Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

27.11.2019
A+
A-

Ziraat Bankası icralık olanlara kredi verirken en temelde 2 şeye dikkat ediyor. Bunlardan birisi kişinin borçlar nedeniyle hapiste olmaması, bir diğeri de borçlarına karşılık gösterebileceği değerli bir malının olması. Bu iki şart sağlandığı takdirde Ziraat bankası icra takibinde olanlara ihtiyaç kredisi veriyor.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

Bankaya çok borcum var ve ödeyemiyorum diyorsanız, muhtemelen peşinizde dolaşan banka avukatları ve icra kararları ile mücadele ediyorsunuzdur. Mahkemelik olanlar kredi çekebilir mi? sorusunun cevabı herkes tarafından “hayır” olarak bilinse de, aslında borç toplama kredisi adı altında bazı vatandaşlara Ziraat Bankası tarafından icralık kredisi veriliyor.

ziraat bankası icralık olanlara kredi

Ziraat Bankasının icralık durumda olanlara kredi vermesinin tek nedeni borçların tek çatı altında toplanması. Borç kapatma kredisi olarak da adlandırabileceğimiz bu ödenek, borçlarını ödeyemeyecek durumda olanlar için veriliyor. İcralık olanlara kredi veren bankalar, kişilere tüm bankalardaki borçlarını kapatmaları için zor durum kredisi veriyor ve çok yüksek bir faiz oranı uyguluyor.

İcralık Duruma Düşenlere Kredi Verilmesi Mümkün Mü?

Ziraat Bankası icralık olanlara kredi veriyor ancak belli başlı şartlara uymanız gerekiyor. Bu kredinin koşullarını yazımızın en başında belirtmiştik şimdi tekrar üzerinden geçelim.

ziraat bankası avukatlık olanlara kredi

Ziraat Bankasından icralık olanlara ihtiyaç ve konut kredisi çekme şartları nelerdir? 

 • Hapse düşmek üzere olan borçlular bu krediden yararlanabilir ancak hali hazırda banka borçları nedeniyle hapse girenler bu hizmetten yararlanamaz.
 • Kişinin belli bir geliri ve kredi tutarına karşılık gösterebileceği bir teminatı olmalıdır. Aksi takdirde Ziraat Bankasından borç sildirme kredisi çekemez.

Bankadan icralıkken kredi çekmek istediğinizde güçlü bir teminat yani ipotek edilecek mal göstermeniz gerekir. Ayrıca merak edenler için Ziraat Bankası sigortasız çalışanlara ve aynı zamanda davalık olup kredi çekmek isteyenlere de para vermiyor. Bankanın istediği ipotek malın ise bazı özellikleri bulunmalı.

avukatlık olanlara kredi veren bankalar

Ziraat Bankası banka borcu olanlara kredi verirken nasıl bir teminat (rehin) mal istiyor?

 •  İcralık kişilere kredi verilmesi konusunda bankalar oldukça hassas davranıyor ve ipotek edilecek olan malın kredi tutarından daha değerli olmasını istiyor.
 • Krediye ipotek edilecek malın mutlaka borçlu kişiye ait olması gerekiyor.
 • İpotek edilecek mal yoksa, banka bazen borcu olup kefil getirenlere de kredi verebiliyor. Bu durumda kefilin üzerinde kredi tutarını aşan bir malın olması gerekiyor.

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası neredeyse en uygun politikayı takip ediyor. Ziraat Bankası bazı durumlarda çok başvurusu olanlara kredi verirken farklı kolaylıklar da sağlayabiliyor. Bu nedenle durmadan kredi başvurusu yapmakta fayda var.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi Özellikleri

 • Halk arasında batık kurtarma kredisi olarak da bilinen bu hizmet, tüm bankalardaki kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatacak şekilde hesaplanır.
 • Tüm banka borçlarını kapatmak için kredi tutarı hesaplandıktan sonra gelirinize bakılarak kredi limiti uygun taksitlere bölünerek vadeler ve ödeme planları oluşturulur.
 • Hacizli olanlara kredi veren kamu bankaları arasında yer alan Ziraat, sonrasında tüm kredi ve kredi kartı haklarınızı iptal ederek size borçları tek bankada ödemeniz için bir kredi açar
 • Bu krediyi siz parasal olarak görmezsiniz. Size Ziraat Bankası sadece bankalara olan borçlarınızı kapattıklarına dair bir belge iletir.

Ziraat Bankası haciz davası olan kişilere kredi verirken faiz oranlarını çok yüksek tutmaktadır. Kredinin faiz oranı genellikle %2’nin yani piyasanın üstünde olmaktadır.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi Başvurusu

Avukatlık olanlara kredi çekme şansı tanıyan Ziraat Bankası, kredi başvurusu için sadece şubesine gelen müşterileri kabul ediyor. Ziraat zor durumdaki müşterilerinin kredi başvurularını internetten, ATM’den ve mobil uygulamadan kabul etmiyor. Anlayacağınız şubeye gitmeden kredi çekmek sizin durumunuzdaki birisi için mümkün değil. İllaki şubeye gitmeniz gerekiyor.

icralık olanlara kredi veren bankalar

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? 

En yakın Ziraat Bankası şubesine giderek ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Maaşında haciz olanlara kredi veren Ziraat Bankası, başvurular esnasında bazı evrakları da yanınızda getirmenizi ister.

