Peşinatsız Senetle Araba Satan Galeriler

30.09.2019
A+
A-

“Peşinatsız araba almak.” kulağa ne kadar da güzel geliyor değil mi? Birçoğumuz otomobil sahibi olmak istiyoruz kimimiz ikinci el, kimimiz sıfır otomobil satın almak istiyor. Ancak belimizi büken faizler ve peşinat zorunluluğu, bizleri bu imkandan mahrum bırakıyor. Peşinatsız senetle araba satan galeriler ise tam olarak bu noktada devreye giriyor.

Senetle araba veren galeriler bizleri hem kredi külfetinden kurtarıyor hem de peşinatsız araç alma rahatlığını yaşamamızı sağlıyor. Peşinatsız senetle araba satan yerler Türkiye’nin hemen her yerinde kolayca bulunabilir. “Peşinatsız araba alabilir miyim?” sorusuyla boğuşurken, bir anda karşınıza çıkan bu fikre hemen sıcak bakmayın.

Bu şekilde araç alırken de muhakkak dikkat etmeniz gereken noktalar var. BayFinans.net ailesi sizi bu konuda fazlasıyla bilgilendirecek!

Önden Para Vermeden Nasıl Otomobil Alınır?

Yükselen sıfır araç fiyatları, ne yazık ki ikinci el piyasasını da çıkmaza soktu. Bu nedenle araçlara güç yetmiyor. Her marka önden peşinat almadan araç satışı yapmıyor. Bu da yeni otomobil hayali kuranları çıkmaza sürüklüyor. Senetle kredi veren yerler gibi senetle taksitli araba satan galeriler de ülkemizde hizmet veriyor. Peşinatsız senetle araba almak için yola çıktığınızda bazı şeyleri biliyor olmanız gerekir.

 • Her galeride senetle araba satışı yapılmaz. Her ilde bazı galeriler bu tür işleri yapmaktadır.
 • Aracın modeli, durumu, kilometresi ve diğer özellikleri fiyat üzerinde değişikliğe neden olabilir.
 • Galeriden senetli araba satın almak aracın piyasa fiyatından biraz daha fazla ödemenize neden olabilir.

Galericiler en çok senetle araba almak isteyenleri sever. Çünkü onlara istedikleri fiyatı verebilirler. Komisyoncu olmak ve insanların zaafından yararlanmak dediğimiz kötü davranış, ne yazık ki burada baş gösteriyor. Bu durumun yasaları da aşıyor olması, ne yazık ki senetli araba fiyatlarını çok yükseltiyor.

Yani galerici 30.000₺ piyasa değeri olan araç için size sırf senetle verdiği için 45.000₺’lik senet imzalatabilir. Dikkatli olmakta fayda var. Senetle araba alırken uyanık olmamak, ciddi sorunları beraberinde getirebilir.

Peşinat Olmadan Senet Taksitli Araba Satan Galeriler

Türkiye’nin birçok yerinde bu tarz satışları yapan galericileri küçük bir araştırmayla bulabilirsiniz. Senetle araba satan yerler başta İstanbul ve Ankara ve İzmir başta olmak üzere bir çok ilde bulunmaktadır. Ancak bulunduğunuz ilde bir bayilik bulunmuyor ise, bu gibi durumlarda işiniz çok acilse çevre illerde bulunan galerilere danışabilirsiniz. Peşinat olmadan araba satanlar illa galeri de olmayabilir.

Bazı ticaretçiler kredi kartına ticari kart kullananlar için taksit olanağı sunar. Kredi kartıyla araba almak ile senetle araba almak hemen hemen aynı şeye denk gelmektedir. Her ikisinin de peşinatı yoktur ancak ödemesi kolay olduğundan dolayı satıcı komisyonu çok fazladır.

Durumunuz acil değilse araba almak istediğinizde markaların istediği peşinatı biriktirmeye çalışın. Yoksa çok abes fiyatlar ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Senetle Araba Satanların Adres Telefon Listesi

Wowwo Araç Satın Alma Platformu

Merkezi İstanbul’da bulunan kurumsal bir firmadır. Araçları taksitle ve bazı durumlarda senetle vermektedir. Birçok farklı yüksek ve düşük model araç bu şirket tarafından peşinatsız bir şekilde satılmaktadır.

Bu şirketten alınan araçların taksit sayısı ve satıcı komisyonu genellikle araç modeline göre değişir. Senetle araba satanlar arasındaki en büyük 2 şirketten bir tanesidir. İletişim bilgileri aşağıda bulunmaktadır.

 • Tel: 0212 709 8181
 • E-mail: bilgi@wowwo.com
 • İnternet Sitesi: www.wowwo.com
 • Adres: Yeşil Plaza Yılanlı Ayazma Yolu No: 15 Kat: 11 Cevizlibağ – Topkapı / İstanbul

Detaylı Bilgi: Wowwo Senetle Araba

Emin Otomotiv Grupla Araç Satın Alma

Hakkında birçok kişinin bilgi sahibi olduğu 30 yıllık araç satın alma platformudur. 20 ile 40 kişilik gruplar kurarak, kişilerin her birine kura ile aylık araç vermektedir. Basit bir kadın günü mantığı gibi düşünebilirsiniz. Herkes ona göre taksit ödemesi yapmaktadır. Senetle araba satan şirketler arasında en uygun fiyatlı kurumlardan bir tanesidir.

Senet komisyonu almamakla birlikte sadece organizasyon bedeli olarak 500₺ talep etmektedir. Peşinatsız araba almak isteyenler için balon taksit seçeneği de bulunmaktadır. Emin Grup çatısı altında yer alan bir şirkettir.

 • Tel: 0216 651 55 00
 • E-mail: bilgi@emingrup.com.tr
 • İnternet Sitesi: www.eminotomotiv.com
 • Adres: Kısıklı Cad. Numara:36 Altunizade – Üsküdar / İstanbul

Detaylı Bilgi; Emin Otomotiv Senetle Araba

Senetle Araba Satanlar Aracı Rehin Tutar Mı?

Elbette senetle araç satışı yapan firmalara ipotek sunarak peşinat almamalarından dolayı ekledikleri komisyon üzerinde söz sahibi olabilirsiniz. Bu esnada ipotek edilen malın veya paranın boyutuna iyi dikkat ediniz. Araç değerinin çok üstünde bir malı ipotek etmeyiniz. İpotek etme sürecinde bir avukat eşliğinde gerekli rehin tutma belgelerini hazırlayınız. Bu süreci araştırmadan kesinlikle başlatmayın.

Senetle otomobil satan galeriler genellikle rehin mantığıyla iş yapmaktadır. Yani ödemeleriniz bitip tüm senetleri elinize alıncaya kadar araç galeri sahibi üzerinde görünür. Bu her yerde uygulanan bir durumdur. Sadece resmi evraklara dikkat ediniz. Yanlış yerlere imza atmayınız. Bazı galeriler aracı verirken, bazıları senetle alınan aracı da taksitlerin yarısına kadar galeride rehin tutmaktadır. Bu durum genelde çok yüksek piyasa değerine sahip lüks otomobillerde yaşanır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.