Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

09.08.2020

Artık cebimizdeki iyi bir akıllı telefonla onlarca bilgisayarın yapabildiği işi tek seferde yapabiliyoruz. Telefon almak bir ihtiyaç haline geldi desek yanlış olmaz. Bugün sizlere Turkcell müşterilerinin hat üzerine telefon almak için ne yapması gerektiğini anlatacağız. Turkcell faturaya ek telefon nasıl alınır, hat üzerine telefon alma şartları nelerdir? Tüm bu sorulara cevap verip yeni telefonunuza kaç taksitle ve ne kadar faiz farkı ödeyerek ulaşabileceğinizi anlatacağız.

Faturalı hat sahipleri belli şartları taşıdıkları takdirde hat üstüne telefon alabiliyorlar. Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ve diğer birçok operatör bu satışlarını sürdürüyor. Aylık taksitle telefon sahibi olmak her ne kadar kulağa mantıklı gelse de ilerleyen dönemlerde biraz başınız ağrıyabilir. Bu satın alma işlemini nasıl yapabileceğinizi anlattıktan sonra bu işin mantıklı mı yoksa mantıksız mı olduğunu masaya yatıracağız. Mutlaka yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

turkcell faturaya ek telefon nasıl alınır

Turkcell Faturalı hatta telefon kampanyaları düzenleyerek en yeni model akıllı telefonları taksitli olarak müşterilerine satmaktadır. Bu kampanyalardan yararlanmak ve faturaya ek akıllı telefon almak istiyorsanız öncelikle bazı şartları taşımanız gerekir. Turkcell fatura üstüne telefon alma şartları sandığınız kadar basit değil. Bu telefon satışları ilk başladığı dönemlerde birçok insan tarafından hunharca kullanıldığı için operatör şirketleri şu anda telefon satışı yaparken çok dikkatli davranıyor.

Turkcell firmasının öne sürdüğü fatura üstüne telefon alma şartları nelermiş gelin hep birlikte bunları inceleyelim.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Alma Şartları

  • En az 8 aydır Turkcell’de faturalı müşteri olmanız gerekir. Bu süre bazı tarifeler için 12 aya kadar çıkabilmektedir.
  • Turkcell ve diğer tüm operatörler telefon faturasıyla telefon satışı yaparken cihaz puanı hesaplar. Bu sizin fatura ödeme düzeninize göre yükselir ya da düşer. Faturalarınızı düzenli ödediyseniz cihaz alma puanınız yüksek olacaktır. Hattınız fatura ödenmediği için geçmişte kapandıysa ya da ödenmemiş faturalar biriktiyse Turkcell cihaz alma puanı düşük çıkacaktır. Yüksek cihaz puanı ile alınabilecek akıllı telefonlar daha yüksek model olacaktır. Düşük puanla ise sadece bazı basit modelleri satın alabilirsiniz.
  • Turkcell cihaz satışı yaparken müşterilerinin kredi notu durumuna da bakmaktadır. Kredi notu düşük ve kara listede olanlara bayiden telefon satışı yapılmaz.
  • Operatörden taksitli telefon almak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir. Yabancı uyruklulara telefon satışı yapılmayabilir.

Fatura Üstüne Telefon Alırken Gereken Evraklar

faturaya ek telefon koşulları

Hat üzerine taksitli akıllı telefon almak için herhangi bir Turkcell bayisine gittiğinizde ilk olarak sizlerden TC kimlik kartınızı isterler. Başka hiçbir belgeye ihtiyaç yoktur. Telefonun kullanım hakları ve borcu kimlik kartınıza yansıtılır. Başvuru için gittiğinizde herhangi bir ek belge götürmenize gerek yoktur.

Turkcell Cihaz Puan Sorgulama

Cihaz alma kredisi sorgulamak için uygulayabileceğiniz birkaç farklı yöntem bulunuyor. Cihaz alma hakkı öğrenmek için en yakın Turkcell şubesine gidebilirsiniz. Bunun yanında yine Turkcell çağrı merkezi üzerinden de “Hangi telefonları faturaya ek alabilirim?” sorunuza cevap bulabilirsiniz. Turkcell resmi web sitesi üzerinden herhangi bir telefon kredisi sorgulama hakkı verilmemektedir.

Turkcell Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 0532 532 00 0

Turkcell puan sorgulama işlemi sonrasında anlık olarak satışta olan cihazlardan hangilerini alabileceğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Eğer yetersiz puan çıktıysa ve telefon almanız mümkün değil gibi duruyorsa bu durumda birkaç basit işlemle Turkcell cihaz alma puanını yükseltebilirsiniz.

Turkcell Faturaya Ek Cihaz Puanı Yükseltme

turkcell cihaz puanı

Faturalı hat puan sorgulama işleminden sonra yüzünüz yerleri süpürmesin, Turkcell puan ile telefon alma talebini dile getiren müşterilerine puan yükseltme fırsatı sunuyor. Bu puan sizlerin kredi notu gibi ödeme alışkanlıklarınıza göre ortaya çıkıyor. Bu nedenle de bu puanı yükseltmek bir hayli kolay.

