Samsung Galaxy J8 İncelemesi

30.03.2020
A+
A-

Samsung Galaxy J8 İncelemesi yeni telefon almak isteyenler için bayfinans.net’da telefon incelemelerimize kaldığımız yerden devam ediyor ve en sevilen telefonların fiyatları, özellikleri, olumlu ve olumsuz yanlarını sizler için inceliyoruz En önemlisi ise bizzat kullanıcını yorumlarını sizler ile paylaşıyoruz. Telefonundan sıkılanlar, yenilemek isteyenler ve elinde bulunan Galaxy J8’in bilinmeyen özelliklerini merak edenler. Bu yazımız tam sizler için. Gelin yazımızda bu özelliklere bir göz atalım. Samsung Galaxy J8 incelemesini konu edindiğimiz yazımızda Galaxy j8’in hem temel hem de pek bilinmeyen özelliklerini bulabilirsiniz. Uygun bir fiyat etiketiyle sunulan bu telefonuna dair detaylar ve şahsi kullanıcı yorumlarımızı sizler için derledik.

Samsung Galaxy J8 İncelemesi

Samsung Galaxy J8 İncelemesi

Samsung Galaxy J8  Tasarım

Samsung Galaxy J8 tasarımı ile diğer telefonlardan çok farklı bir profil oluşturmasa bile, diğer akıllı telefon modellerinden bir tık daha üstünlüğe sahip. 159.2 x 75.7 x 8.2 mm. boyutlarındaki Galaxy J8, tartıda ağırlık olarak 177 gram geliyor. Bu özelliklere ve deneyimlerime dayanarak söylemek isterim ki telefon elde ağır olmadığı gibi şık ve zarif bir görünüm vermekte. Ekran ölçüleri sayesinde tek elle kullanım oldukça basit. Küçük ele sahip olan kişiler bile bir süre sonra kullanıma kolaylıkla alışacaktır.

Samsung Galaxy J8’de ekranı saran çerçevenin üst kısmında 16 megapiksel çözünürlüklü ön kamera, ahize hoparlörü ve LED flaş bulunuyor. Telefonun üst kısmında herhangi bir giriş veya çıkış bulunmazken; alt kısmında kulaklık ve mikroUSB girişi bulunuyor.

Yan kenarı ise oldukça kalabalık. Sağ kenarında hoparlör çıkışı ve telefon açma/kapama tuşları mevcut. Hoparlör ızgarası küçük olsa bile çıkardığı sesin yüksekliğinin bizleri şaşırttığı bir gerçek. Bu sayede müzik dinlerken müziğin kalitesinin keyfini çıkarabilirsiniz. Telefonun sol tarafına geldiğimizde ise üst kısımda bizi ses açma/kapama tuşları karşılıyor.

Alt kısımda ise SD kart var. Hemen onunla birlikte biraz daha büyük olan alttaki yuva ise ikinci nano SIM kart yuvası ve microSD kart. Yani telefonumuz çift SIM kartlı olma özelliğine sahip. Bu özellik sayesinde özellikle iş telefonu ayrı olan bireyler artık tek telefon ile hem işini hem bireysel aramalarını gerçekleştirebilecek.

Telefonun arka paneline göz attığımızda ise;  gözümüze ilk olarak panelin üst orta bölümüne yerleştirilen kamera çarpıyor. Kameranın sağ tarafında flash ışığı ve  hemen alt tarafında ise parmak izi okuma sensörü bulunmaktadır. Dikdörtgen şeklindeki bu sensörün konumu sayesinde telefonunuzu kolaylıkla açabilirsiniz. Direkt olarak işaret parmağına denk gelen parmak izi okuyucu kullanıcılara kolaylık sağlamakta ve gizlilik, güvenlik gibi etmenleri ön plana çıkarmaktadır.

Telefonumuzun Siyah, Gri, Gold, Mor ve Lacivert olmak üzere tam 5 farklı renk seçeneği mevcut. Bu özelliği de kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir kullanım avantajı sağlıyor.

Galaxy J8  Tasarım

Galaxy J8  Tasarım

Samsung Galaxy J8 İncelemesi : Ekran Özellikleri

Açık Hava Modu

Samsung Galaxy J8 in ekran parlaklığı pek çok telefonun aksine gün ışığında otomatik olarak ayarlanmamakta. Ancak bu özelliği aratmamak adına bildirim panelinde “Açık Hava Modu” bulunuyor. Bu sayede açık havada görüntüleme için otomatik olarak telefon ekranı daha parlak hale geliyor. Ekranı kullanmadığınız takdirde 15 dakika sonra açık hava modu otomatik olarak kapanıyor.

