YouTube Premium Ücretler ve Yenilikler

23.03.2020

YouTube Premium Ücretler ve Yenilikler 2020 yılında nasıl?  YouTube Spotify ile mı yarışıyor? YouTube Premium Ayrıcalıkları Neler? Öğrenciler için avantajlı fiyatlar var mı? Neden YouTube Premium? Hangi müzik platformu daha iyi? Müzik severlerin akıllarında olan tüm bu soruların cevapları yazımızda. İnternete müzik indir yazma derdi son buluyor. Satın almadan önce kesinlikle okuyun.

YouTube Premium Ücretler ve Yenilikler

YouTube Premium Ücretler ve Yenilikler

YouTube Premium Nedir?

YouTube hepimizin bildiği gibi dünyanın en çok kullanılan video içerikli web sitesidir. 2006 yılından itibaren Google bünyesine girmesi ile birlikte çığır açan, son 5 yıldır Türkiye’de oldukça yaygınlaşan bu sitenin yeni sunmuş olduğu  bir hizmet olan YouTube Premium ise bu sitede yer alan videoları çeşitli avantajlarla izlemeye yardımcı bir platformdur. Özellikle sadece müzik dinlemeyi değil klip izlemeyi de  isteyenler için oldukça kullanışlı olan bu uygulama günümüzde Spotify’ın rakibi durumunda.

Şöyle ki YouTube kalitesinin bir de çeşitli avantajlarla elde edilmiş halini düşünün. Öyle ki YouTube sitesini sadece müzik dinlemek için kullanmıyoruz. Filmlerimizi, dizilerimizi, spor müsabakalarını, güncel haberleri oradan takip ediyoruz. Artık televizyonlarında akıllı moda dönüşmesi ile YouTube gibi uygulamaların izlenme sayısı televizyon kanallarının izlenme sayısına yaklaşmış bulunuyor. Hatta sadece internete özel olan diziler yayınlanmaya başlıyor. Elbette YouTube Premium, Puhu TV ve Netflix gibi dizi platformları ile aynı sıkalada yer almıyor fakat YouTube’a özel diziler de bulunuyor. Örneğin bir Türk dizisi olan Taha Ulukaya’nın namı değer Felix’n HİLE adlı dizisi bunlardan sadece bir tanesi.

Eee durum böyle olunca YouTube neden müzik platformumu genişletmeyeyim diye düşünmüş olmalı ki reklamlarda da sıkça duyduğumuz YouTube Premium’u çıkardı. Özellikle YouTuber olarak tabir edilen bir meslek kolunun da ortaya çıkmasıyla bu uygulamalar son derece rağbet görür oldu. Şimdi gelelim diğer sorularımızın cevaplarına.

 

YouTube

YouTube

YouTube Premium Ücretsiz Mi?

YouTube ücretsiz fakat YouTube Premium ücretsiz değil. Çünkü normal olarak YouTube’da müzik indiremiyor, reklamları kaldıramıyor ve herhangi bir uygulamanız açıkken YouTube’da müzik dinleyemiyorsunuz. Uygulamadan çıkmanız ile müziğin kapanması bir oluyor. Peki tüm bu ayrıcalıklar neler?

YouTube Premium Ayrıcalıkları Neler?

YouTube Premium’u satın aldığınızda yararlanabileceğiniz ayrıcalıklar şu şekilde;

 • Herhangi bir reklam olmadan müzik dinleyebilme ve video izleyebilme
 • Videoları indirerek internetinizin olmadığı zamanlarda da izleyebilme / dinleyebilme
 • Herhangi bir sosyal medya uygulamasını kullanırken arka planda da müzik dinleyebilme
 • Masaüstü bilgisayarınızda da tüm bu avantajlardan yararlanabilme
YouTube Premium Ayrıcalıkları

YouTube Premium Ayrıcalıkları

 

YouTube Premium Ücreti Ne Kadar?

Ücretler konusunda bilgi vermeden önce şunu ifade edelim ki YouTube rakipleri ile yarışabilmek için diğer müzik platformlarından daha uygun ücretler ile işe başladı. Müşteri çekebilmek ve yayılabilmek adına atılan bu adım elbette çok tutuldu. YouTube Premium, Öğrenciler için çeşitli indirimli fiyatlar, Aile’ye uygun olarak toplu alımlarda farklı fiyatlar uyguluyor. Şimdi fiyatları inceleyelim.

