Teknosa Kasiyer Maaşları Ne Kadar? Kasiyer Alımı Var Mı?

01.10.2020

Teknosa kasiyer maaşları ne kadar? Teknosa personel maaşları güncel olarak kaç liradır? Herhangi bir teknolojik eşyaya ihtiyaç duyduğunuzda aklınıza ilk gelen mağazalardan biri olan Teknosa hakkında bugün hayati bilgiler paylaşacağım. Üniversiteden mezun olduğum yıllarda yaşanan ekonomik kriz nedeniyle düzgün bir iş bulamamıştım. Bunun üzerine Vatan Bilgisayar ve Teknosa tarafından duyurulan kasiyer alımlarına başvuru yaptım. Ne şanstır ki Teknosa iş başvurusunu kabul ettiğini söyledi ve işe başladım. İlk olarak satış temsilcisi olarak işe girmiştim. Sonrasında görev değiştirerek kasiyerliğe, oradan da mağaza müdür yardımcılığına terfi ettim. Özetle Teknosa’da çalışmak ile alakalı hemen her türlü deneyimi elde ettim diyebilirim. Tüm detaylarıyla iş başvurusu, alımlar, maaşlar, pirimler ve çalışma şartları hakkında güzel açıklamalar yapacağım. Öncelikle genel olarak bir çalışan yorumu yapmak istiyorum.

Teknosa’da çalışmak birçok insan tarafından niteliksiz olarak görülüyor. Ben de bu şekilde düşünüyordum. Hatta işe başladığım ilk dönemlerde utanarak işe gidip geliyordum. Sonradan ise bu iş yerine karşı olan bakış açım çok değişti. Burada emek verdiğiniz sürece şirket öyle ya da böyle karşılığını size veriyor. Kıdem alıp maaşınızda iyileşmeler yaşadıkça işe duyduğunuz saygı da artıyor. Elbette kıdem alıp yükselmek hiç kolay değil. Canınızı dişinize takıp çalışmanız gerekiyor. Azimli ve tuttuğunu koparan bir yapınız varsa zerre sorun yaşamadan buradan ekmek yiyebilirsiniz. Kardeşim hiç mi sorunu yok derseniz, elbette insanı delirten yönleri var ancak şu devirde para kazanmak hiç kolay değil. Benim köklü bir çalışan olarak yorumum bu şekilde.

Teknosa İş Başvurusu ve Aranan Nitelikler

Teknosa, Vatan Bilgisayar ve Gratis gibi mağazacılık temelli tüm markaların işe alım prosedürleri birbirine benzer. Ben de zamanında Teknosa’da çalışmak için iş başvurusu yapmak istediğimde internetten yardım almıştım. Şimdilerde de yeni personel alımı yapılırken öncelikli olarak internetten gönderilen CV’ler değerlendiriliyor. Teknosa iş başvurusu formu burada yer alıyor. Jet Başvuru adı verilen bu sistemle birkaç dakika içerisinde insan kaynaklarına özgeçmiş gönderebiliyorsunuz. Bunun yanında kasiyerlik, temizlikçilik ya da satış temsilciliği için yine şubeler üzerinden de başvuru yapabiliyorsunuz. Benim önerim her iki tarafa da CV bırakmanız yönünde.

teknosa işe alım süreci

Açık pozisyonlar ve tüm iş ilanları diğer benzer firmalar gibi yine güncel kariyer siteleri üzerinden yayınlanıyor. Teknosa iş ilanları için buraya tıklamanız yeterli. Orada aktif olarak açık bulunan pozisyonlar görünüyor. Dilerseniz bu yönlendirdiğimiz kariyer sitesi üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Birkaç farklı yerden başvuru yapmanız işe alım süreci esnasında şansınızı arttırabilir.

Teknosa işe alım süreci oldukça basit bir prosedüre bağlı kalınarak ilerletiliyor. Sabancı tarafından idare edilen marka öncelikle online başvuruları değerlendiriyor. Bu ön başvurular arasından uygun olanlar varsa onlara telefon aracılığıyla geri dönüş sağlanıyor. Başvuru yaptıktan sonra size ne zaman dönüş yaparlar bilemem ama olumlu ya da olumsuz dönüş yapacaklarından emin olabilirsiniz. Sonrasında gerekli görüldüğü takdirde basit bir mülakat düzenleniyor. Mülakat soruları ise herkesin rahatlıkla cevap verebileceği ölçüde seçiliyor.

iş başvurusu süreci

İşe alım şartları beklenenden pek de farklı olmuyor. Öncelikli olarak iki yıllık ya da dört yıllık mezunları işe alınıyor. Bunun yanında lise mezunu olarak başvuru yapanlar da işe alınabiliyor. Yazılım bilen ya da teknolojiyle daha önce içli dışlı olmuş kişiler eğitim durumları ne olursa olsun diğerlerinden önde tutuluyor. 18 yaşından büyük herkesin başvurabildiği bu pozisyonlar için erkek adayların askerliklerini yapmış olmaları isteniyor. Başka önemli bir işe alım koşulu aranmıyor.

