QNB Finansbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

27.08.2019
A+
A-

Finansbank kredi başvurusu yapmak için sigortalı olarak çalışmanız gerekmiyor. Ülkemizin önemli finans kuruluşlarından bir tanesi olan QNB Finansbank, her geçen gün yeni kredi fırsatları sunuyor. Konut kredisi, ihtiyaç kredisi, ikinci el ve sıfır araç kredisi sunan Finansbank, farklı faiz oranlarına sahip krediler hazırlıyor. Nakit paraya ihtiyacınız varsa, ev alacaksanız veya araba almak istiyorsanız Finansbank kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Finansbank SMS kredi başvuru hizmeti sunduğu gibi internetten yapılan kredi başvurularını da kabul etmektedir. Finansbank kredilerine başvurmanın 4 temel yolu vardır. Bu 4 temel başvuru yönteminden sonra Finansbank kredi başvurusu sorgulama nasıl yapılır? Sorusuna da cevap vereceğiz.

· Telefondan SMS göndererek Finansbank kredilerine başvurma

· Finansbank çağrı merkezini arayarak (0850 222 0 900) müşteri hizmetlerinden krediye başvurma

· İnternetten veya mobil bankacılık üzerinden kredi başvurusu yapma

· Finansbank şubelerine giderek başvuru yapma

QNB Finansbank Kredi Başvurusu

Finansbank kredilerinden herhangi birini çekmek istiyorsanız, bu durumda telefonunuzdan mesaj atarak bu krediye başvuruda bulunabilirsiniz. QNB Finansbank SMS kredi başvurusu için TC KİMLİK numaranızı yazın ve 5030’a mesaj gönderin. Bu gönderdiğiniz mesaj sonrasında size banka tarafından geri dönüş sağlanacaktır. Finansbank 5030 SMS kredi başvurusu süreci şu şekilde işler:

· Banka SMS aracılığıyla kendisine iletilen TC kimlik numarasını inceler ve ön onay içeren kısa bir mesaj yollar. Bu mesajda çekebileceğiniz kredinin özellikleri yer alabilir.

· Sonrasında başvurudan sonraki ilk iş günü QNB Finansbank müşteri hizmetleri sizi arar ve Finansbank kredi faizleri konusunda size bilgi verir.

· Eğer her şey yolunda giderse kredi çekmek için şubeye çağrılırsınız veya Finansbank’ta kayıtlı vadesiz hesabınız varsa krediniz talimat verdiğiniz hesaplarınızdan birine aktarılır. Bu aktarımı mobil veya internet bankacılığı kullanarak kontrol edebilirsiniz.

Finansbank 5030 SMS Kredi Özellikleri

· Bu kanalla ihtiyaç kredisi başvurusu yaptığınız takdirde kredi limitiniz en fazla 50.000₺ olabilmektedir.

· Banka tarafından 60 aya kadar vade (taksit) olanağı tanınır. Bu müşterinin kredi notu seviyesine göre azalıp artabilir.

· Son güncel verilere göre Finansbank SMS kredi faiz oranı %1,49 olarak hesaplanmaktadır. Bu faiz oranı müşterinin kredi notuna bağlı olarak değişebilir ancak bu seviyenin de altında olmayacaktır.

0850 222 0 900 QNB Müşteri Hizmetleri Kredi Başvurusu

Müşteri hizmetlerinden kredi başvurusu yapmak sadece Finansbank tarafında avantajlı değildir. Hangi bankadan kredi çekerseniz çekin, kredi faiz oranları ve kredi özellikleri hakkındaki en detaylı bilgiyi müşteri temsilcisinden öğrenebilirsiniz. Bu nedenle özellikle QNB Finansbank’tan konut veya taşıt kredisi çekmek isteyenlere kesinlikle Finansbank müşteri hizmetlerini aramalarını öneriyoruz. Telefondan Finansbank kredi başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna adım adım cevap verelim.

· Daha önce Finansbank müşterisi olup olmamanız fark etmeksizin istediğiniz zaman müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

· 0850 222 0 900 müşteri hizmetleri numarasını arayın ve varsa sesli asistana “kredi başvurusu” komutunu verin. Eğer yoksa TC kimlik numaranızı girin.

· Sonrasında krediler menüsüne girerek ilgili menü aracılığıyla müşteri temsilcisine bağlanın.

Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra karşınıza bir temsilci gelecektir. Ona kredi hakkında her türlü detayı sorabilir, kredi notunuza göre kredi çıkma ihtimalini öğrenebilir ve dilerseniz Finansbank kredi başvurusu işlemini telefondan halledebilirsiniz.

