Senetle Para Veren Yerler 2020 (Faktoringler, Kuyumcular, İkrazatçılar)

senetle para veren yerler

Senetle para veren yerler (kuyumcular, faktoring şirketleri, sanal tefeciler, ikrazatçılar) genellikle kredi çıkmayan tüketiciler tarafından kurtuluş yolu olarak görülmektedir. İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Adana, Antalya, Manisa, Kocaeli ve Diyarbakır başta olmak üzere hemen her ilde senetle para veren kişi ya da firmalar bulunmaktadır. Ancak unutmamalısınız ki bu işler tefeciye bulaşmak değimi ile eş değerdir. Kimse sizlere kara kaşınız kara gözünüz için senetle para vermeyecektir. Maddi bir sıkıntı içerisinde bulunuyor ve başka alternatifiniz kalmadığını düşünüyorsanız, senetle para veren ikrazatçılar sizlere çözüm sunabilir.


İkrazatçı Ne Demek; Sürekli olarak faiz ya da farklı bir isim altında (komisyon, aracılık bedeli vb.) bir taşınmaz ya da senet karşılığında ödünç (borç) para verme işleri ile uğraşan, bu işi kendisi yapan ya da bu işlere aracılık eden, tüm işler için faaliyet izni bulunan gerçek kişidir.

Senetle para veren yerler 5.000 TL ve üzerindeki ihtiyaçlarınız için nakit para imkanı sunmaktadır. Sizler ihtiyacınıza göre 10.000 TL, 15.000 TL gibi talepte bulunabilirsiniz. Bayfinans.net olarak bizlerin önerisi borç para veren yerler ile iletişime geçmeden önce biraz çevreyi gözlemlemeniz ve nakit paraya nasıl ulaşabileceğinizi düşünmenizdir.

Borç Para Veren Kuyumcular

Senetle para veren yerler içerisinde bulunan kuyumcular, İstanbul, Bursa, İzmir, Adana gibi büyük illerde senet karşılığı nakit para vermektedir. Senet karşılığı borç para veren kuyumcular, tefecilerde olduğu gibi belirli bir faiz ve komisyon karşılığında borcun üzerinde bir senete imza atmanız karşılığında nakit para vermektedir. Hem kuyumcuların hem de tefecilerin ortak özelliği ise borcunuza karşılık bir gayrimenkul ya da kefil göstermenizi talep etmeleridir.

Borç veren kuyumcuları bulmak için aslında biraz da araştırma yapmanız gerekiyor. Bulunduğunuz il ya da ilçede yer alan kuyumcuların yoğun olduğu bölgeleri ziyaret ederek kuyumculara senetle para alıp alamayacağınızı sorabilirsiniz. Bayfinans.net olarak bizim önerimiz ise kuyumculardan da uzak durmanız, daha fazla borca girerek kendi yükünüzü artırmamanızdır.

Senetle Borç Para Veren İkrazatçılar

Senetle borç veren ikrazatçılar, resmi olarak çalışmaktadır. Yasalara uygun olarak çalışan ikrazat firmaları, bir süre sonra faktoring firmalarına dönüşebilmektedir. Sizlerle bazı firma bilgilerini paylaşmadan önce bir konuda uyarıda bulunmak istiyorum. Acil nakit ihtiyacınız varsa ve internette bu konuda araştırma yapıyorsanız, mutlaka karşınıza çeşitli insanlar ya da firmalar çıkacaktır. Belki bu yazının altına da sizlere borç para verebileceğini söyleyen kişiler yorum yazacak bilgilerini bırakacaktır. Bu kişilerle görüşmeden önce dikkatli olmalı, karşınızdaki kişinin resmi kurum olmasına dikkat etmelisiniz.

 • Senetle borç para alacağınız zaman mutlaka her işlem için ayrı senet yapın.
 • Senetle nakit para değilde eşya alıyorsanız her eşya için ayrı senet hazırlatın.
 • Senetin üstünde “Nama yazılıdır, ciro edilemez” ifadesinin yer aldığından emin olun. Aksi taktirde işlem yapmayın.
 • Senetle para ya da eşya aldıysanız 7 gün içerisinde vazgeçme hakkınız vardır. Unutmayın.
 • Senetle eşya ya da para alırken seneti doldurmadan asla ve asla imzalamayın.
 • Senet borcunuzu her ödediğinizde alacağınız senetlerin üstündeki imzanın size ait olduğunu doğrulayın.

