ANASAYFA / Devlet Desteği / KOSGEB Hibe Çiftçi Kredisi İle Süt Tesisi Kurdu!
kosgeb kredisi çekenler

KOSGEB Hibe Çiftçi Kredisi İle Süt Tesisi Kurdu!

Girişimcilere karşılıksız kredi sunan devlet kurumu KOSGEB, bir kadının daha hayallerine kavuşmasına yardımcı oldu. KOSGEB kredisi çeken girişimcilerden bir tanesi olan Leyla Kaya, aldığı hibe devlet desteği ile kendi işletmesini kurdu. Kendi birikiminin yanı sıra devletten de çiftçi hibesi alan Kaya, şu anda Türkiye’nin sayılı süt üreticilerinden bir tanesi.

KOSGEB kredisi çekmek konusunda tedirgin olan okurlarımız için ibret niteliği taşıyan bu haber, kadın bir girişimcinin tırnaklarıyla elde ettiği başarıyı konu alıyor. KOSGEB’ten kredi almak korkulacak bir şey değil. Leyla Kaya buna cesaret etti ve aldığı hibe çiftçi kredisi ile günlük 600 litrelik süt üretim hacmine sahip olan süt üretim tesisini kurdu.

KOSGEB kredisi çekenler arasında bu gibi başarı hikayelerine birçok kez rastladık. İyi bir girişimcilik fikriniz varsa kendinize güveniyorsanız hibe hayvancılık desteği yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Hayallerine Kavuştu!

Leyla Kaya sıkıcı şehir hayatından koparak 17 yıl önce ayrıldığı köyüne döndü. Bitlis Tatvan civarında kendisine büyük bir arsa alan Kaya, sonrasında fikirlerini hibe destek kredisi almak maksadıyla devlet kurumlarına iletti. KOSGEB’ten destek alarak iş yeri açanlar ordusuna katılan Kaya, kendi birikimlerine ek olarak devletten aldığı hibe desteği de süt üretim tesisi için kullandı. Leyla Kaya süt üretim tesisinde şu an günde 600 litre süt üretiyor. Kurduğu işletme ile 10 kişiye de ekmek kapısı olan Kaya, girişimci kadınların sayısının artması gerektiğini dile getiriyor.

  KOSGEB Girişimci Desteği Miktarları Değişti

Devletten iş yeri kredisi çekenlerden sadece bir tanesi olan Leyla Kaya, sadece KOSGEB destekleri ile sınırlı kalmadı. Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçi destekleme fonlarından da destek alan Kaya, edindiği maddi varlık ile Türkiye’nin en iyi süt üretim tesisine sahip olmayı hedefliyor. KOSGEB ile iş yeri açmak isteyenlere bu başarı hikayesinin ardından bazı can alıcı bilgiler vermek istiyoruz.

KOSGEB Girişimci Kredisi Nedir? 

Çeşitli girişimcilik fikirlerine finans anlamında destek olmak isteyen KOSGEB, mantıklı fikirlere karşılıksız para veriyor. KOSGEB kredisi çekenler ise bu parayla kendi girişimcilik fikirlerini hayata geçiriyor. Leyla Kaya gibi mantıklı girişimciler kendi emekleri ve devlet desteği ile hayallerinin işine kavuşuyor.

KOSGEB hibe kredisine başvuranlar genellikle aynı duyguları yaşıyor. KOSGEB’ten kolay kredi çekmenin yolu, hiç şüphesiz mantıklı bir girişimcilik fikrine sahip olmaktan geçiyor. Sıfır sermaye ile KOSGEB kredisi çekerek iş yeri açmak çok zor olacaktır. Bu nedenle kenarda biraz da paranızın olması gerekir. Biraz paranız ve güçlü bir girişimcilik fikriniz varsa sizler de KOSGEB karşılıksız kredi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

  Hane Yardımı Nedir, Nasıl Alınır?

HAKKINDA Erkan Akkuş

Güncel ekonomi ve devlet destekleri üzerine devamlı araştırmalar yapıyorum. Bu yaptığım araştırmaları da okurlarımla paylaşıyorum. İletişim : erkanakkus@bayfinans.net

ÖNERİLENLER

evde bakıcı çalıştırana devlet yardımı

Evde Bakıcı Çalıştıran Anneye Devlet Bakıcısı Parası Veriyor!

Yazı İçindekiler Evinde Bakıcı Çalıştıran Anneye Bakıcı Yardımı Parası Neden Veriliyor?Çalışan Anneye Verilen Bakıcı Parası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir