Spotify Premium Ücretler ve Yenilikler

22.03.2020

Spotify Premium Ücretler ve Yenilikler ‘in 2020 yılında neler olduğunu sizler için inceledik. Müzik severler buraya! Kulaklıklarınızı hazırlayın çünkü bir müzik platformu olan  Spotify Premium  Ücretler ve Yenilikler hakkında merak edilenleri cevaplıyoruz. Spotify Premium Ne Kadar? Spotify Ücretsiz Olarak Dinlenilebilir Mi? Spotify Öğrenci İndirimi Ne Kadar? Spotify Premium Ayrıcalıkları Neler? gibi bir çok sorunun cevabını burada bulabileceksiniz öyleyse başlayalım.

Spotify Premium Ücretler ve Yenilikler

Spotify Premium Ücretler ve Yenilikler

Spotify Nedir?

Yolculuk sırasında her birimiz müzik dinliyoruz. Otobüse ya da arabaya oturduğumuz an çantamızdan kulaklıklarımızı çıkarıyoruz. Kimimiz radyo kimimiz kendine ait bir müzik listesi dinlemeyi seviyor. Rock, Pop, Türkçe, Yabancı, Slow, Arabesk, Türkü ya da Rap her birimizin kendine ait farklı bir tarzı var. Ortak noktamız ise müzik. İşte Spotify tüm bu müzik türlerini içinde barındıran ve istediğiniz zaman istediğiniz şarkıyı dinleyebilmenize olanak sağlayan bir müzik platformudur.

Bu platforma bilgisayarınızdan program yolu ile ya da telefonunuz ve diğer akıllı cihazlarınızdan uygulama yolu ile müzik dinleyebilirsiniz. 2006 yılında İsveç’te kurulan bu platformun günümüzde Türkiye’de çok popüler olması su götürmez bir gerçek. Bu popülerliği iyi değerlendiren diğer şirketler ise Spotify’a rakip olma yolunda ilerliyor. Örneğin bunlardan en yenileri olan Youtube Premium şuan da Türkiye’de Spotify’ın en güçlü rakibi. Onları takiben ise Deezer, Fizy, Apple Music gelmektedir.

En Popüler Müzik Platformları

En Popüler Müzik Platformları

Spotify Ücretsiz Mi?

Bu sorumuzun cevabı hem evet hem hayır. Nasıl mı? Spotify sizin kullanma isteğinize göre ücretli ve ücretsiz iki seçenekten oluşuyor. Ücretsiz olarak kullanmak istediğinizde müzik indiremiyor, reklamlar ile karşılaşabiliyorsunuz. Fakat Spotify Premium’da belirli ücretler ödeyerek bir takım ayrıcalıklardan yararlanabiliyorsunuz.

Spotify Premium Ayrıcalıkları

Ödediğiniz ücret karşılığında yararlanabileceğiniz ayrıcalıkları sıralayalım;

  • En sevdiğiniz müziklerinizi indirebilir ve internetiniz olmadığı zamanlarda da onları dinleyebilirsiniz.
  • Müzik dinlerken reklamlar sizi rahatsız etmez ve herhangi bir reklam duymazsınız.
  • Dinlemek istediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz.
  • Değiştirmek istediğiniz şarkılar olursa sınırsız şarkı değişikliği yapabilirsiniz.
  • İndirdiğiniz müzikleri yurt dışı seyahatlerinizde de dinleyebilirsiniz.
Spotify Premium Ayrıcalıkları

Spotify Premium Ayrıcalıkları

 

Spotify Premium Ücretleri Ne Kadar?

Spotify ücretleri seçtiğiniz pakete göre değişiklik gösteriyor. Öğrenci iseniz ayrı Aile olarak kullanmak isterseniz ayrı ya da Bireysel olarak kullanmak isterseniz ayrı ücretlendirme üzerinden fiyat ödüyorsunuz. Kesintisiz müzik keyfini ben de yaşamak istiyorum fakat ücretleri öğrenmem gerekiyor diyenler için işte Spotify Premium Ücretleri;

Spotify Premium Bireysel: 17,99₺

Spotify Premium Öğrenci: 8,99₺

Spotify Premium Aile: 26,99₺

Tüm Spotify Premium seçeneklerinde ilk ay ödeme yapmaksızın ücretsiz olarak premium özelliklerden yararlanma imkanına sahipsiniz. Spotify Premium Aile tarifesinde maksimum sınır 6 kişi. Bu tarifenin en güzel yanı ise 6 kafadar arkadaş ile birlikte sadece ortalama 5₺‘ye premiumdan yararlanma imkanının olması.

Ben bireysel takılmayı seviyorum fakat indirime de hayır demem diyenler için ise Spotify üniversitelere özel olarak Öğrenci tarifesini sunuyor. Bu tarifeye katılmak için 18 yaşından büyük olmanız ve spotify üzerinden öğrenci olduğunuzu doğrulamanız gerekiyor. Oldukça iyi değil mi?

Bir özellik daha var, o da bireysel olarak spotify yapmak isteyen kullanıcılara sunulan yıllık ödeme planı, yıllık ödeme planı yaptığınızda 215,85₺ karşılığında tam bir yıl boyunca Spotify Premium ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Spotify Premium Ücretler ve Yenilikler

Spotify Premium Ücretler ve Yenilikler

 

Spotify’ın En iyi Özellikleri

Neden Spotify seçmeniz gerektiğini biraz açmak istedik. Eğer müzik dinlemeyi gerçekten seviyorsanız kendi listelerinizi de oluşturmak ve onları bir arada tutmak, gerektiğinde paylaşıma açmak istersiniz öyle değil mi? Ya da kendi tarzınıza yakın daha farklı müzikler keşfetmek isteyebilirsiniz. İşte spotify’ın en güzel yanı Yeni Müzik Radarı ve Haftalık Keşif bölümü. Dinlediğiniz ve beğendiğiniz müzik türüne göre uygulama sizler için bunu da beğenebilirsiniz şeklinde içerik sunuyor.

Sadece bu kadar değil. Oluşturduğunuz çalma listelerini diğer spotify kullanıcıları ile paylaşabiliyorsunuz da. Bu paylaşımı Twitter gibi sosyal medya sitelerinden yaptığınız zaman müzikleriniz bir sürü insana ulaşmış oluyor. Bizce spotify’ın bir diğer güzel yanı ise modlara göre sunduğu çalma listeleri. Kategoriler halinde sunulmuş olan mod içeriklerinden o gün nasıl hissettiğinize göre dinleyeceğiniz müzikleri filtreleyebiliyorsunuz. Daha iyi inceleyebilmeniz için görsel olarak aşağıda mod arayüzünü hazırladık.

Spotify Modlar

Spotify Modlar

 

Spotify’ı beğendiniz mi? Bir müzik platformu kullanıcısı olmadan, kararınızı vermeden önce sitemizden diğer müzik platformları hakkında yazılan yazılara ulaşabilirsiniz. Keyifli dinlemeler 🙂

YouTube Premium Ücretler ve Yenilikler 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.