Bayfinans

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

08.04.2019
8
Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi kartı almak isteyen tüketiciler genellikle sigortalı bir iş yerinde çalışmamaktadır. Resmiyette çalıştığını belgeleyemeyen kişilere ülkemizde bankaların çoğu kredi kartı vermez. Durum böyle olunca gelir belgesiz kredi kartı almak için alternatif yollar ve bankalar tercih edilmektedir. Evraksız kredi kartı almak isteyenlerin tercih edebileceği bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankası’dır. Genellikle emekli tüketicilerin tercih ettiği Ziraat Bankası, maximum özellikli kredi kartı ile genç tüketicilere de ulaşmayı hedeflemektedir. Ziraat bankası gelir belgesiz kredi kartı başvurusu, 4 alternatif yöntem ile gerçekleştirilebilir.

Evrak istemeden kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, kredi konusunda ise bu kadar cömert değildir. Ziraat Bankası’na yapacağınız kredi kartı başvuruları için sizlerden evrak talep edilmezken, kredi başvuruları için ayrı ayrı evraklar istenmekte ve kredi değerlendirilmesi yapılmaktadır.

1. Ziraat Bankası ATM’den Gelir Belgesiz Kredi Kartı

Ziraat Bankası gelir belgesiz, evraksız kredi kartı başvurusu için kullanılabilecek başvuru kanallarından ilki Ziraat Bankası ATM’leridir. Ziraat Bankası ATM’si üzerinden kartsız işlemler menüsü kullanılarak hızlı bir şekilde evraksız kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. ATM üzerinden yapılan kredi kartı başvurularının sonucu başvuru yapan kişinin cep telefonu numarasına kısa mesaj olarak iletilmektedir. Kredi kartı başvurunuz sırasında bilgileri doğru girmeniz, değerlendirme sürecinin daha hızlı bir şekilde tamamlanması yardımcı olacaktır. Bu nedenle gelir bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeye özen göstermelisiniz.

ATM’den gelir belgesiz kredi başvurusu yapmak istiyorsanız ancak Ziraat Bankası müşterisi değilseniz, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Kartsız işlemler menüsüne tıklayın.
 • Açılacak olan ekranda başvurular tuşuna basın.
 • Karşınıza çıkacak seçeneklerden kredi kartı başvurusunu seçiniz.
 • TC Kimlik numarası ve telefon numarası alanlarını doldurunuz.

Bu işlemlerin ardından başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

2. İnternet Bankacılığından Evraksız Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası müşterisi iseniz ve internet bankacılığı hesabınız bulunuyor ise hızlı bir şekilde kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası ile çalışmayan tüketicilere oranlar kredi kartı başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali daha yüksektir. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra “Başvurular” müsü altında yer alan kredi kartı başvurusu seçeneğine tıklayarak kart başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İnternet bankacılığı gelir belgesiz kredi kartı başvurusu Ziraat Bankası’nın yanı sıra çalıştığınız diğer bankalara da yapılabilmektedir. Eğer farklı bir banka ile çalışıyorsanız, yine “Başvurular” -> “Kredi kartı başvuruları” adımlarını izleyerek kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuruları da aynı menü altından gerçekleştirilebilmektedir.

3. Telefon ile Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası telefon ile gelir belgesiz kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bankalardan biridir. Maaş bordrosuz kredi kartı almak isteyen tüketiciler, 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankacı müşteri hizmetlerini arayarak başvurularını tamamlayabilir. Müşteri hizmetlerini aradığınızda ilk olarak 1’i tuşlamalı, ardından 0’ı tuşlamalı ve müşteri temsilcinize bağlanmalısınız.

Müşteri hizmetlerini arayarak yapacağınız kredi kartı başvuruları için Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekmemektedir. İhtiyacınız olduğu anda bir telefon ile kredi kartı başvurunuzu yapabilir, dakikalar içerisinde başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz.

4. SMS ile Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu

Şubeye gitmeden kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız, Ziraat Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu yapmayı tercih edebilirsiniz. Kredi kartı başvurunuzu yapmak için; telefonunuzun mesaj yazma bölümüne giriş yaparak, COMBO yazıp boşluk bırakarak T.C. Kimlik No’nuzu 4757’ye gönderebilirsiniz. Örn: COMBO 11111111111. Bu işlemin sonrasında kredi kartı başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

SMS ile yapılan kredi kartı başvurularının sonuçları, başvuru için kullanılan cep telefonuna kısa mesaj olarak gönderilmektedir. Farklı telefon numaralarından yapılan kredi kartı başvuruları otomatik olarak ret sonuçlanmaktadır. Eğer Ziraat Bankası sisteminde telefon numaranız kayıtlı ise kesinlikle başvurunuzu o telefon numarası üzerinden yapmalısınız.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Avantajları

 • Bankkart üye iş yerlerinde kartınızın kredi kartı özelliği ile taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
 • Bankkart’ınızın Banka kartı tarafı ile de anlaşmalı üye iş yerlerimizde taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bankamız aylık ödemeli KMH ürünü sahibi olmanızdır.
 • Bankkart’ın bir çok avantajından faydalanabileceğiniz gibi, bol bol kazandırdığı puanlarınızı biriktirip alışverişlerinizde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
 • Nakit ihtiyacını, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış ATM’lerimizden, ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki Visa/MasterCard amblemli diğer tüm ATM’lerden anında karşılayabilirsiniz.​
 • Yurt içinde ve yurt dışında alışveriş işlemlerinizi kartınız için oluşturduğunuz şifreniz ile güvenle yapabilirsiniz.
 • İnternette hem banka kartı hem de kredi kartı özelliği ile 3 boyutlu güvenlik sistemini kullanarak (3D Secure) alışveriş yapabilirsiniz.
 • Bankkart’ın temassız özelliği ile hızlı ve güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.