Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

08.07.2020

Ziraat bankası sicili bozuk olana kredi çıkartır mı? Hayat ve ihtiyaçlar ne yazık ki kötü kredi sicillerinden ve kara listelerden anlamıyor. Siz direnseniz de ihtiyaçlar ve zorunlu harcamalar art arda sıralanıyor. Bunu bilen biri olarak (özetle geçmişte sicili bozuk biri olarak) sizlere Ziraat Bankasından kredi çıkartma konusundaki tecrübelerimi aktaracağım.

Önceden kredi dolaştırmış birine kredi veren banka bulmak gerçekten de zor. Hele bir de şu günün ekonomi şartlarında kötü kredi notuyla kredi çekmek deveye hendek atlatmakla eş değer sanırım.

Sicilim Bozuk Ziraat Bankasından Kredi Almak İstiyorum

Kredi sicili gelecekte yapacağınız bir kredi başvurusu için kaderinizi belirleyen etken olabilir. Eğer geçmişte kredi çektiyseniz ve ödemeleri aksattıysanız ya da kredi kartı borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemeyip bankayla papaz olduysanız, kredi siciliniz kötüdür. Kredi sicili öğrenmek istiyorsanız herhangi bir bankadan kredi notunuzu sorgulamanız gerekir. Büyük ihtimalle kredi notunuz düşük çıkacaktır. Bu da Ziraat Bankasından doğal yollarla kredi almanıza engel olabilir.

ziraat bankası sicili bozuk olana kredi 2020

Doğal yollarla olmasa bile birkaç banka hilesi ile bozuk sicille Ziraat Bankasından kredi alabilirsiniz. Bu yollardan bahsetmeden evvel “sicili berbat olana garanti kredi veren banka” sloganıyla söylenenlere inanmamanızı öneriyoruz. Eğer kötü kredi sicilinize karşın bankaya rehin olarak verebileceğiniz bir malınız yoksa Ziraat ve diğer hiçbir banka size ihtiyaç, konut ya da taşıt kredisi vermez. Bozuk sicili olanlar nasıl kredi çekebilir? sorusunun tek ve öz cevabı “Bankaya kredi tutarı kadar rehin mal sunmaktır.”

Ziraat Bankası Önceden Kara Listede Olana Neden Kredi Vermez?

Bazı durumlarda ipotek edilen malın bile kredi çekmenize faydalı olamayacağını söyleyelim. Eğer önceden kara listeye düşmüş biri iseniz ya da çok ciddi mali sorunlar yaşadıysanız banka size kredi vermemek için ne kadar kıl tüy ayrıntı varsa tamamına takılacaktır. Ziraat Bankası ilk aşamada sicili bozuk olana kredi vermek istemeyecektir çünkü onun geri ödeme yapmayacağını düşünür.

kötü sicille kredi çekmek

Hepimiz biliyoruz ki bankalar babalarının hayrına kredi yani borç para vermiyor. Bankalar kredi sağladıkları müşterilerinin geri ödemesinden emin olmadıkları sürece bir kuruş para çıkarmazlar ki bu oldukça haklı bir uygulamadır.

Sicili Bozuk Olanlara Ziraat’ten Kredi Nasıl Çıkarılır?

kara listedekilere kredi çıkarma

Dedim ya, ben de bu ekonomik buhranları iyi bilirim. Yıllar önce pek hatırlı (!) bir dostun kefili olmakla kendi kredi sicilimi mahvettim ve ardından ciddi sağlık sorunları nedeniyle tüketici kredisi çekmek durumunda kaldım. Bu süreçte sicilim bozuk olduğu için Ziraat Bankası kredi vermiyor bir de yetmezmiş gibi diğer bankalardan da red cevapları alıyordum. Eşim kefil olmasaydı halim haraptı diyebilirim. Banka memuru bir kefille ya da ipotek edilecek bir malla kredi onayı alabileceğimi söylemişti. Ben de bu şekilde kara listeye düşmek üzereyken kredi alabildim.

Kötü Sicille Bankadan Hemen Kredi Çıkartma Yöntemi

Sicili bozuk olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar öncelikli olarak şu şartları sağlamanızı istemektedir. Emin olun zor durumdayken kredi almanın tek yolu buradan geçiyor.

  • Kredi tutarının üstüne çıkan taşınır ya da taşınmaz bir malı bankaya ipotek etmeniz gerekir. Sicil pek iyi olmasa bile ipotekle kredi çekebilirsiniz. Çünkü banka siz krediyi ödemeseniz bile o tutarı tahsil edeceği bir kaynağı güvence altına alacaktır.
  • Bazı durumlarda kara listedekilere bile kefille kredi çıkartmak mümkün oluyor. Kolay yoldan bozuk sicile kredi çıkarmak için durumu iyi olan bir kefili bankaya sunabilirsiniz. Burada önemli olan şey kefil olan şahsın kredi sicilinin ve kredi puanının düzgün olmasıdır.
  • Memursanız ve maaşınızı Ziraat Bankasından alıyorsanız bu da kredi çıkma şansını arttıracaktır. Bunun yanı sıra kredi çekimi esnasında size teklif edilen ek masraflardan da kaçmamanız gerekir. Evet, banka sizden çok para kazanacak olabilir ancak düşük kredi notuyla masrafsız kredi çekmeniz mümkün değil.

Eğer acil kredi ihtiyacınız yoksa, yani ihtiyaçlarınızı az da olsa ileri tarihlere atabiliyorsanız Ziraat Bankasının sıkıcı prosedüründe boğulmanıza hiç gerek yok. Bozuk sicille kredi çekmek yerine bir sene boyunca düzenli ve tutarlı bir şekilde kredi kartı kullanarak kredi notunuzu az da olsa yükseltebilirsiniz. Emin olun bu şekilde kafanız çok rahat olur.

Ziraat Bankası Gibi Vakıfbank da Bozuk Sicile Kredi Veriyor mu?

vakıfbank kötü sicille kredi

Elbette tüm bankalar ipotek ve kefil gösterdiğinizde siciliniz kötü olsa bile size kredi verecektir. Buradaki ana unsur hangi bankadan maaş aldığınızdır. Bankalar köklü müşterilerine daha ılımlı yaklaşır ve daha az sorun çıkartır. Özellikle memursanız, maaşınızı aldığınız bankaya gitmeniz kolayca kredi çekmenizi sağlayabilir. Vakıfbank, Akbank, Odeobank ve Halkbank vatandaşların en çok tercih ettiği bankalardır. Özel sektör çalışanı iseniz, öncelikli olarak bu kurumlara başvurmanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.