Nafaka Parası ile İhtiyaç Kredisi Nasıl Çekilir?

08.06.2019
A+
A-

Nafaka parası ile ihtiyaç kredisi kullanmak ya da konut kredisi çekmek mümkündür. Kredi çekmek için beyan etmeniz gereken gelir belgesi, Aile Mahkemesi tarafından sizlere verilen yasal evraktır. Nafaka, bir gelir türü olarak geçmekte, bir süresi yok ise dilediğiniz vadede ihtiyaç kredisi kullanabilmektesiniz. Nafaka ile kredi veren bankalar, kredi başvurunuz sırasında aldığınız nafakanın rakamına dikkat edecek, eğer nafaka geliriniz kredi taksitinizi karşılıyor ve geçinmenize imkan sağlıyor ise başvurunuzu onaylayacaktır.

Nafaka parası ile kredi veren bankalar, nafaka ile kredi çekmek isteyen tüketicilerden çoğunluk ile kefil talep etmektedir. Bu talebin nedeni ise nafakanın hacize konu olmamasıdır.  Bir iş yerinde ücretli yani SGK’lı olarak çalışıyorsanız ya da bir iş yeriniz varsa bu durumda nafaka gelirinizi beyan ederek daha yüksek rakamda ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Aylık olarak elinize geçen net miktar ne kadar fazla ise kredi çekme olasılığınızda o kadar yüksektir.

Nafaka Parası ile Kredi Veren Bankalar

Nafaka gelirine kredi veren bankalar, kredi faiz oranını standart ihtiyaç kredi faiz oranına göre belirlemektedir. Yani nafaka ile kredi çektiğiniz de sizlere daha yüksek bir faiz oranı yansıtılmayacaktır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken ise başvurulan kredi tutarının düşük olması gerekliliğidir. Aldığınız nafaka tutarının tamamını kredi taksitine yatırmayı düşünebilirsiniz, ancak başka bir geliriniz bulunmuyor ise bu durumda krediniz olumsuz sonuçlanacaktır.

Kredi başvurusu yapmadan önce https://bayfinans.net/kredi-basvuru-sayisi-sorgulama-ogrenme-yontemleri linkte yer alan içeriğimizi inceleyebilir, başvuru sayınız fazla ise başvuru rakamını düşürme yollarını izleyebilirsiniz.

İNG Bank Nafaka Gelirine Kredi

İNG Bank nafaka geliri olanlara kredi veren bankalardan ilkidir. Özellikle mini kredi paketleri ile tüketicilere avantajlar sunan İNG Bank, herhangi bir geliri olmayan tüketicilere de kredi veren bankalardan biridir. Gelir belgesi istemeden kredi veren diğer bankalara ise https://bayfinans.net/gelir-belgesiz-kredi-veren-bankalar yazımızdan ulaşabilirsiniz.

TEB Nafaka Gelirine Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası nafaka gelirine kredi vermeyi tercih eden, dönem dönem evraksız ve gelir belgesiz ihtiyaç kredisi sunan bankalar arasında yer almaktadır. TEB bankasından kredi çekmek istiyorsanız, “Pratik kredi” kampanyalarını takip etmeli, dönemsel olarak faydalanabileceğiniz avantajlardan faydalanmalısınız.

Nafaka Parası İle Kredi Çekmek

Nafaka geliri ile kredi çekmek için internetten ya da sms ile kredi başvuru yapmak yerine şubelerden bireysel başvuru yapılması oldukça önemlidir. Bireysel olarak şubelerden yapacağınız kredi başvurularında kendinizi ve içerisinde bulunduğunuz durumu, nafaka gelirinizi daha rahat bir şekilde banka personeline aktarabilirsiniz. Nafaka parasının yatırıldığı banka hesabınıza ait hesap cüzdanınızı da yanınızda götürmeniz, kredi alabilmeniz için oldukça önemlidir.

  • Nafaka geliriniz her ay düzenli olarak ödenmeli.
  • Kredi taksiti en fazla nafaka tutarının yarısı kadar olmalı.
  • Bankanın talebi doğrultusunda kefil sunulabilmeli.
  • Bankanın talebi doğrultusunda ipotek verilebilmeli.

Nafaka parası ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, tek gelirinizin nafaka olmamasına özen göstermelisiniz. Eğer tek geliriniz nafaka ise bankalar kefil talep edecek, çoğu zaman kredi başvurunuzu ret edecektir. Olumsuz bir durum ile karşılaşmamak için varsa ek gelirlerinizi (kira vb) belgelemelisiniz. Ek geliriniz bulunmuyor ise gelir belgesi istemeden kredi veren bankaları incelemeli, nafaka gelirini başvurunuz sırasında değerlendirmeye almamalısınız. Kredi alamıyorsanız, hızlı kredi kartı veren bankalara kart başvurusu yaparak, acil ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.