Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

23.01.2020
A+
A-

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar özellikle üniversite okuyan öğrencilerin yardımına koşmaya devam ediyor. 2020 yılıyla birlikte üniversitede okumak bir hayli pahalı hale gelmiştir. Üniversitede başka bir şehirde okuyorsanız barınma, yemek ve ulaşım gibi veya aynı şehirde okuyorsanız bile yol, kitap, yemek ihtiyaçları gibi birçok ihtiyacınız doğabiliyor. Hepimiz üniversite yıllarında okurken maddi anlamda zorlandığımız zamanlar olmuştur. Kredi kartı harcamalarımız için kolay bir yol haline gelmiştir.

Artık üniversite öğrencilerinin maddi imkânları kısıtlı olanlar için bankalar eğitim ve öğreniminde kullanabilecekleri kredi kartı imkânı sunmuştur. Ayrıca eğitim içim düşük faizli ve uzun vadede ödeyebilecekleri eğitim kredisi alabilirler.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Aşağıda öğrencilere kredi kartı veren 9 bankayı inceledik. Bu bankalar hem öğrencilere özel kredi kartı vererek farklı ödeme seçenekleri ve bazı bankalar harcadıkça puan kazanma ve puanlarla daha çok alışveriş yapabilmemizi sağlıyor. Bu sayfamızda bankaların eğitim için verdikleri kredi kartlarının ayrıntılarını aktaracağız.

Ziraat Bankası Genç Kart Kredi Kartı

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) bursları veya kredi ödemeleri Ziraat Bankası genç karta yatmaktadır. Ziraat bankasının üniversite öğrenciler için olan genç kart ile ilk 5 yıl kart ücreti ödenmez. Kartın lisans öğrencisine 500 TL, yüksek lisans öğrencisine 800 TL, doktora yapanlara da 950 TL limiti vardır.

Devletten kyk veya kredi alıyorsanız, Ziraat genç kart alarak tek banka kartı kullanma avantajına sahip olabilirsiniz. Ziraat genç kart Maximum özelliği vardır böylelikle Maximum’un tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ziraat bankasi genc kart kredi karti

ziraat bankasi genc kart kredi karti

Akbank Exi26 Öğrenci Kredi Kartı

Akbank’ın ‘Exi26’ isimli öğrenci kredi kartı vardır. Üniversite öğrencilerinin bu kartı almaları durumunda Axess kartta bulunan tüm avantajlardan faydalanabilmeyi sağlıyor. 26 yaşını geçmeyen bireylerin sahip olabileceği bu kart ile nakit, kredi kartına taksit ve borç atlatma gibi imkânlar vardır.

Ayrıca Exi26 ‘ yı alışverişlerde kullanabilir Chip-Para kazanma ve bu biriktirdiğiniz chip puanlarla alışveriş yapabilirsiniz. Kartın yıllık ücreti 20 TL olup yaptığınız harcamaları taksitlendirme gibi özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Akbank’ın üniversite öğrencileri için olan Exi26 kartı , 26 yaşını doldurmamış öğrenciler için geçerlidir.

akbank ogrenci kredi karti

akbank ogrenci kredi karti

TEB ÜniversiTEB Öğrenci Kredi Kartı

Türkiye Ekonomi Bankası’nın öğrencilere sunmuş olduğu bu kartın avantajları vardır. Kart limiti ilk başta 300-400 TL arasında belirlenmiş olup daha sonra isteğe bağlı olarak arttırılabilmektedir. Gecikme faiz oranı %2,60 olarak belirlenmiştir. Bonus Kart özelliği ile bütün bonus ile ilgili kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

ÜniversiTEB kartı diğer kredi kartı markalarından farklı olarak hafta içi yaptığınız harcamalarla hafta sonu sinema biletini indirimli almanızı sağlayan kampanyalar da cabası. Yıllık kart ücreti de diğer kartlara oranla daha uygun 6.9 TL’dir.

teb ogrencilere kredi karti

teb ogrencilere kredi karti

İş Bankası İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Öğrenim ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekmek isteyen öğrencilerin bir diğer alternatifi ise ‘ İş’te Üniversiteli Kredi Kartı ’ sloganıyla yola çıkan İş Bankası. Öğrenciler tarafından büyük istek oluşan İş Bankasında; ilk sene kart aidatı alınmıyor ve borç gecikme faizi %2,60 civarlarındadır.

