Vodafone Freezone Avantajları Nelerdir?

08.08.2020
A+
A-

Vodafone Freezone avantajları nelerdir? Vodafone Freezone güzel mi? Yıllardır onlarca operatör firmasını değiştiren maymun iştahlı bir müşteri olarak bugün sizlere Vodafone’un öğrenci ve gençlere yönelik olarak hazırladığı Freezone hizmetlerinden bahsedeceğim. Öğrenci hattı arıyorsunuz ve cebinizden çok fazla para çıksın istemiyorsunuz. Sizi çok iyi anlıyorum. Hal böyle olunca Türk Telekom ve Turkcell size sunduğu fırsatlarla geri planda kalmış olabilir. Gençlere en iyi hizmeti sunan firma şüphesiz Vodafone. Gelin Vodafone Freezone avantajları ve ayrıcalıkları nelermiş onlara bakalım. Güncel kampanyalar ve tarife ücretleri de yazımızda yer alıyor. 

Her şeyden önce Vodafone Freezone yaş sınırı neymiş onu öğrenelim. 25 yaşından küçük olan herkes Vodafone Freezone müşterisi olabiliyor. Üstelik öğrenci olma şartı da bulunmuyor. Yalnızca 25 yaşından küçük olmanız gerekiyor. 25 yaşının içinde olanlar da başvuru yapabiliyor. Bu sayede tüm tarife, paket ve hediyelerden faydalanıyorsunuz. Vodafone Freezone başvuru şartları bu kadarla sınırlı. Öğrenci belgesi vs. hiçbir şey gerekmiyor. 

vodafone freezone avantajları 2020

Vodafone Freezone Yaş Sınırı Var Mı? Yukarıda var dedik ancak Vodafone kendini halen genç hissedenlere de Freezone tarifeleri sunuyor. 26 yaşından küçük olanlar tüm Freezone tarifeleri için başvuru yapabiliyor. 26 yaşından büyükler ise sadece bazı tarifelere başvuru yapıyor. Yaş kısıtlamasına takılıyorsanız hangi tarifelere başvuru yapabileceğinizi öğrenmek için Vodafone çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. 

Vodafone Freezone Nedir? 

Vodafone Freezone bir kulüp ismidir. Vodafone operatör şirketi tarafından oluşturulan bu kulüp, gençlere ve öğrencilere hizmet vermektedir. Lise ve üniversite öğrencileri için uygun fiyatlı tarife fırsatları sunan bu kulüp, çeşitli kampanyalar da sunmaktadır. Müşterileri genç olduğundan mobil oyun ve internet mecraları ile alakalı birçok kampanya düzenlemektedir. Vodafone Freezone indirim kampanyaları da bulunmaktadır. Bu kampanyalarla da gençlere ünlü markalarda Freezone’lu olmanın fırsatları sunulmaktadır. Örneğin Freezone müşterileri Yemek Sepeti indirimi kazanabilmektedir. Bu gibi gençliğe hitap eden birçok firmayla Vodafone’un anlaşması bulunmaktadır. Zula gibi aksiyon oyunlarında da oyun parası ve özel silahlar hediye edilmektedir. 

vodafone freezone nedir

Hep sunulan kampanyalardan bahsettik. Vodafone Freezone avantajları elbette ki bu kadarla sınırlı değil. Bu kulüp müşterilerini iyi tanıyor ve tam da bu doğrultuda tarifeler sunuyor. Mesela hemen her Freezone tarifesinde “Sınırsız WhatsApp” hakkı bulunuyor. Gençlerin sıkça kullandığı Youtube ve Twich gibi uygulamalar için de ekstra fırsatlar sunuluyor. Özetle mobil oyunları seviyorsanız ve telefondan kopamıyorsanız Vodafone Freezone’un öğrencilere sunduğu uygun tarife fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Faturalı ve faturasız tarife seçenekleri her bütçeye uygun olacak şekilde sunuluyor. 

Vodafone Freezone Tarifeler (Faturalı ve Faturasız) 

Bu operatör hizmetinin detaylarına inmeye başlayabiliriz. Gelin önce faturalı tarifeler ve aylık ücretler ne kadarmış ona bakalım. Sonrasında da faturasız Vodafone tarifeleri için durum neymiş ona göz atacağız. Haydi başlıyoruz! 

En Uygun Vodafone Freezone Faturalı Tarifeler 

Freezone Uyumlu Genç 7 Faturalı Tarife 

 • Aylık Ücret: 29₺
 • Taahhütsüz Tarife Ücreti: 49₺
 • Haklar: 7 GB Serbest İnternet + 2 GB (Youtube, Instagram, Facebook, Twitter, Spotify için internet) (Vodafone TV Eğlence Paketi)+ 750 DK Her Yöne Konuşma + 250 SMS + Sınırsız WhatsApp
 • İlk ay 10 GB internet hediyesi bulunuyor. 
 • Bir ay içerisinde kullanılmayan tüm haklar bir sonraki aya devretmektedir. İnternet, SMS ve dakikalar yanmaz. 
 • Vodafone sınırsız WhatsApp paketine görüntülü ve sesli konuşmalar dahildir. 

Freezone Uyumlu Genç 11 Faturalı Tarife 

 • Aylık Ücret: İlk 3 ay 35₺ + Sonraki 12 ay 39₺
 • Taahhütsüz Tarife Ücreti: 59₺
 • Haklar: 11 GB Serbest İnternet + 2 GB (Youtube, Instagram, Facebook, Twitter, Spotify + 3 uygulama için internet) (Vodafone TV Eğlence Paketi)+ 750 DK Her Yöne Konuşma + 250 SMS + Sınırsız WhatsApp
 • İlk ay 10 GB hediye internet kampanyası vardır. 
 • Kullanmadığınız internet SMS ve dakikalar bir sonraki aya devreder. 
 • Bu tarifenin fiyatı Online satışa özeldir. Bayilerde bu fiyatı alamayabilirsiniz. 

Freezone Redli Genç Oyun Faturalı Tarife 

 • Aylık Ücret: İlk 3 ay 50₺ + Sonraki 12 ay 59₺
 • Taahhütsüz Tarife Ücreti: 89₺
 • Haklar: 12 GB Serbest İnternet + 12 GB Kısıtlı İnternet (Instagram, Facebook, Twitter, Spotify, Youtube) + Sınırsız İnternet (Discord, Twich, PUBG) + 1000 DK +250 SMS + Sınırsız WhatsApp
 • İlk ay 20 GB bedava internet verilir. 
 • Her ay oyunlar için destek verilmektedir. 5₺ değerinde Zula Altın, Steam cüzdan kodu veya PUBG Mobile UC kazanabilirsiniz. Bu 5₺ her ay düzenli olarak verilmektedir.

Freezone Uyumlu Genç 15 Faturalı Tarife 

 • Aylık Ücret: İlk 3 ay 42₺ + Sonraki 12 ay 49₺
 • Taahhütsüz Tarife Ücreti: 69₺
 • Haklar: 15 GB serbest internet + 2 GB Sınırlı İnternet (Youtube, Facebook, Instagram, Twitter, Spotify) + 750 DK + 250 SMS + Sınırsız WhatsApp
 • İlk ay 20 GB hediye internet paketi tanımlanır. 
 • Kullanılmayan haklar bir sonraki aya otomatik olarak devreder. 
 • Sınırsız WhatsApp kampanyası kapsamına görüntülü ve sesli görüşmeler de dahildir. 

Bir dönem “Freezone Güzelliği” sloganlarıyla ortaya atılan tarifeler bu şekilde. En uygun Freezone tarifesi hangisi derseniz bence Uyumlu Genç 7 oldukça uygun ve ucuz. Oyun oynamayı seviyorsanız ve oyunlar için çok fazla internet paketi yapmak zorunda kalıyorsanız Red kapsamındaki kampanyalara da göz atabilirsiniz. Saçma Güzel tarifeleri ve 19-20₺ faturalı tarifeler için Vodafone şubelerine başvurunuz. Biz burada tüm tarife fiyatlarını paylaşmadık. Daha uygun fiyatlı tarifeler de bulunuyor. Şubeye girmek istemezseniz 0212 367 00 00 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. 

Vodafone Freezone Faturasız Tarifeler 

Freezone Genç Kolay Paket 4

 • Fiyat: 27₺
 • Geçerlilik Süresi: 28 gün (tekrarsız)
 • Paket İçeriği: 2 GB Serbest İnternet + 2 GB Sınırlı İnternet (Youtube, Instagram, Facebook, Twitter, Spotify) + 750 DK + 250 SMS + Sınırsız WhatsApp
 • Vodafone Freezone avantajları tüm faturasız kontörlü tarifelerde de geçerlidir. Sınırsız WhatsApp görüşmesi veren operatörler arasında sadece Vodafone bu kampanyaya görüntülü görüşmeleri dahil etmektedir. 

Freezone Genç Kolay Paket 6

 • Fiyat: 30₺
 • Geçerlilik Süresi: 28 gün (tekrarsız)
 • Paket İçeriği: 3 GB Serbest İnternet + 3 GB Sınırlı İnternet (Youtube, Spotify, Facebook, Twitter) + 750 DK + 250 SMS + Sınırsız WhatsApp 
 • Ek ücret yoktur. Fiyata tüm vergiler dahildir. Vodafone Freezone paket ücretleri incelendiğinde en uygun kontörlü tarifenin bu olduğu söylenebilir.

Freezone Genç Kolay Paket 10

 • Fiyat: 35₺
 • Geçerlilik Süresi: 28 gün (tekrarsız)
 • Paket İçeriği: 5 GB Serbest İnternet + 5 GB Sınırlı İnternet (Youtube, Spotify, Facebook, Twitter) + 750 DK + 250 SMS + Sınırsız WhatsApp 

Freezone Ek Paket Ücretleri Kaç Lira? 

Vodafone Freezone kulübü faturalı ve faturasız hat sahibi tüm müşterilerine onlarca farklı ek paket seçeneği sunuyor. Freezone ek paket yapmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Vodafone resmi web sitesi üzerinden kolayca ek paket başvurusu yapabilirsiniz. Yine mobil uygulamayı kullanarak da SMS ile internet paketi yapabilirsiniz. Burada tercih tamamen size kalmış. 

vodafone ek paket ücretleri

Vodafone Freezone ek paket ücretleri 9 liradan 125 liraya kadar yükseliyor. Hemen her türlü ihtiyaca yönelik olarak onlarca internet, dakika ve SMS paketi bulunuyor. Paket aşımı ücretlendirmesi yaşamak istemeyenler için de özel uygulamalar bulunuyor. Örnek vermek gerekirse bazı Freezone ek paket fiyatları şu şekilde: 

 • Haftalık 10 GB 29₺
 • Alık 1 GB 19₺
 • Gamer Video Paketi 25 GB
 • Doldur 5 GB 24₺

Ek internet paketi fiyatları biraz yüksek gibi görünebilir. Daha uygun fiyatlı paketler de bulmak mümkün. Sadece Youtube gibi uygulamalara özel olarak da paket satışları yapılıyor. Kendinize uygun paketi bulmak için Vodafone Freezone Ek Paket yapma ve satın alma sayfasına göz atın ya da Vodafone Yanımda mobil uygulamasını kullanın. 

Vodafone Freezone’a Nasıl Geçilir? 

nasıl freezone'lu olabilirim

Bu anlattıklarımız size uygunsa muhtemelen şu anda Vodafone Freezone’lu olmak istiyorsunuz ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Vodafone Freezone’a geçmek için birkaç farklı yol bulunuyor. İster mobil uygulamadan ister internet sitesinden bu işi halledebileceğiniz gibi çağrı merkezini arayarak da Freezone ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. 

Vodafone Freezone Üye Olma Yöntemleri 

vodafone şubeleri

Vodafone Şubesine Giderek Freezone’lu Olmak: En yakın Vodafone şubesine giderek hat başvurusu yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra başvuru yapabileceğiniz faturalı ve faturasız tüm tarifeleri de şubeden kolayca öğrenebilirsiniz. Yine merak ediyorsanız güncel Vodafone Freezone kampanyaları hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Çağrı Merkeziyle Telefondan Vodafone Freezone Başvurusu: Vodafone hat başvurusu yapmak isteyen müşterilerine çağrı merkezi üzerinden de hizmet sağlıyor. 0212 367 00 00 – 0542 542 00 00 numaralarından herhangi birini arayarak Vodafone Freezone çağrı merkezine ulaşabilir ve hat talebi oluşturabilirsiniz. 

vodafone çağrı merkezi

İnternetten Vodafone Freezone’a Geçiş Hat Taşıma: Vodafone Freezone resmi web sayfasından istediğiniz tarifeyi seçerek Freezone’lu olabilirsiniz. Freezone’a geçiş için sadece internet sitesinden isterseniz sıfırdan yeni hat başvurusu yapabilirsiniz. İsterseniz de faturalı ve faturasız hatlar için Vodafone Freezone’a numara taşıma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Freezone’lu tarifeler arasından birini seçip numaranızı transfer etmek istediğinizde dikkat etmeniz gereken bir husus bulunuyor. Mevcut tarifeniz taahhütlü ise cayma ceza bedeli ödemeniz gerekir. Numara taşıma işlemi öncesinde kendi operatör firmanız ile görüşmenizi öneririz. 

Freezone’lu Olup Olmadığımı Nasıl Öğrenebilirim? 

Vodafone Freezone müşterisi olup olmadığınızı merak ediyorsanız çağrı merkezini aramanız yeterlidir. Ya da Vodafone Yanımda mobil uygulaması üzerinden tarife bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Eğer her ikisini de yapamayacak durumdaysanız, en yakın Vodafone şubesine gidiniz. Vodafone Freezone avantajları bu kadarla da sınırlı değil. Son olarak güncel kampanyalardan bahsetmek istiyoruz. 

Güncel Vodafone Freezone Kampanyaları, İndirimleri ve Avantajları 

 • Vodafone Freezone müşterilerine sağlanan marka indirimleri lafta kalan kampanyalar değildir. Gerçekten de bu indirimlerden fayda sağlayabilirsiniz. İlk indirim kampanyası olan firma Udemy. Online kurs almak istediğinizde %75’e varan köklü indirimler uygulanıyor. 
 • Yine aynı şekilde Trendyol alışverişlerinizde kullanabileceğiniz indirim kuponları da verilebiliyor. 
 • Öğrencilerin en çok uygulandığı uygulamalardan biri olan Yemek Sepeti’nin de Vodafone Freezone ayrıcalığı mevcut. %50’ye varan net indirimler uygulanıyor. 
 • Vodafone Freezone Kahve Dünyası Kampanyası da yine çok ses getiren indirimlerden bir tanesi. Kahve Dünyası şubelerinden bir kahve aldığınızda Freezone’lu iseniz kampanya sayesinde ikinci bardağı ücretsiz bir şekilde alabiliyorsunuz. 
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.