Ziraat Bankasından Kredi Notu Düşüklere İhtiyaç Kredisi

28.08.2019
A+
A-

Kredi notu düşük olan binlerce tüketici farklı bankalardan kredi almaya, kredi notunu yükseltmeye çalışıyor. Özellikle emekli müşteri sayısı diğer bankalara göre yüksek olan Ziraat Bankası kredi notu düşük olanlara cazip ihtiyaç kredisi avantajları sunuyor.

Kredi Notu: BDDK Tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde hesaplanan, müşterinin ödeme düzeni, toplam kredi ve kredi kartı limiti gibi verilerin baz alındığı bir hesaplama yöntemidir. Kredi notu düşmesi yaşayan tüketiciler, kredi ve kredi kartı almakta zorlanır.

Bankalarla çalışmaya başlayan herkesin kredi notu 0 dan başlar. Çekilen krediler ve geç yapılan borç ödemeleri kredi notunuzun düşmesini sağlarken, zamanında yapılan borç ödemeleri ise kredi skorunuzu artırır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar, çoğu zaman kefil ya da ipotek ile kredi kullandırmayı tercih etmektedir.

Kredi notu sınıflandırması ise şu şekildedir; 

 • 1-699. Riskli,
 • 700-1099: Orta Riskli,
 • 1100-1499: Az riskli,
 • 1500-1699: İyi,
 • 1700:1900: Çok İyi.

Kredi notunuzu henüz öğrenmediyseniz, Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? KKB Kredi Notu Sorgulama başlıklı içeriğimizi inceleyerek puanınızı ve dahil olduğunuz grubu öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız, ancak kredi notunuz düşük ise Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi başvurusu değerlendirme sürecinde kredi notuna bakmadan gerekli değerlendirmeleri yapacaktır. Ziraat Bankası Kredi notu düşük olanlara kredi avantajı sağlayan Ziraat Bankası’nın kredi onaylaması için bazı şartların uygun olması gerekmektedir.

Bu şartlara kısaca değinmek gerekirse;

 • Kredi kartı borçlarınız zamanında ödenmeli.
 • Kredi taksitleriniz zamanında ödenmeli.
 • Sigortanız ya da BAĞKUR’unuz bulunmalı ve ya emekli olmalısınız.

Not: Sigortalı olarak çalışıyorsanız, minimum 6 aydır sigortanız ödeniyor olmalıdır.

Kredi notu düşük olanların kredi çekmesi mümkündür, ancak yasal takibe düşmüş kişiler Ziraat Bankası’ndan kredi alması mümkün değildir. Eğer yasal takibiniz var ise ve bu nedenle kredi alamıyorsanız, Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar arasında bir seçim yaparak kredi kullanabilirsiniz.

Finansbank Gelir Belgesiz Kredi

Kredi çekmek için kaç puan gerekir? 

 • Kolay kredi çekmek için kredi skorunuzun 1400 üzerinde olması gerekmektedir.

Bankalardaki kredi notum nedir?

 • Kredi skoru bankaya göre değişiklik göstermektedir. Bu değişikliğin nedeni, bankaların izlediği kredi onaylama politikalarıdır.

Kredi risk raporu ne demek?

 • Kredi risk raporu Findeks üzerinden sunulan, var olan kredi ve kredi kartlarınızı görebileceğiniz, kredi skorunuzu öğrenebileceğiniz bir rapor türüdür.

Kredi notu düşük ne demektir? 

 • Kredi skorunuz 1000 puan altında ise kredi notunuz düşük olarak adlandırılacaktır.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi başvurusu internetten, Ziraat Bankası Şubelerinden, Ziraat Bankası ATM’lerinden ve Ziraat Bankası İnternet Bankacılığından yapılabilir. Ancak kredi skorunuz düşükse sadece şubelerden başvuru yapmanızı öneririz. Kredi notunuzun düşme nedenini online kredi başvurusu sırasında açıklayamazsınız, ancak şube personeline bu durumu anlatabilirsiniz.