Finansbank ücretsiz kredi notu öğrenmek isteyenler için bu hizmeti de sunuyor. Size kredi pazarlamak için can atan müşteri temsilcileri, büyük ihtimalle ücretsiz bir şekilde kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirecektir. Bu sayede hem çekebileceğiniz kredi detaylarını öğrenirsiniz hem de mevcut kredi puanınız hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Finansbank İhtiyaç Kredisi Mobil Başvuru

Mobil bankacılıktan kredi başvurusu yapmak isteyen müşteriler, ilk olarak mobil uygulamayı akıllı cihazlarına indirmelidir. Cihazınızda bulunan uygulama markete “QNB Finansbank Mobil Uygulama” aramasını girerek uygulamayı bulabilir ve indirebilirsiniz. Sonrasında önünüzde iki seçenek bulunuyor.

Uygulamayı nasıl indireceğinizi bilmiyorsanız, buraya tıklayarak uygulama indirme linkinin ücretsiz bir şekilde size mesaj atılmasını talep edebilirsiniz.

Kredi yerine kredi kartı almak isterseniz, gelir belgesiz kredi kartı veren bankaları tercih edebilirsiniz.

· Uygulamaya mobil bankacılık şifreniz ve kimlik numaranız ile giriş yapın.

· Sol menüden “Krediler” sekmesine girin ve başvuru yapacağınız kredi grubunu seçerek işe başlayın.

· Tarafınıza sorulan soruları cevaplayarak başvuru işlemini sonlandırın.

Bu başvurudan sonra da aynı şekilde tarafınıza bilgilendirme amacıyla mesajlar gönderilecektir. QNB Finansbank mobil bankacılık müşterileri dilerlerse hiç bankaya gitmeden mobil uygulamadan hesaplarına aktarılacak şekilde kredi çekebilirler. Aynı işlemler Finansbank internet bankacılığı kullanıcıları için de geçerlidir.

Finansbank İnternetten Kredi Başvurusu

· İnternetten kredi başvurusu yapmanın hiçbir sakıncası ve masrafı yoktur. Hatta sizi şubeye gitmek gibi ciddi bir yükten dahi kurtarmaktadır. Eğer Finansbank internet bankacılığı müşterisiyseniz, internet bankacılığı hesabınıza giriş yaparak aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

· Sonrasında “Krediler” alt başlığından ilgili kredi türünü seçin ve başvuru için gitmeniz gereken sayfaya ulaşın.

· Size sorulan sorulara doğru bilgiler verin ve TC kimlik numaranızı vermekten çekinmeyin. Başvurunuz sisteme alındıktan kısa bir süre sonra banka yetkilileri tarafınıza ulaşacaktır.

Eğer yukarıdaki hiçbir yöntemi yapamıyorsanız, en yakın Finansbank şubesine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Başvurusu Sorgulama

Kredi başvurusu sorgulama yöntemleri şunlardır:

· Çağrı merkezini aramak

· Mobil bankacılıktan sorgulama yapmak

· Şubeye giderek kredi başvurusunun sonucunu öğrenmek

QNB Finansbank kredi başvurusu sorgulama işlemi için en kolay yöntem yukarıda da bahsettiğimiz üzere bankanın çağrı merkezini aramaktır. 444 0 900 numarasını arayarak “Krediler” sekmesinden müşteri hizmetlerine bağlanın ve kredi başvurusu sonucunuzu öğrenmek istediğiniz söyleyin. Kredi başvurunuzun sonucu belli olduysa, tarafınıza bilgi verilecektir. Buna ek olarak kredi başvurusu yaptıktan sonraki ilk 5 gün içerisinde tarafınıza yanıt verilmeyebilir.

Eğer bu 5 gün içerisinde kredi başvuru sonucunuz kesinleşir ise zaten banka yetkilileri tarafınızı arayarak size bilgi verecektir. Gecikme durumunda veya konut kredisi gibi büyük para transferlerinde bu süre uzayabilir. Bu gibi durumlarda sorgulama yapmanızda fayda var.

Kredi başvurusunu SMS ile 5030 numarası üzerinden yaptıysanız bu durumda zaten ön onayınız dakikalar içerisinde SMS olarak size bildirilecektir. QNB SMS kredinin başvuru sonucunu birkaç dakika içerisinde öğrenebilirsiniz. Ön onayı alınan kredinin verilmesi için ise yaklaşık 1 iş gününe ihtiyaç vardır. Bu bankanın ve ilgili şubeni işlem yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir.

Mobil bankacılık kullanan müşteriler ise uygulamadan “Başvurularım” sekmesine gelerek sistemde kayıtlı olan verilere erişebilir. Finansbank kredi başvurusu sonucu öğrenmek için acele etmeyin. Banka muhakkak olumlu ya da olumsuz size bilgi verecektir. Kredi başvurusu olumlu olduktan sonra paranın elinize geçmesi maksimum 3 iş günü sürecektir. Paranın QNB Finansbank vadesiz hesaplarınızdan birine aktarılmasını talep ederek (konut kredisinde mümkün değildir.) para tedarik sürecini kısaltabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.