Turkcell Rahat Yeni Müşteri Paketleri Nasıl Yapılır?

15.05.2020
A+
A-

Turkcell Rahat Yeni Müşteri Paketleri Nasıl Yapılır? Sorusunu Turkcell’e yeni geçecek olan Faturalı müşteriler ya da Faturasız hattını Faturalıya çevirmek isteyen müşteriler için cevaplıyoruz. Turkcell kampanyaları ve paketleri ile oldukça konuşulan bir operatör. Özellikle Faturasız Uçuran Paketleri ile kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Eee tabi ki bu Uçuran paketler faturasız hatlar için olunca biz de bu yazımızda Faturalı kullanıcılar için Rahat Paketleri incelemek istedik. Turkcell Rahat Paketler birbirinden farklı 4 paket içeriyor. Bu paketler şu şekilde;

 • Rahat Fırsat 3 GB Paketi
 • Rahat Fırsat 5 GB Paketi
 • Rahat Fırsat 7 GB Paketi
 • Rahat Fırsat 10 GB Paketi

Yazımızda Turkcell Rahat  Paketleri Nasıl Yapılır? Rahat Yeni Müşteri Paketlerinin Fiyatları Nelerdir? Turkcell Rahat Paketleri Neler İçerir? Sorularına yanıt bulabilirsiniz.

Turkcell Rahat Paketler

Turkcell Rahat Paketler

Turkcell Rahat Yeni Müşteri Paketleri Nasıl Yapılır?

Turkcell Rahat Paketleri birbirinden farklı GB seçenekleri ile kullanıcılara sunuluyor. Dört farklı paket şeklinde sunulan Rahat Paketlerin içerikleri şu şekilde;

 • Rahat Fırsat 3 GB Paketi : 3 GB + 500 DK + 100 SMS
 • Rahat Fırsat 5 GB Paketi : 5 GB + 750 DK + 1000 SMS
 • Rahat Fırsat 7 GB Paketi : 7 GB + 100 DK + 1000 SMS
 • Rahat Fırsat 10 GB Paketi : 10 GB + 100 DK + 1000 SMS

Peki ya Rahat Paketlerin Fiyatları ve Avantajları Neler? Gelin paketleri teker teker inceleyelim.

Turkcell Rahat Paketlerinin İçerikleri

Turkcell Rahat Paketlerinin İçerikleri

Turkcell Rahat Fırsat 3 GB Paketi

3 GB internet + Her Yöne 500 Dakika + Her Yöne 100 SMS içeren Turkcell Rahat Fırsat 3 GB Paketi avantajlar ile geliyor. Bu paketi satın alan kullanıcılara Turkcell Dergilik uygulamasında kullanabilecekleri 5 GB internet ve buna ek olarak Turkcell Rahat Tarife’ye numara taşıma ya da yeni hat alarak gelenlere özel Rahat Haydi Gel 3 GB Kampanyası dahilinde 3 GB daha cepten internet hediye ediliyor.

Ayda sadece 26,15₺ karşılığında satın alabileceğiniz bu paket ile TL yükleme sorunları, paket aşım durumu gibi sürpriz durumlar ile karşılaşmıyorsunuz. Peki paketi nasıl satın alabilirsiniz?

Bu paketi satın almak için Turkcell Dijital Operatör Uygulamasını kullanabilir, en yakın Turkcell Mağazasına başvurabilir, Turkcell müşteri hizmetlerine ait olan 532 ya da 0532 532 0000 numaralarını tuşlayabilir ya da en kısa yoldan Tekrarlı paket için; TRAHAT3GB yazarak 2200’a mesaj gönderebilirsiniz.

Paketi beğenmez ve iptal etmek isterseniz Turkcell Rahat Fırsat 3 GB Paketi iptali için IPTAL RAHAT3GB yazarak 2200’a mesaj gönderebilirsiniz.

Turkcell Rahat Fırsat 3 GB Paketi

Turkcell Rahat Fırsat 3 GB Paketi

Turkcell Rahat Fırsat 5 GB Paketi

Turkcell Rahat Fırsat 5 GB Paketi: 5 GB internet + Her Yöne 750 Dakika + Her Yöne 1000 SMS içeriyor. Bunlara ek olarak ise Turkcell Dergilik uygulamasında kullanılabilecek 1 GB internet ve Turkcell Rahat Tarife’ye numara taşıma ya da yeni hat alarak gelenlere özel Rahat Haydi Gel 3 GB Kampanyası dahilinde 3 GB hediye internet de paket ile birlikte sunuluyor.

Rahat Fırsat 5 GB Paketi ayda sadece 32,15₺ gibi bir fiyat ile sunuluyor. Paketi satın almak isterseniz eğer paketinizin ay sonunda yenilenmesini istiyorsanız TRAHATFIRSAT5GB yazarak 2200’a mesaj gönderebilirsiniz. Eğer paketinizin yenilenmemesi taraftarıysanız tekrarsız paket yapmak için RAHATFIRSAT5GB yazarak 2200’a mesaj göndermeniz yeterlidir.