Kredi başvurunuz öncesinde ödemediğiniz, gecikmede olan kredi ya da kredi kartı borcunuz olmamasına özen göstermelisiniz. Eğer son ödeme tarihi geçmiş bir kredi ya da kart borcunuz bulunuyor ise yeni kredi başvurunuz otomatik ret olarak sonuçlanacaktır.

Ziraat Bankası kredi başvurunuzu ikametgah adresinize en yakın şubeden gerçekleştirmelisiniz. Ziraat Bankası politikaları gereği, ikametgah adresinize en yakın Ziraat Bankası şubesi sizin şubeniz olarak tahsis edilmektedir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce bazı evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bu evraklar, çalışma durumunuza göre değişiklik göstermektedir.

Kredi Başvurusunda Gerekli Evraklar

Her banka gibi Ziraat Bankası’da kredi başvurusu sırasında sizlerden kredi evrakları talep edecektir. Bu evraklardan her hangi birinin eksik olması halinde kredi başvurunuz alınmamaktadır. Başvurunuzu yapmadan önce bu evrakları hazırlamalı, sonrasında ihtiyacınız olan kredi rakamını belirlemeli ve son adımda kredi başvurusu için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Emekliler İçin Kredi Başvurusunda Gerekli Evraklar; 

– Kimlik Fotokopisi.

– Emeklilik Belgesi ( E Devlet üzerinden online olarak alınabilmektedir. )

Sigortalı Çalışanlar İçin Kredi Başvurusunda Gerekli Evraklar; 

– Sigorta hizmet dökümü ( E Devlet üzerinden alınabilir. )

– Gelir belgesi ya da maaş bordrosu (Çalıştığınız iş yerinden alabilirsiniz.)

– Kimlik fotokopisi

Bağkurlular için Kredi Başvurusunda Gerekli Evraklar; 

– Vergi Levhası.

– Kimlik Fotokopisi.

– Gelir Beyannamesi.

– İmza Beyannamesi

Kredi Notu Düşük Olanlar Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Ziraat Bankası kredi notu sorgulaması, kredi skorunuzu ve kredi başvuru sayısı hakkında bilgi almanızı kolaylaştıran bankalardan biridir. Kredi puanı düşük olanların kredi çekmesine de imkan tanıyan Ziraat Bankası’nda ihtiyaç kredisi üst limiti 100.000 TL‘dir. İhtiyacınız olan kredi rakamına başvuru yaparak 60 aya kadar vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı 1.59 olarak sabitlenmiştir. (Faiz oranı ekonomik gelişmelere göre zaman zaman değişiklik gösterebilir.) Yine kredi başvurunuz sırasında banka şubeleri sizlerden ek olarak evrak talep edebilir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredileri 9 başlıkta toplanmıştır.

 • Tüketici Kredisi (Genel ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz)
 • Bireysel Enerji Verimliliği Kredisi
 • Enerji Verimliliği Yönetim Kredisi
 • İmar Barışı Kredisi
 • Tüketici Avans Kredisi
 • İpotekli Bireysel Finansman Kredisi
 • Kredili Mevduat Hesabı
 • Eğitim Kredisi
 • Dijital Kredi

Ziraat Bankası kredi notu düşüklere ihtiyaç kredisi kampanyasından faydalanmak, ihtiyaç kredisi kullanmak konularındaki tüm sorularınızı aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Kredi uzmanlarımız tüm sorularınıza kısa süre içerisinde destek verecektir.

YORUMLAR
 1. Ahmet dedi ki:

  Ziraat bankasından kredi alabilirmiyim

 2. Mehmet dedi ki:

  Yapikrediden 7000tl kredi borcum bundan dolayi hicbir banka kredi vermiyor yeni kredi icin ne yapmam lazim

 3. fatih atakul dedi ki:

  50000tl 60 ay lazım