ANASAYFA / Ekonomi / THY Rekor Kırdı! Bayrak Taşıyıcımız 8 Ayda 50 Milyon Yolcu Taşıdı!
thy istatistik

THY Rekor Kırdı! Bayrak Taşıyıcımız 8 Ayda 50 Milyon Yolcu Taşıdı!

Türk Hava Yolları sefer istatistiklerini açıkladı. Son yılların en iyi hava yolu şirketi olan THY, yine büyük bir rekora imza attı. Ağustos ayı istatistiklerine göre THY 2019’un ilk 8 ayında 50 milyon yolcuyu uçaklarında misafir etti. Yurt dışı ve yurt içi seferlerinde rekora imza atan büyük şirket, geçen seneki sefer verilerine göre tam olarak %9.4 oranında büyüdü. Türk Hava Yolları giderek büyüyor ve güçleniyor. Sadece yolcu taşımacılığında ilerleyişini sürdürmeyen THY, kargo sektöründe de kayda değer bir büyüme oranı yakaladı. Global anlamda birçok hava yolu şirketini köşeye sıkıştıran kriz, Türkiye’nin gururu THY’yi etkileyemedi. Bayrak taşıyıcı hava yolu şirketimiz THY, her şeye rağmen hedeflediği büyüme oranlarına ulaşmayı başardı.

THY Ağustos Ayı Doluluk Oranı Açıklandı!

Dünya genelindeki bir problem nedeniyle birçok hava yolu şirketi müşteri kaybediyor. Bu kaybın etkisi altında kalmayan THY, alternatif şirketlerin aksine mevcut doluluk oranını da arttırmayı başardı. Dış hatlar uçuşlarında Ağustos 2019 dönemi itibariyle %84.3’lük bir doluluk oranı yakalayan Türk Hava Yolları, iç hatlar doluluk oranını ise %88.4 olarak açıkladı. Yılın en önemli turizm aylarından bir tanesi olan Ağustos döneminde bu rakamlara ulaşmak birçok uzman tarafından inanılmaz bir başarı olarak açıklanıyor.

  Hamsi Tezgahtaki Yerini Aldı!

Havacılık sektörünün temel yapı taşlarından bir tanesi de kargo taşımacılığıdır. Bu sektördeki başarısını en iyi 5 şirket arasına girerek kanıtlayan THY, zorlu piyasa şartlarına rağmen hizmet hacmini arttırmayı başardı. Türk Hava Yolları kargoculuk istatistiklerine göre THY geçen senenin aynı dönemine göre %11.5 oranında daha fazla  kargo taşıdı. Yine açıklanan istatistiklere göre bayrak taşıyıcı şirket yılın sadece ilk 8 ayında 985 bin ton kargo taşıdı.

Türk Hava Yolları Herkesin Birinci Tercihi Oluyor

Türkiye’nin en büyük şirketlerinden bir tanesi olan THY, yapılan araştırmalara göre her uçak yolcusunun öncelikli tercihi oluyor. Özellikle Türkiye rotalarının birçoğunda müşteriler öncelikli olarak Türk Hava Yolları ile uçmak istiyor. Bu da bayrak taşıyıcı firmamızı global anlamda zirveye taşıyor. Yurt dışındaki hizmetleriyle ilgi çeken hava yolu şirketi, özellikle deneyimli kabin personeli ile uçuş performansını kusursuz seviyelere taşıyor.

HAKKINDA Erkan Akkuş

Güncel ekonomi ve devlet destekleri üzerine devamlı araştırmalar yapıyorum. Bu yaptığım araştırmaları da okurlarımla paylaşıyorum. İletişim : erkanakkus@bayfinans.net

ÖNERİLENLER

hamsi kilo fiyatı

Hamsi Tezgahtaki Yerini Aldı!

Yasakların kalkması ile balıkçılık sezonu başlamış oldu. Karadenizli balıkçılardan edindiğimiz bilgilere göre müşterilere sezonun ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir