Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

21.03.2019
A+
A-

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi 2020 yılında düşük faiz oranı ve esnekliği ile tüketicilerin banka borçlarını bir araya toplamayı hedefliyor. Borçlarınızı birleştirmek için kullanabileceğiniz ihtiyaç kredisi türlerinden sadece biri olan Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi başvurusu sadece Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilmektedir.

Sizler istemeseniz de her bankanın zorla kredi kartı göndermesi, zorla kredi kullandırması, bir süre sonra borçların dağılmasına ve kontrolden çıkmasına neden olabiliyor. Hatta öyle bir dönem geliyor ki, insan hangi banka kredi kartına ne kadar borcu olduğunu bile unutuyor. Benzer bir durum yaşandığında en pratik çözüm borçları bir araya toplamak için kredi çekmek ve tek yere borçlanmak oluyor.

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi ile bankalara olan tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek bir bankaya toplamanız mümkündür. Ziraat Bankası borç transfer kredisi hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa, https://www.ziraatbank.com.tr/birlestiren-ihtiyac-kredisi adresinden kredinin detaylarını inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Kredi kartı borcu ödeme kredisi olarak da sıklıkla tercih edilen borç toplama kredisinde müşterinin amacı diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarının tek bir yere toplanması, ödemelerin belli tarihte olmasıdır. Bu sayede dağılan ve ayın farklı günlerine yayınlan ödeme tarihleri ayda 1 kez olarak yönetilebilmektedir.

Borç transferi kredisi kullanmadan önce bilmelisiniz ki bu kredide de yeni bir faiz oranına ve masrafa katlanmanız gerekecektir. Yani 30.000 TL olan kredi ve kart borçlarınızı tek bankaya toplamak istediğinizde sizlere geri ödemesi 40.000 TL’yi geçen 60 aya kadar vadeli kredi seçeneği sunulacaktır. Bu durumda aradaki faiz farkı borç rakamınıza yüklenecek, 30.000 TL olan ana borcunuz artık 40.000 TL olacaktır. Atalarımızın da dediği gibi “borç borçla kapanmaz” sözü bir kez daha doğruluğunu kanıtlıyor.

Kredi kartı yada kredi almak yerine öncelikle harcamalarınızı kontrol altına almalı, ödemelerinizi bir düzene oturtmalısınız. Bu sayede yeni bir kredi çekmek ve faiz yüküne katlanmaktan kurtulabilirsiniz. Unutmayın ki yapacağınız her kredi başvurusu kredi notunuzun biraz daha düşmesine neden olacaktır. Dilerseniz kredi puanı düşme nedenleri isimli makalemizi inceleyerek bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası kredi kartı borcu kapatma kredisi sayesinde diğer bankalara olan kredi kartı borçlarınızı bir kredi ile kapatabilirsiniz. Borç kapatma işlemi için öncelikle kredi siciliniz düzgün olmalı ve kredi notunuz yüksek olmalıdır. Eğer kredi skorunuz düşük ise öncelikle kredi notunu yükseltmek için çabalamalı sonrasında borçları tek bankaya toplamak için kredi başvurusu yapmalısınız.

Ziraat Bankası borç birleştirme kredisi maaşını Ziraat Bankasından alan emeklilere özel faiz oranları ile sunulmaktadır. Sizlerde emekli iseniz ve maaşınızı Ziraat Bankası’ndan alıyorsanız, Emekliye özel borç kapatma kredisi faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

Borç birleştirme kredisi, 24 aya kadar aylık % 1,10, 60 aya kadar aylık % 1,20 faiz oranı ile Ziraat Bankası müşterilerine sunulmaktadır. 10.000 TL tutarlı, 24 ay vade, aylık %1,10 faiz oranı, %0,5 kredi tahsis ücreti ile kullandırılan Birleştiren İhtiyaç Kredisinin yıllık maliyet oranı % 17,6670’dir.

Borç kapatma kredisi yerine ihtiyaç kredisi kullanmak isterseniz, Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başlıklı makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz. Bu sayede hem düşük miktardaki kredi ya da kredi kartı borçlarınızı kapatabilir hem de elinize bir miktar nakit para geçmesini sağlayabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi İçin İstenilen Evraklar

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi başvurusu sırasında müşteriden bazı evraklar istenmektedir. Bu evrakları teslim etmeden ve kredi başvurusu yapmadan önce diğer bankalardan kullandığınız kredi ve kredi kartlarına güncel ödenmemiş bir borcunuz olmamasına özen göstermelisiniz. Kredi başvurunuz sırasında herhangi bir kredi ya da kredi kartınıza ait gecikmiş borcunuz bulunuyorsa, öncelikle o borcunuzu kapatmalısınız. Sonrasında borcunuzu ödediğiniz dekontu da kredi başvurusu sırasında istenilen belgeler ile teslim etmelisiniz.

Çalışanlar için istenilen evraklar; 

 • Kimlik belgesi; Kredi başvurusu yapacak olan kişiye ait Türkiye Cumhuriyeti kimliği ya da TC numarası yazılı pasaport veya ehliyet.
 • Gelir Belgesi; Çalıştığınız iş yerinden alacağınız maaş bordrosu ya da maaş yazısı.
 • Hizmet Dökümü; E Devlet üzerinden alacağınız sigorta hizmet dökümü.

Emekliler için istenilen evraklar; 

 • Kimlik belgesi;
 • Emeklilik Dökümü; Maaşınızı Ziraat Bankası aracılığı ile almıyorsanız, E Devlet üzerinden temin edebilirsiniz.

İş yeri sahipleri için istenilen evraklar; 

 • Vergi levhası.
 • İmza sirküsü.
 • Gelir beyannamesi.

Genellikle kredi borçlarını bir araya toplamak için kullanılan borç kapatma kredisi, kullanım aşamaları ile ihtiyaç kredilerinden biraz farklıdır. Borç kapatma kredisi kullandığınızda elinize nakit para geçmeyecektir. Diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınız otomatik olarak kapatılacaktır. Bu nedenle kredi kullanımınız sırasında sizlerden diğer bankalardaki kredi borçlarınıza ait hesap numaraları ve borcunuz olan kredi kartlarının kart numaraları talep edilecektir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi ile bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek bankaya toplayabileceğinize değindik. Ziraat Bankası’nın yanı sıra diğer kamu ve özel bankalar da borç kapatma kredisi vermektedir. Borç toplama kredinizi hangi bankadan alacağınıza karar vermeden önce toplam borçlarınızı öğrenmeli, toplam borç tutarının üzerinde bir kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Borç kapatma kredisi alabileceğiniz diğer bankalar; 

 • Akbank,
 • Denizbank,
 • Finansbank,
 • Türkiye Ekonomi Bankası,
 • Aktif Bank,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • Fiba Banka,
 • Şeker Bank,
 • Türkiye İş Bankası.

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi başvurunuz sırasından genellikle yukarıda yer verdiğimiz evrakları talep etmektedir. Ancak bazı durumlarda farklı evraklarda talep edebilir. Sizlerden talep edilen evrakları temin etmekte zorlanıyor ya da temin edemiyorsanız, Gelir belgesi istemeden kredi veren bankalar derdinize derman olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.