Bazı Finans kuruluşları ve bilgileri; 

Yaygın ikrazatGayrettepe Mahallesi Şehit Ahmet Sok. Mecidiyeköy İş Merkezi No:114, 34387 Beşiktaş/Istanbul0212 272 01 88
Uysal ikrazatMecidiyeköy Mahallesi Büyükdere Cad. Akabe İş Merkezi No:78 D:201, 34330 Şişli/İstanbul0212 274 79 60
Altan ikrazatTopçular Mahallesi Kışla Cad. Gün İş Merkezi No:41 D:15, 34055 Eyüp/Istanbul0212 612 25 25
Arda Finans ikrazatFulya Mahallesi, Han Sk No:86, 34387 Şişli/İstanbul0212 444 14 70

Senetle Ürün Alıp Nakite Çevirmek

Senetle ürün alıp nakit paraya satmak, genellikle ev eşyalarında ya da telefon alımlarında kullanılan yöntemlerden biridir. İkamet ettiğini yerlerin yakınında mutlaka senetle ürün satışı yapan mağazalar bulunmaktadır. Bu mağazalardan telefon, televizyon benzeri hızlı bir şekilde satabileceğiniz ürünleri senetle satın alarak, farklı bir mağazaya satabilirsiniz. Bu işlemde zararınız biraz fazla olacaktır ancak tefecilere bulaşmak yerine, belirli rakamdaki aylık taksitinizi düzenli olarak ödeyerek içerisinde bulunduğunuz sıkışıklıktan kurtulabilirsiniz.

Senetle para veren yerler arasında ilk sırayı alan kesim, İnternet üzerinden verilen nakit kredidir. Senetle para veren yerler 2020 için; ikrazatçılar, kuyumcular, faktoringler ve sanat tefecilerin numaraları ve adresleri bulunmaktadır. Ancak bu telefon numaralarına internet ortamında ulaşmak oldukça zordur. Son zamanlarda senetle para veren kuyumcular da bu seçenekler arasında. Kredi notu düşüklüğü veya gelirin yeterli olmaması gibi nedenlerden dolayı kredi çıkmayan kişiler genellikle nakit para bulabilecekleri, senetle para veren yerleri tercih ediyor. Vakıfları da senetle borç para veren kuruluşlar arasında saymak mümkündür. Belirli ihtiyaçların karşılanmasında yardımlaşma amacıyla kurulan vakıflar eğitim, gıda, sağlık harcamaları için nakit para verebilmektedir. Borç para veren yerler aylık taksitler halinde yüksek faiz oranları ile istenilen vadelerde ve miktarlarda aylık senet düzenleyerek elden borç para vermektedir.

Senetle ürün alabileceğiniz Türkiye genelinde hizmet veren bazı firmalar aşağıdaki gibidir.

 • Evkur
 • Mutlu Evim
 • Yiğit Alışveriş
 • Çetinler A.Ş.

Senete Para Veren Tefeciler Çözüm Olmayacak

Senetle para veren yerler içerisinde bulunan tefeciler anlık çözüm olarak düşünülebilir, ancak borcunuzu ödeyememeniz halinde kötü günlerin başlangıcı olacaktır. Tamamen yasa dışı çalışan tefeciler senetle para verecek ve karşılığında borcun üzerinde bir senet alacaktır. Borcunuzu ödememeniz durumunda uygulanacak faiz de işin cabası olacaktır. Kendi yağında kavrulmak değimi sanırım bu tür durumlar için söylenmiştir. Sizlerde borcunuza borç katmamak, daha fazla sıkıntı yaşamamak için icralık olanlara kredi veren bankalar başlıklı yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Nakit sıkıntınızın büyük bölümü ödeyemediğiniz kredi ya da kredi kartlarından kaynaklanıyorsa borç kapatma kredisi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Eğer bankalardan kredi alamıyorsanız, borcunuzun varlık firmalarına düşmesini bekleyebilir, sonrasında varlık şirketi aracılığı ile borcunuzu yeniden yapılandırabilirsiniz. Borcun varlık şirketine devir edilip edilmediğini Varlık şirketi borç sorgulama başlıklı makalemizden öğrenebilirsiniz. Borcunuzun varlık firmasına düşme aşamasında Devlet tarafından verilen para yardımları sizler için azda olsa bir çıkış yolu olabilir. Sosyal yardımlar başlıklı içeriğimiz bu konuda sizlere yardımcı olabilir.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

İcralık Borcu Olanlara Banka Kredisi

27 Yorum
 1. Mayıs 20, 2019
  • Mayıs 23, 2019
   • Ocak 27, 2020
  • Haziran 12, 2019
  • Haziran 12, 2019
  • Haziran 13, 2019
  • Haziran 20, 2019
  • Temmuz 13, 2019
  • Ağustos 8, 2019
  • Eylül 11, 2019
  • Şubat 10, 2020
 2. Haziran 13, 2019
 3. Haziran 13, 2019
 4. Temmuz 1, 2019
 5. Temmuz 25, 2019
 6. Ağustos 23, 2019
 7. Eylül 18, 2019
 8. Eylül 19, 2019
 9. Eylül 20, 2019
 10. Kasım 6, 2019
 11. Kasım 6, 2019
  • Kasım 6, 2019
 12. Kasım 22, 2019
 13. Aralık 8, 2019
 14. Şubat 2, 2020
 15. Şubat 10, 2020
 16. Şubat 13, 2020

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir