Polis İçin Ek İş Önerileri Nelerdir? Polisin Ek Gelir Sağlamak İçin Ek İş Yapması

26.10.2020
A+
A-

Polis ek iş yapabilir mi? Polis memuru için iş fikirleri nelerdir? Herkese selamlar. Bugün sizlere polis memuru olarak çalışan arkadaşların ek iş yapıp yapamayacağından veya yaptıkları takdirde ne gibi işlerde çalışabileceklerinden bahsedeceğim. Maalesef birçok genç polis memuru mesleğe başlar başlamaz çok ciddi kredi borcu altına giriyor. Aylık taksitler boylarını aşınca da ek iş fikirleri aramaya başlıyorlar. Polisin yapabileceği ek işler nelerdir? sorusu da bu nedenle bir anda kafaları kurcalamaya başlıyor. Taksiye çıkmak isteyen memurlardan tutun da E-Ticaret yapmaya kalkan memurlar dahi olabiliyor. Elbette memurun yapabileceği ek işler bir hayli sınırlı. Bu anlatacağımız ek işlerin birçoğu için yasaları çiğnemeniz gerekiyor. Elbette polis memurları için yasalara aykırı olmayan ek iş fikirleri de önereceğiz. Kahvenizi alın ve arkanıza yaslanın. Size iş bakmaya çıkıyoruz! ???‍♀️☕

Polis Memuru Ek İş Yapabilir Mi?

Aslında devletin koyduğu yasalar bizlere diyor ki, görevinize odaklanın ve ek işten uzak durun. Elbette günümüz geçim şartları insanları bunun tam aksine zorladığından birçok memur ek gelir elde etmeye çalışıyor. Memurlar tiyatro ya da dizide oynayabilir, köşe yazısı yazıp telif alabilir, sürücü kursu eğitmeni olabilir, eğitim-öğretim faaliyetlerinde görev yapabilir ya da sanatla ilgilenip yaptığı ürünleri satabilir.

polis için ek iş

Polis memurunun eşi ya da çocukları ticaret yapabilir mi? Polis memurları yasalara göre ticaretçi sıfatıyla gelir elde edemez. Eğer memurun çocuklarından biri ya da eşi ticari faaliyetlere bürünürse bu durumda memurun süreci takip eden 15 iş günü içerisinde bu hali amirine bildirme zorunluluğu bulunmaktadır. Aksi takdirde problem yaşanabilir.

Polis memurunun ek iş yapması hususunda yasaların koyduğu sınırlar bir hayli karmaşık. Bu nedenle ne adım attığınıza lütfen çok dikkat edin. Ardından tarafınıza istinaden yapılacak bir soruşturma ile pişman olabilirsiniz. Ek iş yapmak isteyen memurların mutlaka ilgili amirlerine danışmalarını öneriyoruz. Aşağıda anlattığımız hiçbir işin yasal boyutunu garanti etmemekle birlikte, memurların bu işlerin yasal boyutunu araştırdıktan sonra “Amirlerine Danışarak” ek gelir elde etmeye çalışmalarını tavsiye ediyoruz. BayFinans.net bu noktada sorumluluk kabul etmemektedir. Sadece fikri bir paylaşımdır. ⚠

Polislerin Yapabileceği Ek İş Fikirleri

Web Site İçerik Yazarlığı

makale yazarak para kazanmak

Bir memurun yapabileceği en kreatif işlerden birinden söz ediyorum. Eğer klavyeniz hızlıysa ve arama motorlarından az çok anlıyorsanız içerik yazarlığı yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu işin yasal boyutunu elbette memurlar içim bilemeyiz. Sitelere 100 kelime başına ücret alarak makale satabilirsiniz. Özellikle yasaları iyi bilen yazarlar şu sıralar çokça aranıyor. Bu sayede günlük 2.000 kelime yazarak aylık ortalama 600₺ ek gelir elde etmek mümkün. Başta bu rakam çok yüksek gelse de işte piştikçe gözünüzde büyümeyecek merak etmeyin.

Tek Seferlik Tadilat İşleri

tadilat işleri

Eğer eliniz yatkınsa ya da küçük yaşlarda çıraklık yaparak bir konuda usta hale geldiyseniz sadece görev saatleriniz dışında iş yaparak para kazanabilirsiniz. Örneğin badanadan iyi anlayan bir memur, hafta sonları bir boyacıyla anlaşıp onların aldığı işlere gidebilir. Elbette bunun yasal yükümlülüğü nedir tam kestiremiyoruz. Çevrenizdeki tanıdık bir esnafla anlaşarak bu işi yapabilirsiniz.

Memur Arabasını Kiraya Verebilir

polisin araba kiralaması

Günümüzde araç kiralamak isteyen onlarca insan var ve birçoğu acentelerden ziyade bireysel araç sağlayıcılarını tercih ediyor. Birkaç farklı mobil uygulama aracılığıyla aracınızı kiraya verebilir, kullanılan süre boyunca kira bedelini alabilirsiniz. Yine üstlerinize danışmadan böylesi bir işe girişmeyiniz. Özellikle sayıca fazla arabası olanların ek gelir elde etmek istediklerinde kendilerini kurtarabilecek bir yöntem.