  • Turkcell finansman puanı yükseltmek için faturalarınızı düzenli bir şekilde ödeyin ve kesinlikle geciktirmeyin.
  • Puanla telefon satın almak için başvuru yaptığınızda kredi puanınız da incelenir. Varsa banka borçlarınızı kapatın.
  • Turkcell faturalı hat sahibi olarak bunları 6 ay uygulayın ve güvenilir bir sicil ortaya koyun. Sonra istediğiniz telefonun cihaz puanına sahip olabilirsiniz.

Kredi sorgulama sürecinden, telefon alma şartlarından ve diğer tüm yasal prosedürlerden bahsettik. Bunları bilen bir müşterinin telefon almak için tek yapması gereken en yakın Turkcell şubesine gitmektir. Şubeye gitmeden Turkcell faturaya ek telefon modelleri nelermiş öğrenmek istiyorum derseniz resmi web sitelerinden bilgi alabilirsiniz. Orada tüm güncel akıllı telefonların fiyatları yer almaktadır.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Kaç Ayda Kaç Taksitle Alınır?

faturaya ek telefon taksit sayısı

Telefon bekleme süresi diye bir şey yoktur. Adınıza ve faturanıza gerekli işlemler yapıldıktan sonra varsa şubeden ürünü alabilirsiniz. Yoksa da bir haftalık gecikmeyle ürünü şubeden yine teslim alabilirsiniz. Turkcell internetten telefon almak isteyen müşterilerini bazen bekletebiliyor. Bu bekleme süresi internetten telefon alırken tarafınıza bildirilecektir. Operatör telefon taksitleri şu an 12 aydır. Bir yıl taksitli telefon fatura üstüne alınabilir.

Not: Bazı telefon modellerinde (3.500₺ ve üstünde) taksit sayısı 3 aya düşmektedir.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Borcu Sorgulama

Telefonunuzu operatör şubesinden aldıktan sonra ödeme süreciniz başlar. Ödeme sürecinde kalan taksit sayısını öğrenmek isterseniz birkaç farklı kanaldan bu sorgulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Turkcell fatura üstüne telefon kalan borç sorgulama işlemi için çağrı merkezini aramanız yeterlidir. Karşınıza çıkan müşteri temsilcisi kaç lira borcunuz kaldığını ve toplamda kaç taksit daha ödeyeceğinizi tek tek söyleyecektir.

fatura üzerine telefon borç sorgulama

Telefon taksiti sorgulamak için yapabileceğiniz bir diğer işlem de Turkcell mobil uygulamasını kullanmaktır. Turkcell Dijital Operatör mobil uygulamasını telefonunuza indirerek “Fatura borcu sorgulama” sekmesine girin. Açılan ekranda kalan faturaya ek cihaz borcu karşınıza çıkacaktır.

Mobil Uygulamayı Nasıl İndirebilirim? Android cihaz sahipleri buraya, iOS (Apple) cihaz sahipleri de buraya tıklayarak Turkcell müşteri uygulamasını telefona indirebilirler.

Faturaya Ek Operatörden Telefon Almak Mantıklı Mı?

Şimdi zurnanın zırt dediği yere geldik. Buraya kadar iyi güzel hoş da bu alınan telefonların bir de ekonomik tarafı var. Sizinle basit bir hesap yapacağız. Bu hesapta yazının yayın tarihinde geçerli olan Turkcell faturaya ek telefon fiyatlarını kullanacağız. Bakalım fatura üstüne telefon almak mantıklı mı yoksa rezillik mi beraber göreceğiz.

faturaya ek tel almak

Turkcell’in fatura üstüne verdiği telefon marka ve modelleri oldukça çeşitli. Samsung, Apple ve LG gibi birçok markayı bulabiliyorsunuz. Biz bu örnekte iyi bir Apple telefon modelini baz alacağız.

Telefon Modeli: iPhone 8 Plus 128 GB

Telefonun Turkcell Faturaya Ek Fiyatı: 7.005₺ (2.335₺ x 3 ay)

Turkcell Peşin Telefon Fiyatı: 6.349₺

Telefonun Vatan Bilgisayar Peşin Kart Taksit Fiyatı: 6.549₺

Diğer Güvenilir Sitelerdeki Ortalama Fiyat: 6.200-6.300₺

Gördüğünüz üzere faturaya ek telefon aldığınızda ortaya çıkan faiz farkı hiç de az değil. Elbette çıkacak fark bu kadarla da sınırlı değil. Bu telefonu aldınız diye size yüksek fiyatlı bir tarifeyi de mecbur kılacaklar. Tüm bunları hesaba kattığınızda neredeyse 800₺’ye yakın faiz farkı ödemeniz gerekecek. Bu 12 ay ve 36 ay taksitli faturaya ek telefon alımlarında çok daha yüksek meblağlara çıkabiliyor. Bize sorarsanız fatura üstüne telefon almak mantıklı mı? sorusunun cevabı gayet açık. Bu riski alıp aylar boyunca deliler gibi borç ödemek yerine basit bir telefon alın. Gerçekten bu riski almaya değmez.

Maddi gücü olanlar için faturaya ek değil de operatörden peşin telefon almak mantıklı olabilir. Turkcell peşin telefon fiyatı gördüğünüz üzere piyasa normallerinde seyrediyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.