YouTube Premium Bireysel: 16,99₺

YouTube Premium Aile: 25,99₺

YouTube Premium Öğrenci: 9,99₺

Bu fiyatlara ek olarak ise elbette ücretsiz deneme sürümleri mevcut. Bireysel olarak YouTube Premium almak istediğinizde ilk 2 ay olarak ücret ödemeden bedavaya ayrıcalıklardan yararlanabiliyorsunuz. Öğrenci olarak YouTube Premium satın aldığınızda ise tam 3 aylık bir deneme süresi mevcut. Aileniz ile birlikte en fazla 5 üyeyle YouTube Premium almak isterseniz 1 aylık deneme süresinden yararlanabiliyorsunuz.

Öyle görülüyor ki YouTube Premium tam bir öğrenci dostu. Satın almak istemeseniz bile 3 ay boyunca Premium üyesi olabilirsiniz. Büyük bir ihtimal ki YouTube, Premium avantajlarını kullandıktan sonra kullanıcıların onu terk etmeyeceğinden oldukça emin.

YouTube Premium Ücretler ve Yenilikler

YouTube Premium Ücretler ve Yenilikler

Neden YouTube Premium?

Bu soruyu kafanızda oluşan bir takım soruları gidermek adına sizler için cevaplamayı uygun gördük. İlk olarak şundan eminiz ki internetiniz olmadan müzik dinlemek için önce müziği indirmemiz gerekiyor. Bunu yapabilmek için ise bir sürü reklam içeren ve bizleri devamlı farklı sitelere göndererek oyalayan internet sitelerine giriyoruz. Ya da bir diğer seçenek olarak Youtube mp3 dönüştürücü ya da Youtube video dönüştürücü arıyoruz. İşte YouTube Premium’un en güzel yanı buna artık bir son vermesi. Hepimizin ihtiyacı olan bir şeyi gerçekleştiriyor.

Diğer taraftan elbette farklı uygulamalarda gezinirken şarkı dinleyememe sorunu var. Bu durum o kadar uyuz ve o kadar can sıkıcı bir durum yaratıyor ki devamlı uygulamaya gir çık yaparak ne gezintimizden bir şey anlıyoruz ne de dinlediğimiz müzikten zevk alıyoruz.

En ve en büyük avantajı ise reklamların kalkması. Youtube çok kullanılan bir site olduğu için neredeyse dünyadaki her firma oraya reklam veriyor. Bu durum ise kullanıcıların canını sıkıyor. Alt tarafı bir şarkı bile açmak istediğimizde en az 1’er dakikalık reklamları izlemek zorunda kalıyoruz. The Big Bang Theory dizisinde Sheldon karakterinin de dediği gibi;

Sadece iki şey sonsuzdur: Evren ve YouTube reklamları. Birincisinden Emin Değilim.

YouTube ya da Spotify

YouTube ya da Spotify

YouTube ya da Spotify Hangisini Seçmeliyim?

Gönlüm Spotify’dan yana ama YouTube çok daha cezbedici hangisini seçmem gerekiyor diyen ve birçok kullanıcının aklında olan bu soruyu da cevaplayalım. İlk olarak Spotify ücretleri hakkında herhangi bir bilginiz yoksa lütfen sitemizde yer alan Spotify Premium Ücretleri ve Yenilikler başlıklı yazıyı okuyun.

Spotify Premium Ücretler ve Yenilikler

 

Hala ikisi arasında kararsız kaldıysanız benim tavsiyem YouTube’u seçin. Neden mi? Video olarak indirebilme özelliği sayesinde. Unutmayın da Spotify sadece bir müzik platformu iken YouTube hem müzik hem de video platformu. Karar size ait 🙂 Hala işin içinden çıkamıyorsanız bir de Deezer Müzik Platformuna göz atın. Düşüncelerinizi ve kararınızı bizlere bildirmeyi unutmayın. Keyifli dinlemeler 🙂

YORUMLAR
 1. Fatma dedi ki:

  Bu kadar uygun olduğunu bilmiyordum. Premiumun ayricaliklarindan haberdar ettiğiniz için tesekkurler

 2. Ayten dedi ki:

  Daha yeni YouTube premium öğrenci tarifesinin kullanıcısı oldum 3 ay ücretsiz olmasi son derece iyi, şuan için oldukça memnunum. Tarifeyi kullanabilmek icin tek yapmam gereken öğrenci belgemi yollamak oldu. Yazıda bunu belirtmemissiniz. Bir de İOS kullanıcıları için Youtube premium farkli fiyatlar gösteriyor nedeni nedir?

 3. Gizem dedi ki:

  Android kullanıcısıyım.. kesinlike uzun zamandır ihtiyacım olan bir yenilikti. Teşekkürler