Watsons Kasiyer Maaşları Ne Kadar? Watsons Personel Aylıkları

26.09.2020

Watsons kozmetik ürün mağazalarında çalışmak için nasıl şartlar aranıyor? Nasıl bir çalışma ortamı var? Watsons kasiyer maaşları ne kadar? Yöneticiler ne kadar maaş alıyor? Sorularını şu sıralar çok duymaya başladım. Bende sizin için özet değil daha çok işinize yarayacak detaylarla çalışma şartlarımı anlattım. Umarım açıklamalarım fikir aşamanızda sizlere yardımcı olur. Öncelikle işe alım kısmından başlayalım.

watsons'da çalışmak

Watsons’da Çalışmak İçin İş Başvurusu Yolları

Watsons’a isterseniz kendi resmi siteleri aracılığıyla, isterseniz kariyer ve iş bulma siteleri üzerinden başvurabilirsiniz. Her firmanın aradığı 18 yaş şartı burada da geçerli. Kendi siteleri üzerinden başvuru yaparsanız yeniden bir CV oluşturmak zorunda kalıyorsunuz. Eğer hazırda bir kariyer sitesi kaydınız varsa başvurunuz daha çabuk olacaktır. Gönderdiğiniz başvuruyu inceleyip sizi konum ve kişisel özelliklerinize uygun bir mağaza ve pozisyona yerleştiriyorlar. Kısa süreli bir oryantasyon eğitimi  sonrası tek başınıza çalışmaya başlıyorsunuz. Eleman seçimi sırasında cinsiyet ayrımı karşılaşılan bir durum değil. Hem kadın hem erkek elemanlar mağaza bünyesinde çalışıyor. Erkek elemanlar için askerlikle ilişiğinin bulunmaması şartı bulunuyor. Kapalı eleman konusunda bir şartları var mı bilmiyorum ancak şimdiye kadar hiç kapalı çalışan görmedim diyebilirim.

Watsons çalışma şartları

Watsons Kasiyer Maaşları Ne Kadar?

Kasiyer yani benim çalıştığım pozisyon.  Satış danışmanı, kasiyer daha doğrusu mağaza yöneticisi hariç hepimiz asgari ücret ile çalışıyoruz. Aslında çalışan ücretleri şu şekilde sıralanabilir.

  • Yönetici harici kadrolar asgari ücret, yol, yemek kartı size sağlanıyor. Yemek kartı içinde 400₺ civarı bir miktar oluyor.
  • Yöneticiler 3500 civarında ücret alıyorlar. Aynı yol yemek kartı şartları onlar içinde geçerli.
  • Part time çalışanlar için haftalık 30 saat, yarım asgari ücret üzerinden hesaplanıyor.  Yalnız yol ve yemek ücretleri sağlanmıyor.
  • Tüm çalışanlar için ise günümüz döneminin sıkıcı  uygulaması aylık denetimler ve denetim puanına göre paylaştırılan primler mevcut.
  • Temizlik personelleri asgari ücret alıyor. Genellikle taşeron firmalardan eleman sağlanıyor.

Maaşınızın gününde yatması açısından kaygınız olmasın. Benim ki rekor olarak en fazla üç dakika gecikti.

watsons kariyer

Watsons Çalışma Ortamı Nasıl?

Mağazacılık sektörünün birçok yerinde bulundum. Ne hepsinden güzel ne hepsinden kötü. Yine insanlara bağlı değişkenlerin olduğu bir ortam. Zaman zaman sıkıntılarda olsa huzurla kendi paranızı kazanabileceğiniz bir iş yeri. Vardiyalı sistem ile çalışan full time personel için günlük 8,5 saat üzerinden 6 gün mesai ve 1 gün tatil olarak çalışıyorsunuz. Tabii bu sistem içerisinde vardiyalar var. Sabah ya da akşam grubu gibi. Şubenizin çalışma durumuna göre değişiyor. Kasiyer olarak zorlandığım tek kısım o inanılmaz kasa döngüsü. İnanın satış danışmanı olup insanlara dil dökmeyi tercih ederim. Pozisyonunuz ne olursa olsun zaman zaman geceye sarkan mesailer olabiliyor. Tabii bu da maaşınıza mesai ücreti olarak yansıtılıyor. Resmi tatillerde AVM şubeleri genellikle açık oluyor ama bir çarşı şubesiyseniz bu size gelen isteğe göre değişiyor.

watsons kasiyer

Eğer çalışmayı bırakmaz ve yılınızı doldurursanız 14 gün yıllık izin hakkınız oluyor. Bu yıllık izinde yine çalışanlar arasında planlanıyor. Ancak bir çok yerden duyacağınız yoğun çalışma koşulları ve yıpranma söz konusu. Zamanla alıyorsunuz fakat başlarda sizi biraz tüketebiliyor. Yalnız hangi yerde çalışırsanız çalışın illa ki bu alışma sürecini yaşayacaksınız o yüzden çok takılmayın imkan bulduysanız çalışın derim.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.