Mavi Işık Filtresi

Pek çok telefonda bulunan Mavi Işık Filtresi Galaxy J8 de de bulunuyor. Kullanıcının göz yorgunluğunu azaltmak adına oluşturulan bu filtre ekranın yaydığı mavi ışığın miktarını sınırlandırarak gün batımından sonra kullanımı kolaylaştırıyor. Çoğunlukla geceleri yararlandığımız bu filtre sayesinde gözlerimiz telefonu kullanırken yorulmuyor. Eğer filtreyi gün batımından gün doğumuna kadar kullanılmak isterseniz telefon konum bilgilerinize ihtiyaç duyuyor. Aynı zamanda mavi ışık filtresini isteğinize göre zaman ve seviye bakımından ayarlayabiliyorsunuz.

Kolay Mod

Telefonun diğer bir özelliği ise Kolay Mod. Bu mod sayesinde yaşı ilerlemiş kişilerin Galaxy J8 i kullanmaları kolaylaşıyor. Bu modda sade bir Ana ekran düzeni ve daha büyük ekran ögeleri yer alıyor. Kullanıcıların yaptığı tüm özelleştiremeler bu modda otomatik olarak sıfırlanıyor. Bu modun en önemli özelliklerinden biri ise ekran yakınlaştırma seviyesinin maksimum olması. Özellikle sizin uygulama ayarı yapmanıza gerek kalmıyor. Çünkü bu mod sayesinde ihtiyacınız olan tüm uygulamalar ana ekranda oluyor.

Samsung Galaxy J8’de uygulama başlangıçlarında zaman zaman gecikmeler yaşanabiliyor. Fakat kamera bu gecikmeler söz konusu kamera olduğunda elbette ki yaşanmıyor. Telefonumuzun kamera çalışma hızı oldukça yerinde. Fotoğraf çekmeyi sevenler bu telefonu bir değerlendirsin diyebiliriz.

Yüz tanıma ve Parmak İzi Sensörü

Samsung Galaxy verilerine kolay ve güvenli erişim sağlamak isteyen kişilerine özel olarak ikili seçenek sunuyor.Bu seçenekler yüz tanıma ve parmak izi. Hepimiz günlük hayatta iş veya okul durumundan dolayı pek çok şifreyi aklımızda tutmak zorundayız ya da devamlı bir yerlere kaydetmek durumunda kalıyoruz. Kolay yoldan Samsung Pass uygulaması bu görevi bizim yerimize üstleniyor ve bizleri şifre ezberleme derdinden kurtarıyor.

Galakxy J8 in yüz tanıma sistemi de mevcut ve oldukça iyi çalışıyor. Şahsen ben bu özelliği etkinleştirirken karanlıkta okuyup okumayacağı konusunda endişe etmiştim. Ancak ekranı yüzüme yaklaştırdığım anda parlaklık otomatik olarak arttı. Ve telefon yüzümü tanıdı. Bu konuda tereddüt ediyorsanız gönül rahatlığı ile kullanabileceğinizi söyleyebiliriz.

Ayrıca parmak izi sensörünü kullanma konusunda da asla tereddüt etmeyin çünkü arka kısımda bulunan parmak izi sensörü de aynı hızda çalışıyor. Parmağınız ile sensöre dokunduktan kısa bir süre sonra kilidiniz açılıyor.

Galaxy j8

Galaxy j8

Samsung Galaxy J8 İncelemesi : Pil

Galaxy J8’in pil enerjisi kullanıcıların bir günü şarj ihtiyacı duymadan geçirmesini sağlıyor. Telefonu günlük yapılan pek çok rutin işleme rağmen sabahtan akşama kadar extra şarj etmeden kullanabiliyorsunuz. Rutin işler olarak bahsettiğim durum; birkaç telefon görüşmesi yapmak, Whatsapp, Facebook, İnstagram vb. sosyal medyalarda dolaşmak, mailleri kontrol etmek, Youtube de bir süre video izlemek. Bu gibi durumlara rağmen şarj bir gün gidebilmekte. Hatta kullanım yoğunluğuna bağlı olarak ertesi günün bir kısmını da çıkarmayı sağlamaktadır.

Şarj olmasını micro USB girişi sağlamaktadır. Telefonumuzun olumsuz bir yönü ise hızlı şarj etme özelliğinin bulunmaması. Bu yüzden tamamen boş bir pil 3 saatte şarj ediliyor.

Samsung Galaxy J8 incelemesi : Yazılım

Samsung kullanıcıları için ilk etapta tek sayfalık bir menü dizaynı sunuyor. Kullanıcıların isteğine bağlı olarak uygulamaların yeri ve şekli değiştirilebiliyor. Telefonu ilk satın aldığımızda içerisinde Samsung’un bazı uygulamaları yüklü bulunuyor.  Chrome, Gmail ve Google Fotoğraflar gibi uygulamaların yanında YouTube, Google Haritalar, Google Drive, Google Duo gibi uygulamalar hazır halde bulunuyor. Akıllı telefondaki Microsoft Apps klasöründe ise Word, Excel ve PowerPoint gibi Office uygulamaları ön yüklü olarak sunuluyor. Bunlara ek olarak, Microsoft’un bulut depolama servisi OneDrive da Galaxy J8’de kullanıcıları karşılıyor. Microsoft’un bünyesindeki sosyal ağ LinkedIn’in mobil uygulaması da ön yüklü uygulamalar içinde yer alıyor.

Ek olarak telefona Samsung tarafından yüklü bulunan pek çok uygulama bulunmakta. Bu uygulamalardan biri de Güvenli Klasör. Bu klasör, uygulamalarınızı ve dosyalarınızı ayrı bir kilitli klasörde koruyor. Bu sayede kişisel dosyalarınızı koruyabiliyorsunuz. Dilerseniz çok daha fazla güvenlik için Güvenli Klasör uygulaması ana ekranınızdan ve uygulamalar ekranınızdan kaldırabiliyorsunuz.

Samsung da yine ek olarak Galaxy Themes, Galaxy Bizz, Galaxy App gibi pek çok uygulama bulunmakta. Tabi bu uygulamaları kullanabilmek için Google hesabınızı kullanarak oturum açmanız gerekiyor.

Samsung Galaxy nin Ayarlar kısmında bulunan Cihaz Bakımı özelliği de telefonun pil, hafıza ve güvenliğini optimize ederek performansının maksimum seviyeye çıkmasını sağlamaktadır.

Samsung Galaxy J8 de ayrıca Dual Messenger özelliği de bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde Whatsapp, Facebook, Snapchat gibi uygulamaları çift hesap halinde kullanmak mümkün hale geliyor.

Galaxy J8

Galaxy J8

Samsung Galaxy J8 incelemesi: Kamera

Telefonumuzda arka kamera sekmeleri arasında alışılagelmişin dışında farklı opsiyonlar da bulunuyor. Gece, panaroma, ve pro çekimlerin yanı sıra canlı odak seçeneği de bunlardan biri. Canlı odak sayesinde arka planı bulanıklaştırarak güzel bir portre çekmek mümkün oluyor. Ayrıca bulanıklaştırma seviyesini kullanıcılar kendi isteğine göre ayarlayabiliyor. Ön kamerada bulunan Selfy odağı ile öz çekimlerinizde de arka planı bulanıklaştırmak da mümkün.

Kameranın diğer özellikleri arasında Güzellik Modu ve etiketler bulunmakta. Güzellik filtresi sayesinde pürüzsüz bir cilt ve ya daha büyük gözlere sahip olabiliyorsunuz. Etiketler sayesinde de fotoğraflarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Samsung Galaxy J8 Fiyatı Ne Kadar? 2020 Galaxy J8 Fiyatları

Hepsi çok hoş fakat asıl önemli nokta cebimize olan uygunluğu. Özellikle akıllı cihazların aşırı derece de pahalı olduğu bu dönemde J8 ne kadar diye merak ettiğinizi biliyorum. Samsung Galaxy J8 2020 yılında ortalama olarak 1.700₺ – 1900₺ arasında değişmektedir. Bu değişimin nedeni ise renk seçenekleri ve telefonumuzun sahip olduğu dahili hafıza oranı. 1.500₺gibi bir bütçeye sahipseniz bu telefonu almak isteyebilirsiniz.

Galaxy J8 Fiyatları

Galaxy J8 Fiyatları

Sonuç olarak; Galaxy J8 gerek taşıdığı özellikler gerekse bünyesinde bulundurduğu bazı eşsiz özellikler sayesinde tercih edilen, kullanımı kolay ve hoş bir telefon. Telefonun bilinen, bilinmeyen tüm özelliklerini yazımızda sizler için incelemeye çalıştık. Atladığımız ya da yeterince açık olmadığımızı düşündüğünüz herhangi bir kısım varsa yorumlar kısmında bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca Samsung ya da diğer popüler telefonların incelemelerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy A70 İncelemesi

Xiaomi Redmi Note 8 Pro İncelemesi

 

 

YORUMLAR
  1. Gizem dedi ki:

    Muhteşem bir telefon? istegimi dikkate alıp yazdığınız için teşekkür ederim?