Vakıfbank Bireysel Emeklilik İptal Etme

28.02.2020
A+
A-

Vakıfbank bireysel emeklilik iptal etme işlemi telefon, çağrı merkezi, SMS ve Whatsapp üzerinden yapılabilir. Emeklilik döneminde bireylere ek bir gelir olması açısından yürürlüğe giren ve 2020 yılında yılında hala devam etmekte olan bireysel emeklilik sistemi, zorunlu olarak direkt başlatıldığı için çoğu insanlar kararsızlık yaşadı.

2017 senesinde yürürlüğe giren kamu ve özel sektörde çalışan veya iş hayatına yeni başlamış 45 yaşını doldurmamış vatandaşların BES’ ne otomatik olarak katılması, çalışan bireyleri tasarruf etme imkanı sağlıyor. Bireysel Emeklilik Sisteminden ayrılmak isteyen bireyler hiçbir kayıp veya sıkıntı yaşamadan sistem biriminden paralarını geri alabilirler.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik İptal Etme

Vakıfbank Bireysel Emeklilik İptal Etme

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Vakıfbank  (BES ) Bireysel Emeklilik Sistemi  rahat ve mutlu bir emeklilik hayali kuranlar için VakıfEmeklilik ile yaşam kalitenizi arttırabilir emeklilik zamanınızı güvenli geçirmenizi sağlar

Vakıfbank BES iptali için şubelere kadar gidip yorulmanıza gerek yoktur. Vakıfbank BES iptalini birçok seçenekleri kullanabilirsiniz .Vakıfbank BES’ ten ayrılma yollarını aşağıda sizler için sıraladık.

Bireysel Emeklilik Sisteminin iptal seçeneklerine geçmeden önce size BES sistemini kısacık bahsedelim.

BES’ in size sunduğu avantajlara ailenizde sahip olabilir, Ödemeler sizin istediğiniz ara ödemeler yapılabilir, güvenli bir sistemdir, geniş fon çeşitliliğine sahiptir, Uzun vadede enflasyon üzerinden getiri sağlar.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik SMS ile İptal

Vakıf Emeklilik müşterilerine cayma hakkı imkanı sunmuştur. Kullanıcılara sunulan en kolay yöntemlerden biriside kısa mesajla BES iptalidir.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemini iptal etmek istiyorsanız VEML boşluk TC kimlik numaranız boşluk CAYMA boşluk Doğum Tarihi yazıp 4933’e mesaj atmanız yeterlidir.

örnek: VEML 12345678900 CAYMA 31.01.2000

Kısa mesajı 4933‘ e gönderdikten sonra iptal talebiniz işleme alınacaktır. Kısa sürede iiptal işlemi onaylanacak en geç 10 iş günü içerisinde iade işlemi yapılır.

Zorunlu-Bes-iptal

Zorunlu-Bes-iptal

Vakıfbank Bireysel Emeklilik İnternet İle İptal

2020 yılında her şey sanal ortamda gerçekleşmektedir. Mobil sistemiyle iptal de bunlardan birisidir. Vakıfbank Emeklilik de bu yenilikten yararlanarak Messenger uygulaması geliştirerek web sitesine entegre etmiştir.

BES iptalini gerçekleştirmek için canlı yardım servisi devreye girebilir. Aşağıdaki işlemleri sırasıyla dikkatli bir şekilde takip ederek işlemleri gerçekleştiriniz.

BES iptali için Vakıf Emeklilik ‘in web sitesine girerek karşınıza çıkan ekranın sağ üst kısmında gözüken Otomatik BES Robotu bölümüne tıklayarak sohbeti başlatabilirsiniz.

Sohbeti başlatmanızın ardından kısa süre içerisinde BES iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Görüşmeyi başlattıktan sonra sohbet alanı kısmına otomatik BES iptali yazılmalıdır.

Sonra yapay zeka olan robot yanıt vererek BES’ in avantajlarını kısaca söz edecek yine de iptal etmek istemeniz durumunda TC kimlik numaranızı isteyecektir , TC kimlik numaranızı sohbet alanına yazıp gönderdikten sonra iptal işlemleriniz gerçekleştirilecektir.

Allianz Bireysel Emeklilik İptali

Vakıfbank Bireysel Emeklilik İptali Telefon Numarası

Vakıfbank BES iptalinin bir diğer yolu ise Vakıfbank Emeklilik çağrı merkezidir.

Vakıfbank çağrı merkezi numaraları 0850 222 9 657 veya 444 9 237 numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

Müşteri temsilcisine BES çıkış isteğini belirtmeniz halinde iptal işlemi gerçekleşecektir.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik İptali WhatsApp 

Diğer  seçeneklerle uğraşmak istemeyen müşteriler için Vakıfbank direkt olarak WhatsApp ile iptal seçeneği sunmuştur.

Vakıfbank Emeklilik WhatsApp ile iptali ve bu konuda her türlü soru ve bilgilendirme için WhatsApp numarası 0549 802 47 75 telefon numarası ile WhatsApp üzerinden yardımcı olmaktadır.

Kanserden Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur?

Otomatik BES Nedir?

Vakıfbank otomatik bireysel emeklilik sistemi 45 yaşını doldurmuş her  çalışan bireylerin katılabildiği Bireysel Emeklilik Sistemidir. Geleceğe daha emin adımlarla ilerlemek için ve emeklilik dönemini daha rahat geçirmenize yardımcı olur.

Bu yazımızda Bireysel Emeklilik Sistemi ve BES iptali ile ilgili aklınızdaki tüm sorulara cevap vermeye çalıştık. Bireysel Emeklilik Sisteminizi iptal ettirmek isyorsanız size en basit gelen seçeneği inceleyerek iptal işlemini yapabilirsiniz.

YORUMLAR
  1. Beyza dedi ki:

    Çok başarılı

  2. Ahmet T dedi ki:

    Toplum olarak bu konuda çok bilinçsisiz. Bu tür yazıların daha görünür olmasını diliyorum.