Ziraat Bankası 60 Ay Vadeli Bireysel İhtiyaç Kredisi

20.03.2019

Ziraat Bankası bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler için ilk adres olma özelliğini taşıyan bankalardan biridir. Düşük faiz oranlı Ziraat Bankası ihtiyaç kredileri 2020 yılında da ihtiyaç sahipleri tarafından en fazla tercih edilen kredilerden olmayı başardı.

Kredi skoru düşük olanların dahi kullanabildiği Ziraat Bankası ihtiyaç kredileri, sigortalı çalışanların yanı sıra emekli maaşını Ziraat Bankasından alanlar tarafından da sıkça tercih edilmektedir.

Emekli müşteri sayısı oldukça fazla olan Ziraat Bankası, sigortalı olarak çalışanlara ve Bağkurlulara (kendi işyeri olanlara) özel kredi avantajları sunmaktadır. Çoğu zaman faizsiz kredi özelliğiyle tüketici karşısına çıkan Ziraat Bankası faiz oranları, kullanılacak kredi türüne göre değişiklik göstermektedir.

Ziraat Bankası 60 Ay Vadeli Tüketici Kredisi

Bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabileceğiniz Ziraat Bankası 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi için dilerseniz, daha düşük vade tercih edebilirsiniz. Vade tercihi sırasında ödeme gücünüzü göz önünde bulundurmalı, ödeyemeyeceğiniz bir taksit planı tercih etmemelisiniz.

Kredi başvurunuz sırasında gerekli evrakları sunamayacaksanız, gelir belgesiz kredi alabileceğiniz bir bankayı tercih edebilirsiniz. Bu bankaların hangileri olduğunda gelir belgesiz kredi veren bankalar başlıklı makalemizde değinmiştik.

İhtiyaç kredisi kullanma amacınız diğer bankalara olan kredi ya da kart borçlarınızı kapatmak ise borç birleştirme kredisi kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede daha düşük faiz oranı ile kredi kullanabilir ve diğer bankalara olan borçlarınızın otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz. Borç kapatma kredisi hakkında bilgi almak için Ziraat Bankası borç kapatma kredisi başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Başvuru

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu şubelerden, Ziraat Bankası web sitesinden, Ziraat Bankası mobil uygulamasından, Ziraat Bankası internet şubesinden, ATM’lerden ve telefon bankacılığı üzerinden yapılabilir. Sizler için en uygun başvuru kanalını seçtikten sonra ihtiyaç krediniz için başvuru yapabilirsiniz. İnternet ya da telefon ile yapacağınız başvurular ön değerlendirme işlemine tabi tutulacak, kredinizin ön onay alması halinde şubelere davet edileceksiniz.

İhtiyaç kredisi başvurunuzun ön onay almasının ardından şubeye giderken bazı evrakları yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Bu evraklardan her hangi birinin yanınızda olmaması halinde krediniz onaylansa dahi kullanıma sunulmayacaktır. İhtiyacınız olan rakam düşük ise gelir belgesiz kredi kartı başvurusu da yapabilirsiniz.

Çalışanlar için Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusunda gerekli evraklar; 

 • Kimlik Belgesi; Kredi başvurusu yapan kişiye ait kimlik ya da ehliyet belgesi.
 • Maaş Bordrosu: Ücretli çalışanlar için iş yerinden alacakları maaş bordrosu.
 • Sigorta hizmet dökümü: E Devlet üzerinden ücretsiz olarak alabilirsiniz.

İş yeri sahipleri için Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusunda gerekli evraklar; 

 • Vergi levhası.
 • İmza sirküsü.
 • Gelir beyannamesi.

Emekliler için Ziraat Bankası İhtiyaç kredisinde gerekli evraklar; 

Emekli ve maaşını Ziraat bankasından alan tüketiciler sadece Nüfus cüzdanı ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler. Eğer emekliliğinizin yanı sıra bir yerde çalışmaya devam ediyorsanız, çalıştığınız yerden aşağıda yer alan evrakları temin etmeniz gerekmektedir.

 • Maaş bordrosu ya da maaş yazısı (çalıştığınız firmadan talep edebilirsiniz.)
 • Kimlik Belgesi ( üzerinde TC Kimlik numaranızın yer aldığı ehliyet, pasaport da geçerlidir)

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları

Şubelerden İhtiyaç Kredisi Başvurusu; Ziraat Bankası şubelerinden ihtiyaç kredisi başvurusu için sizlere en yakın banka şubesine gidebilirsiniz. Ancak başvurunuzu şubeden yapacaksanız, ikametgahınıza en yakın şubeyi tercih etmeniz sizler için daha iyi olacaktır. Ziraat Bankası, müşterilerine en yakın şubeyi, ikametgah adresine göre müşterinin şubesi olarak belirlemektedir.

İnternetten Kredi Başvurusu; İnternet üzerinden yapacağınız bireysel ihtiyaç kredisi başvuruları ön değerlendirmeye tabi olacak, krediniz onaylanması halinde ikametgah adresinize en yakın banka şubesine evraklarınızı teslim etmeniz gerekecektir. Online olarak başvuru yapmak için https://bireysel.ziraatbank.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Telefon ile Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu; Telefon ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, öncelikle 0850 220 00 00 numaralı çağrı merkezini aramalısınız. Aradığınız da telesekreter sizleri kredi başvurusu bölümüne yönlendirecektir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kredi Başvurusu; Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurunuzu internet bankacılığından yapmak için öncelikle Ziraat Bankası müşterisi olmanız ve internet bankacılığı kullanmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra krediler menüsü altından bireysel ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

 • Dilediğiniz ödeme seçenekleriyle esnek bir yapıya sahiptir.
 • 60 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.
 • Şahsi ve/veya maddi teminat alınmaktadır.
 • Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır.

Ziraat bankası bireysel ihtiyaç kredisi, küçük ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz bir kredi türüdür. Eğer diğer bankalara olan kredi ya da kredi kartı borçlarınızı kapatmak isterseniz, Ziraat Bankası borç kapatma kredisi kullanmayı tercih edebilirsiniz.

YORUMLAR
 1. bedri nart dedi ki:

  benim vakıfbankta 43 bin tl borcum vardi onu ödedim şu an 32000 tl borcum kalmış bu borcumu kaptan ve bana artı 15000 tl verecek banka yada korum firmalar yoku 0531890**** bu telden bana olaşa bilirsınız