Polis Memurunun Taksiye Çıkması veya Taksi Plakası İşletmesi

polisin taksiye çıkması

Birçok memur forumunda polis memuru olan arkadaşlarımın taksicilik yapmak ile alakalı sorular sorduğunu görüyorum. Orada işi bilenlerin de söylediği üzere polis memuru taksicilik yapamaz. Yapar ve başına bir iş gelirse soruşturma ile uğraşmak zorunda kalır. Aynı şekilde polis memuru taksi plakası alabilir mi? İşletebilir mi? sorularının cevabı da ne yazık ki olumsuz. Bu nedenle taksiye çıkmak isteyen arkadaşlarımın bu alandan uzak durmasını öneriyorum. Dipnot olarak polis memurunun üzerine taksi plakası da alamayacağını belirtmek isterim.

Polis Memuru Dropshipping Yapabilir Mi? E-Ticaret Yapabilir Mi?

e ticaret

Memurların en büyük meraklarından bir tanesi de internetten para kazanıp kazanamayacakları. E-Ticaret ve Dropshipping konusunda net bir ifade bulunmuyor. Sadece memurun ticaretçi vasfıyla çalışamayacağını söyleyebiliriz. Üstleriniz ile konuşarak işi eşiniz üzerine kurabilir ve geliri onun üzerine gösterebilirsiniz. Elbette bu durumu da ilgili makamlara yazılı olarak bildirmeniz gerekli. ✍?

Memur Youtuber Olabilir Mi? Youtube Kanalı Açabilir Mi?

memur youtuber

Aslında açamaz ama devlet hastanelerinde çalışıp, Youtube’da kanal açan doktorları görünce diğer memurların da iştahı kabarıyor ? Eşinizin ya da başka bir yakınızın üzerine olacak şekilde bu eylemi yapmanızda bir sakınca görmüyorum. Aynı şekilde memurun Youtube videolarında oynamasında da herhangi bir sakınca bulunmuyor. Sadece kişinin bu videolarda üretilen içerikte bazı kurallara uyması gerekiyor. Kişinin devlet aleyhine içerik üretmemesi ve görevini ifşa edecek şekilde bilgiler paylaşmaması bunlardan bazılarına örnek olarak gösterilebilir. ?

Polisin Tarım Yapması

tarım

Her ne kadar ticari faaliyetlerin yasak olduğu bilinse de birçok polis memuru tarım yaparak ek gelir elde ediyor. Topraklarında zeytin üretip zeytinyağı ticareti yapan isimler duydu bu kulaklar. ? Evet, mantıklı ve izinli şekilde yapıldığında sorun olmayacaktır ancak ciddi ticari gelirler elde ederseniz bu durumda ceza alabilirsiniz. Kesinlikle yöneticilerinize danışmadan böylesi bir işe girişmeyin. Yoksa aile dostlarına satış yapmanın herhangi bir sakıncası olacağını düşünmüyorum.

Polislik Sınavlarına Hazırlananlar İçin Spor Hocalığı

spor hocası

Ülkemizde her yıl on binlerce genç polis olabilmek için ter döküyor. Giderek zorlaşan fiziki mülakatlar ve yazılı sınavlar ise çoğu zaman öncesinde bilinçli bir yönlendirme gerektiriyor. Eğer fiziki durumunuz yeterli ise saat başına ücret alarak polislik sınavları için özel ders verebilirsiniz. Aynı şekilde bu dersleri subaylığa, astsubaylığa ve uzman çavuşluğa hazırlanan gençlere de verebilirsiniz.??

Son olarak hakemlik ve arabuluculuk gibi görevlerde de yer alabilirsiniz. Buna ek olarak kurum içinde verilen eğitimlerde düzeyiniz yeterliyse “Eğitmen” sıfatıyla bulunabilir ya da direksiyon öğreticisi olabilirsiniz. Bu gibi ek ödeme almak isteyenlerin ilgili birimlere başvurmalarını öneriyoruz.

Evet sizlerle memurların yapabileceği birkaç ek iş fikrini paylaşmış olduk. Uyarılarımızı asla unutmamanız gerektiğini tekrarlayarak şimdi de güncel polis memuru maaşlarından bahsedeceğiz.

Güncel Polis Memuru Maaşları

polis memuru maaşları

Göreve Yeni Başlamış Polis Memuru Maaşı: 5.233₺

25 Yıllık Polis Memuru Maaşı: 5.954₺

Yukarıdaki maaş miktarlarına çocuk yardımı gibi ekstra ödenen ödenekler dahil değildir. Çocuk sahibi olan ve evli olan polis memurlarına ek ödemeler de verilmektedir. Polis memuru olmak için lise mezunu olmak yeterlidir. Doğu görevinde olanlara doğu farkı da ödenmektedir. İlgili dönemde açılan polis memuru alımlarına başvuru yaparak fiziksel ve yazılı mülakatları geçtiğiniz takdirde sizler de Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatında görev alabilirsiniz.?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.