Kart limiti 400 TL ile başlıyor daha sonra yükseltmek istedikçe bankayla iletişime geçmeniz gerekiyor. Maksimum Kart özelliği sayesinde Maximum’a ait kampanyaları ve avantajları kullanabilirsiniz. Öğrenciler için olan Müzekart da İş Bankası’nın öğrencilere sağladığı avantajlardan biridir. İş Bankasının müzekartını kullanarak birçok müzeye ücretsiz girebilme hakkına sahip olabilirsiniz. Yıllık kart ücreti sadece 20 TL’ dir.

isbankasi ogrenci kredi karti

isbankasi ogrenci kredi karti

Vakıfbank Like Öğrenci Kredi Kartı

Vakıfbank’ta öğrencilere yönelik kredi kartı veren bankalar arasındadır. Bu kartın da üniversite öğrencilerine yönelik pe çok avantajları vardır. Mesela diğer bankalardan farklı olarak Vakıfbank okuduğumuz bolümde her yıl ortalamamızı yükselttiğimiz takdirde Like Card öğrenciye 10 bine yakın miktarda LikePuan hediye göndermektedir.

Like Card sayesinde indirimli sinema bileti ve e-ticaretten alışveriş yaptıkça Like Puan kazabilirsiniz. Kredi kart başvurusunu banka şubelerinden yapılabileceği gibi Vakıfbank’tan online olarak yapabilirsiniz.

vakifbank like ogrenci kredi karti

vakifbank like ogrenci kredi karti

Yapı Kredi Kredi Play Öğrenci Kredi Kartı

Yapı Kredi de diğer bankalar gibi üniversite öğrencileri için kredi kartı vermektedir. Yapı kredinin üniversite öğrencilerine kolaylık sağlamak için olan kredi kartı ‘Kredi Play ’dir. World kart özelliği aktif olan bu kartı, World kartta bulunan avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredi bankası da 26 yaş altındaki öğrencilere kredi play kart olanağı sağlıyor. Borç gecikme faizi %2,52’dir. Yıllık kart ücreti 38 TL’dir. Öğrenci kayıt belgesi ile başvuruda bulunan öğrencilere kart vermektedir. Müşteri Temsilcisini arayarak daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Müşteri Temsilcisi:0850 222 0 444

yapi kredi play ogrenci kredi karti

yapi kredi play ogrenci kredi karti

Garanti Bankası Genç Bonus Kredi Kartı

Garanti bankası üniversite öğrencilerine ‘Genç Bonus Kredi Kartı ’ vermektedir. Garanti bankasında da Bonus karta yönelik olan avantajları üniversite öğrencilerinde kullanmalarını sağlar. Kredi kartına online olarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Müşteri Temsilcisini arayarak daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Müşteri Temsilcisi: 444 0 333

garanti bankasi genc kredi karti

garanti bankasi genc kredi karti

Denizbank D-Şarj Öğrenci Kredi Kartı

Deniz bank ‘d-şarj’ ismiyle üniversite öğrencilerine kredi imkânı sağlamaktadır. Denizbank müşteri temsilcisine ulaşarak kart hakkında detaylı bilgi alarak kartınızı çıkarttırabilirsiniz.

Türkiye’ deki tüm lisans, yüksek lisans öğrencileri kart başvurularında bulunabilir.

denizbank ogrenci kredi karti

denizbank ogrenci kredi karti

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üniversite öğrencileri yukarıda belirttiğimiz bankalardan istediklerine kredi kartı için müracaat yapabilirler. Öğrenciler kredi kartı çıkarmak için seçeceği bankayı önemle araştırmalı aklında hiçbir soru işareti kalmaması tavsiyemizdir.

En uygun bankayı tercih etmek hem kartı kullanırken kullanım kolaylığı sağlayacak hem de kartın avantajlarını kullanmanızda önemli rol oynayacaktır. 2 ‘ den fazla kart başvurusu yapmamaya özen gösteriniz çünkü çok sayıda kredi kartı başvurusu yapmak kredi notunuzun düşmesine sebep olur.  Kredi notunuzun düşmesi kredi kartı alma şansınızı düşürür.

Krediler öğrencilere yönelik oldukları için başlangıç olarak çoğunlukla bankalar düşük limitlerle kredi vermeye başlamışlardır. Eğer öğrenci limiti arttırmak istediği takdirde bankaya başvurması gerekmektedir.

Kredi kartını alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak 26 yaşını geçmemeniz gereklidir. Öğrenci belgenizin olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gereklidir. Bu şartları sağlıyorsanız öğrenci belgeniz ile banka şubelerine gitmeniz veya internet üzerinden kolayca kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Ücreti Almayan Bankalar

Finansbank Gelir Belgesiz Kredi Kartı

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

YORUMLAR
  1. Murat dedi ki:

    Üniversite masraflarının altından kalkmak çok zor. Öğrenciye bu kadar çok kerdi imkanının olduğunu bilmiyordum. Teşekkürler bayfinans!