Ayrıca Turkcell Faturasızdan bu tarifeye geçmek isteyen kullanıcılar GEC RAHATFIRSAT5GB yazarak 2200’a mesaj gönderebilir. Elbette dilerseniz satın alım işlemleriniz için Turkcell Dijital Operatör Uygulamasını kullanabilirsiniz.

Rahat Fırsat 5 GB Paketinizi iptal etmek isterseniz IPTAL RAHATFIRSAT5GB yazıp 2200’a mesaj gönderebilirsiniz.

Turkcell Rahat Fırsat 5 GB Paketi

Turkcell Rahat Fırsat 5 GB Paketi

Turkcell Rahat Fırsat 7 GB Paketi

Turkcell Rahat Fırsat 7 GB Paketi: 7 GB internet + Her Yöne 1000 Dakika + Her Yöne 1000 SMS içeriyor. Sadece bu kadar da değil paket Turkcell Rahat Tarife’ye numara taşıma ya da yeni hat alarak gelenlere özel hediye 3 GB internet ve ek olarak kullanıcılara Turkcell Dergilik uygulamasında kullanabilecekleri 1 GB internet sunuyor. Peki ya peketin fiyatı ne kadar?

Turkcell Rahat Fırsat 7 GB Paketi ayda 42,15₺ karşılığında satın alınabiliyor. Bu paketi beğendiyseniz satın almak oldukça basit.

 • Tekrarsız paket almak için RAHATFIRSAT7GB yazarak 2200’a mesaj göndermeniz
 • Tekrarlı paket almak için TRAHATFIRSAT7GB yazarak 2200’a mesaj göndermeniz yeterli

Faturasız hattınızı faturalı olarak bu pakete geçirmek isterseniz de GEC RAHATFIRSAT7GB yazarak 2200’a mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Rahat Fırsat 7 GB Paketinizi iptal etmek isterseniz IPTAL RAHATFIRSAT7GB yazıp 2200’a mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Bu işleminizin ardından paketiniz iptal edilecektir.

Turkcell Rahat Fırsat 7 GB Paketi

Turkcell Rahat Fırsat 7 GB Paketi

Turkcell Rahat Fırsat 10 GB Paketi

Bana internet yetmiyor daha çok internete ihtiyacım var diyenler için karşınızda Turkcell Rahat Fırsat 10 GB Paketi. Turkcell Rahat Fırsat 10 GB Paketini ayda sadece 52,15₺ karşılığında satın alabilirsiniz. Bu paket ile birlikte toplam 10 GB internet + Her Yöne 1000 Dakika + Her Yöne 1000 SMS + Dergilik servisi ve Dergilik’te geçerli 1GB internet + Turkcell Rahat Tarife’ye numara taşıma ya da yeni hat alarak gelenlere özel Rahat Haydi Gel 3 GB Kampanyası hediyesi olan 3 GB internet sizin oluyor.

Turkcell Rahat Fırsat 10 GB Paketini satın almak için ilk olarak paketinizin yenilenmesini isteyip istemediğinize karar verin daha sonra;

 • Tekrarsız paket almak için RAHATFIRSAT10GB yazarak 2200’a mesaj göndermeniz
 • Tekrarlı paket almak için TRAHATFIRSAT10GB yazarak 2200’a mesaj göndermeniz yeterli

Eğer Turkcell Rahat Fırsat 10 GB Paketine Faturasızdan geçmek istiyorsanız GEC RAHATFIRSAT10GB yazarak 2200’a mesaj göndermeniz gerekmektedir. Peki paket iptali nasıl yapılır?

Bu paketi iptal etmek için ise IPTAL RAHATFIRSAT10GB yazarak 2200’a mesaj gönderebilirsiniz.

Turkcell Rahat Fırsat 10GB Paketi

Turkcell Rahat Fırsat 10GB Paketi

 

Turkcell Rahat Paketler Nasıl Satın Alınır?

Turkcell Rahat paketlerini satın almak için isterseniz yukarıdaki kodları 2200’a kısa mesaj olarak gönderebilir dilerseniz

 • Turkcell Dijital Operatör Uygulamasını kullanabilir,
 • En yakın Turkcell Mağazasına başvurabilir,
 • Turkcell müşteri hizmetlerine ait olan 532 ya da 0532 532 0000 numaralarını tuşlayabilirsiniz.

Turkcell Rahat Paketler Kalan Kullanım Hakları Nasıl Sorgulanır?

Turkcell Rahat paketlerinden kalan kullanım haklarınızı öğrenmek için KALAN yazıp 2200’a mesaj gönderebilirsiniz. Bu işlemin ardından kalan kullanım haklarınız sizlere mesaj olarak iletilecektir.

Turkcell Rahat Yeni Müşteri Paketleri Nasıl Yapılır? konusunu sizler ile inceledik. Eğer sizler de Turkcell müşterisi iseniz bu paketlerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca eğer Faturasız bir Turkcell hattına sahipseniz Gaming Paketlerine bakmayı unutmayın.

Paket ve tarifeler hakkında aklınıza takılan her soruyu aşağıda yer alan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.