Haciz davalı ya da icralıkken kredi başvurusu esnasında yanınızda getirmeniz gereken evraklar şunlardır:

 • Kimliğiniz
 • Maaş gösterir belgeniz
 • Sigorta belgeleriniz
 • İpotekle, mahkemelik olup kredi çekmek isteyenler; ipotek edecekleri malı ya da sahip oldukları kefili de yanlarında getirmelidir.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi Başvuru Sorgulaması Nasıl Yapılır?

İcra davası olan kişiye kredi çekme fırsatı veren Ziraat Bankası, müşterilerine yaptıkları kredi başvurularını sorgulama hizmetini de sunmaktadır. Ziraat Bankası icralık olanlara kredi sorgulama hizmetini birkaç farklı platform üzerinden verir.

Kredi başvurunuzun sonucunu öğrenebileceğiniz platformlar şunlardır:

 • Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı: Çağrı merkezi üzerinden kredi başvurusunun sonucu öğrenmek mümkündür. Bunun için 444 0 000 numaralı telefonu aramanız ve kredi işlemleri sayfasına geçmeniz yeterli.
 • Şubeden Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme: İcra dosyası olanlara kredi başvurusu yapma hakkı tanıyan kamu bankalarından birisi olan Ziraat, şubelerinden de kredi sonucu vermektedir. En yakın şubeye başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Banka Borcu Olanlara Kredi Onayını Ne Zaman Verir? Kredi Hemen Çıkar mı?

Aynı kredi notu düşüklere kredi veren bankaların kredi onaylama süresi gibi, borcu takibe düşen kişilere kredi veren Ziraat Bankası da onay sürecini uzatıp durmaktadır. Kredinin onaylanması için birkaç hafta gerekebilir. Ziraat Bankası icralık olanlara kredi özellikleri arasında tüm bankadaki kredi ve kredi kartı borçlarınızın toplanması olduğundan, bu işlem bir hayli uzun sürebilir. Sabırlı olmalısınız.

İcralık Olanlara Kredi Çıkaran Bankalar Başka Nelere Dikkat Ediyor?

Ziraat Bankası icralık olana kredi veriyor dedik ancak kafanızdaki soru işaretlerini gidermek için bankaların bu özel kredilerde nasıl davrandıklarını daha da ayrıntılı bir şekilde anlatmak istiyoruz. Bozuk sicile kredi vermek, öncelikle her bankanın yapacağı bir iş değildir. Bu kredilerden faydalanabilmek için gelirinizin ve ödeme gücünüzün olması çok ama çok önemli. Hem icralık durumda olup hem de sigortasız olursanız, banka size bu özel kredilerini veremez.

icralık olanlara kredi çıkaran bankalar

Eğer maddi gücünüz varsa bankaya başvurmadan önce icra gelen borçları kapatınız. İcra borçlarını kapatmak borçlarınızın bir kısmının temizlenmesini sağlar ve sicilinizi az da olsa rahatlatır. Sonrasında kalan ve ödenemeyen kredi borçları için kredi notuna bakmayan bankalar tarafından verilen ihtiyaç kredilerine başvurarak tüm borçlarınızı tek bir bankaya ödeyebilirsiniz.

Avukatlık Olanlara Kredi Veren Bankalar Başvurumu Onaylamadı, Nasıl Para Bulabilirim?

Hakkınızda ödenmeyen krediler nedeniyle dava açıldıysa ve haciz tehlikesiyle karşı karşıya kaldıysanız, mecburen başka bir yol bulmalısınız. Aksi takdirde takla attırılan kredi borçları ödenmediği için hapis cezası almanıza neden olabilir. Ziraat Bankası icralık olanlara kredi başvurusu neticesi de olumsuz olduysa, aşağıdaki acil para bulma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Burada sizlere önemli tavsiyeler verdik.

 • Hemen para bulmak istiyorsanız ilk olarak tefecilerden ve senetle para veren kişilerden uzak durun. Hacizlik olanlara faizli kredi veren kişiler sizi daha büyük bir bataklığa sürükler.
 • Sosyal medyada iddia oynatıp para kazandırdığını iddia eden dolandırıcılara itimat etmeyin. Daha çok batabilirsiniz ve sahip olduğunuz tüm mal varlığını kaybedebilirsiniz.
 • Paraya ihtiyacım var diyorsanız yakınlarınızdan borç almayı deneyebilirsiniz. Geri ödeme teminatı olarak resmi bir anlaşma yaptığınızda birçok kişi sorun çıkarmayacaktır.
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneklerine giderek durumunuzu anlattığınızda devletin kredi borcu olanlara verdiği yardımlar varsa, onlardan faydalanabilirsiniz.
 • Manevi değeri olsa bile maddi değeri daha fazla olan ziynet eşyalarınızı ve gayrimenkullerinizi ya da binek araçlarınızı satabilirsiniz. Bu sayede acil nakit ihtiyacını çözebilirsiniz.

İcralık Olan Emeklilere Kredi Veren Bankalar

YORUMLAR
 1. Büşra dedi ki:

  İcralıkken kredi çekmede en iyi politikayı izleyen ziraat bankası sanırım. Bilgiler için teşekkürler.

 2. Şeriban dedi ki:

  Faydalanacağım bir yazı oldu, teşekkür ederim.

 3. Maya dedi ki:

  Çok bilgilendirici bi yazı olmuş teşekkürler ederim.

 4. Kadir dedi ki:

  Borcum çok birikti ödeyemeyecek hale geldim .ziraat bankasından kredi çekeceğim . Ziraat bankasının şartları diğer bankalara göre gözüme mantıklı gibi geldi