Teknosa’da Çalışmak İsteyenlerin Sahip Olması Gereken Özellikler

  • Teknosa mağazalarında kasiyer, satış temsilcisi ya da depo sorumlusu olmak istiyorsanız öncelikle temiz bir Türkçeye ihtiyaç duyacaksınız. Bu marka diksiyona çok önem veriyor.
  • Müşteriler ile gireceğiniz birebir diyaloglarda başarılı olabilmeniz amacıyla satış stretajilerine yatkın olmanız isteniyor. Özetle ağzınızın laf yapabiliyor olması çok mühim.
  • Mağazaya gelen müşterilere güven vermeniz ve daha iyi bir prestij sunmanız için fiziksel görüntünüzün de çok büyük önemi bulunuyor. Marka fit ve güzel görünümlü insanları tercih ediyor.
  • İnsanlar günümüz dünyasında teknolojik ürünlere çok büyük paralar ödedikleri için bazen sordukları sorularla sizi çileden çıkarabiliyorlar. Bu sorulara sabırla, ticari çıkarları koruyarak cevap vermeniz çok mühim. Öfke kontrolü mutlaka en üst seviyede bulunmalı.
  • Esnek vardiya saatlerine uyum sağlamanız gerekebilir.

Teknosa Kasiyer Maaşları Kaç Türk Lirası?

Teknosa Kasiyer Maaşı: 2.300 ile 2.600 arasında değişkenlik gösteren bir ücret ödenir. Bu maaş kıdemli çalışanlar için daha yüksek ödenir. Yeni başlayan kasiyer maaşları ortalama 2.400₺ civarındadır.

Teknosa Satış Temsilcisi Maaşları: Mağazaya gelen müşterilere bilgi vermek, yönlendirmek ve alışverişe teşvik etmek için görev yapan personelin maaşları da kasiyer maaşlarına yakındır. Hemen hemen aynı parayı alırlar.

teknosa personel maaşları güncel

Mağaza Müdür Yardımcısı Maaşı: Mağaza müdürü yardımcısı konumunda görev yapan personele aylık 2.700₺ gibi bir maaş ödenmektedir. Müdür yardımcıları birkaç yıldır mağazada görev yapan köklü personelden seçilir.

Mağaza Müdürü Maaşları: Mağaza sorumlusu olarak da bilinen müdürlerin maaşları çoğu zaman üç bin lirayı geçmektedir. Pirim ödemeleri de eklendiğinde bu maaş 3400₺’yi bulabilir. Bölge müdürü gibi daha üst yöneticilerin maaşları ise çok daha yüksektir. Genellikle iyi üniversitelerin iyi bölümlerinden mezun olan kişiler bu görevlere seçilir. Maaşı 10 bin lirayı aşan yöneticiler de bulunmaktadır.

teknosada çalışmak

Maaşa ek olarak tüm çalışan personele yemek kartı verilmektedir. Mesai saatleri içerisinde herkesin bir öğün yemek yeme hakkı bulunur. Yemek kartı ücreti aylık ortalama 400₺ olarak ödenir. Bunun yanında merkezi yerlerde bulunan şubeler için yol masrafı ödenmez. Ancak şehir dışındaki AVM’lerde çalışan personel için sadece akşamları hizmet veren servisler çalıştırılır.

Maaşların temeli asgari ücrete dayanmaktadır. Bu nedenle devletin her yıl yayınladığı güncel asgari ücrete göre maaşlara zam yapılır. Bunun yanında terfi ettirilen personelin maaşına ekstra olarak da zam yapılır. Yani birkaç yıl çalıştıktan sonra makul bir maaş seviyesine erişebilirsiniz. Zamlar başlangıçta bir hayli az oluyor ancak birkaç sene çalıştıktan sonra tatmin eden bir maaş ödemesi yapılıyor.

Teknosa Çalışma Şartları

  • Yemek ve yol ücretlerinin ne şekilde olduğunu yukarıda anlattım. Son olarak bazı büyük şehirlerde personele bazı şubelerin akbil verdiğini de belirtmek istiyorum. Daha önce bunu yapan birkaç Teknosa şubesi duymuştum.
  • Bir yıllık hizmet sürenizi tamamladıktan sonra kalıcı kadroya geçersiniz. Bu hakkı elde ettikten sonra bir sonraki iş yılı için şahsınıza 16 günlük izin hakkı verilir. Yıllık izin hakkınızı sakin sezonlarda istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
  • Normal çalışma süresinde haftalık bir gün izin hakkı verilmektedir. Bu izin günü vardiya döngüsüne göre şekil alır. Ne zaman izinli olacağınız garanti değildir. Yerine çalıştığınız bir arkadaşınız sayesinde haftada iki gün de izin alabilirsiniz.
  • Günlük mesai saati sekiz saattir. Bu sekiz saate verilen yemek ve çay molaları da dahildir. Personelin yemek ve çay molaları için sağlanan olanaklar her şubede aynı değildir. Şubeler farklı imkanlar sağlayabilir.
  • Teknosa çalışan kıyafetleri marka tarafından verilmektedir. Üstünüze giyeceğiniz tişört marka tarafından verilir ve yedekleri boldur. Yani diğer markalar gibi yedek kıyafet için para ödemezsiniz. Bunun yanında pantolonda tek tip kıyafet uygulaması yoktur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.