LC Waikiki Kasiyer Maaşları

14.09.2020

LC Waikiki kasiyer maaşları ne kadar? LCW aylıkları kaç lira? Bazen işsizlik bazen de ek gelir ihtiyacı sizleri bu giyim markalarının iş başvurularına kadar sürükleyebilir. Ben de bundan birkaç yıl önce yaşadığım ekonomik sıkıntılarla LCW mağazalarına iş başvurusunda bulunmuştum. O gün bu gündür halen bu mağazalarda çalışmaya devam ediyorum. İş başvurusu sürecinden başlayarak ek ödeme primlerinin ne zaman yattığına varıncaya kadar aklınıza takılan hemen her soruya cevap vereceğim. Bu mağazalarda çalışmaya başlamadan önce belli bir tecrübe birikiminden faydalanacağınız için kendinizi şanslı görmelisiniz.

LC Waikiki’de Nasıl İşe Başlanır?

lcw iş başvurusu

LC Waikiki’ye iş başvurusu yapmak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler var. Şartları sadece 18 yaşından büyük ve en az lise mezunu olmak. Ben bir kariyer sitesi üzerinden başvuru yapmıştım. Çalıştığım şubede LC Waikiki’nin kendi sitesi üzerinden başvuru yapan, şubeden form ile aramıza katılan arkadaşlarım da var. Yapılan başvurular hangi kanaldan olursa olsun genel merkezdeki insan kaynakları bölümünde toplanıyor ve değerlendirilip kabul ediliyor. Bu kabuller konusunda elbette tüm mağazalarda bir fısıltı gazetesi dolaşır ama bir kıdemlinize sorunca işin aslı ortaya çıkar. İş başvurusu sonrasında işe alınacak olanlar genelde iş yerine yakın, referanslı ve tecrübeli kişiler oluyor. Tecrübesiz çalışan almıyorlar mı derseniz, sizi rahatlatan bir cevap verebilirim. LC Waikiki tecrübesizler için iş ilanı açan bir firma. Referansın ise her zaman faydası oluyor. Bir şekilde başvurunuzu yaptınız; kabul edildiğiniz yere yönlendirilirsiniz ve muhtemelen hemen o an ya da sonraki gün çalışmaya başlarsınız. Yani işe başlamak için gereken bir bekleme süresi yok. Aynı zamanda iş başvurusu için gerekli olan evraklar da o kadar sıkıcı ve zor bulunan şeyler değil. İstenen evrakları muhtemelen  sadece E-Devlet üzerinden temin edebiliriz.

LCW Satış Danışmanı Görevleri ve Sorumlulukları

  • Mağazaya gelen müşterilere yardımcı olmak ve onların sorularını yanıtlamak.
  • İstenen ürünün ilgili bedenini varsa temin etmek yoksa da farklı alternatifler sunmak.
  • Mağaza içerisinde gerçekleşebilecek olası hırsızlık olaylarını önlemek ve kapılarda  bulunan güvenlik donanımlarını yakından takip etmek.
  • Müşterilerin danıştıkları konulara çözüm bulmak ve mağazadaki ilgili birime yönlendirmek.
  •  Mağazanın genel düzenini sağlamak. Kıyafetlerini katlanma işini yapmak ve etiketleri verilen talimatlar doğrultusunda hazırlayıp ürünlere takmak.

LC Waikiki Kasiyer Maaşları Ne Kadar?

lc waikiki kasiyer maaşları

LC Waikiki çalışan maaşları unvanlarına göre değişiklik gösteriyor. Yeni başlayan kasiyer ve satış danışmanı maaşları sizlerin de tahmin edeceği üzere asgari ücret tabanlıdır. Bunun üzerine şube yoğunluğuna göre ek pirimler ödeniyor. En nihayetinde işe yeni giren LCW kasiyer maaşı 2500-3000₺ civarındadır. Kıdem aldıkça bu maaş yükseliyor ve 3500₺ seviyelerine kadar çıkabiliyor.

Merak edenler için LCW temizlikçi maaşları konusuna da değinmek istiyorum. Temizlik görevlisi arkadaşlarımız bizlerden biraz daha düşük maaş alabiliyor. Onlara pirim ödemesi yapılmadığından genellikle sadece asgari ücret alıyorlar. Bazı dönemlerde yıllık pirim ödemeleri de yapılıyor.

LC Waikiki Maaş ve Pirim Hesaplama

lcpirim hesaplama

Maaşlarımız asgari ücretin üzerine eklenen pirimlerle şekilleniyor. Zaten tüm maaşlar saat üzerinden hesaplanıyor. İnanın bazı sezonlarda gerçekten hareketli bir şubede iseniz maaşınızı iki katına çıkartabilirsiniz. LCW prim olayı ise size verilen aylık hedefe göre değişiyor. Hedefimi gerçekleştirdiğim için bu ay 330 TL ek ücret aldım. Hiç yoktan iyi bir gelir oldu. Mesailerde birleşince maaşım güzel bir seviyeye geldi. Burada olay sizde gerçekleşiyor. Müşteriler arasında her çeşit insan denk gelebiliyor. Çoğu zaman sabırlı, kibar, yapıcı ve çözüm odaklı olmanız gerekiyor. Bu her ne kadar zor olsa da marka bu prensiplerinden ödün vermeyen çalışanlarına er geç gerekli dönüşü sağlıyor.

lc de çalışmak kasiyer olmak

Bunun yanında LC Waikiki kasiyer maaşları biz satış grubundan biraz daha fazla. Bunun sebebi mağazanın son ve en ciddi basamağı olmaları. Günün hesabı, ürünlerin satış sırası işlemleri, fiş, fatura, iade takibi gibi çok dallı işleri olduğu için maaşlarında ve primlerinde farklar ortaya çıkıyor. Her elemana verilen yemek ücreti var. Bu bazı yerlerde personel kartlarına dönüşüyor. Eğer bir AVM’de değilseniz muhtemelen nakit olarak sizin maaşınıza yansır. Bazen de bazı yemek firmaları ile anlaşma yapılarak personelin öğle yemeği yemesi sağlanıyor.

LCW Maaşlar Ne Zaman Yatıyor?

Maaşlar genellikle ayın 1’i ile 10’u arasında yatırılır. Maaşa yansıtılan prim gibi ek ödemelerin de her ayın 15’inden 15’ine hesaplandığını söyleyebiliriz. Bu da bu ayki ek ödemenizi sonraki ayki maaşınızda göreceğiniz anlamına geliyor. Çevremde eşi memur olanların LCW ve benzeri mağazalarda çalışmaları durumunda maaş kesintilerinin ne düzeyde olacağını merak eden arkadaşlarım bulunuyor. Eşim memur, eğer birkaç gün destek elemanı olarak çalışırsam aile yardımım kesilir mi? diyen arkadaşlar gönlünüz rahat olsun. Kadınlar eşleri memur olduklarında LCW ya da farkldı bir mağazada çalışırlarsa maaşlardaki ek ödemeler kesilmiyor. Buna bir çok kez şahit oldum. Sadece 1 aylık ya da daha kısa süreli başvuru yapacak arkadaşlar prim ve yemek kartı beklentisine girmesinler. Çünkü kısa sürelere bu promosyonlar sağlanmıyor. Mesela bu ay destek elemanı olarak çalıştınız ve sonrasında ayrıldınız. Ücretiniz önümüzdeki ayın ortalarında yatar.

lc maaş yatma tarihleri

Covid-19 pandemisi nedeniyle malumunuz okullar uzaktan eğitim veriyor ancak biz yine de birkaç konuya değinmiş olalım. Okullar başladı ve öğrenciyseniz ders programınızla vardiyaları denkleştirerek sizi ve mağazayı mağdur etmeyecek şekilde bir çalışma takvimi mağaza müdürleri tarafından oluşturuluyor. LCW part time iş başvuru yapmak isteyen öğrencileri ne mutlu ki geri çevirmiyor.

LC Waikiki’de çalışmak kurumsal yapısı sebebiyle güzeldir fakat çok fazla eleman sirkülasyonu ve buna bağlı uyum sıkıntıları görürsünüz. Mobing her yerde olduğu kadar var fakat kurum içinde neyi nereye bildireceğinizi bilirseniz bununla kolaylıkla baş edebilirsiniz. Uzun süredir LC Waikiki’de çalışıyorum. İlk zamanlarda ciddi sorunlar yaşamadım mı elbette yaşadım ancak zamanla tecrübe kazanarak hemen her şeyin üstesinden geldim. Bu nedenle ufak ayrıntılara takılmamanızı öneririm.

Okurlarımızın Soruları

okurların soruları

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h4″ question-0=”LC Waikiki mi Defacto mu? ” answer-0=”Her iki marka da Türkiye genelinde hizmet veriyor ve binlerce insana istihdam kaynağı oluyor. Aslına bakılırsa ikisi arasında büyük farklar olduğunu söylemek zor. Eğer uzun süreli bir kariyer planlıyorsanız LC Waikiki daha profesyonel bir ortama sahip diyebiliriz. Elbette çalışan yorumlarını incelemekte fayda var. Bunu kariyer sitelerinde kolayca bulabilirsiniz. ” image-0=”” count=”1″ html=”true” css_class=””]

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h4″ question-0=”Çalışma kıyafetini mağaza kendisi mi veriyor? ” answer-0=”LCW çalışan kıyafetleri marka tarafından karşılanıyor. Mağazaların birçoğu artık bu yöntemi takip ediyor. Mesela Zara gibi daha kaliteli giyim markalarında personele o markanın en üst düzey ürünlerini karşılıksız olarak veriliyor. Personelin fiziksel görüntüsüne gerçekten önem veriliyor. ” image-0=”” count=”1″ html=”true” css_class=””]

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h4″ question-0=”LCW mağaza müdürleri ne kadar maaş alıyor?” answer-0=”Mağaza müdürü maaşları gerçekten fazla maaş alabiliyor. Kıdemli bir mağaza yöneticisi şu günün şartlarında 10 bin liranın üstünde maaş almaktadır. Sürümden kazanılan bir sitem olduğundan bu miktar satış yoğunluğuna göre değişebilir. ” image-0=”” count=”1″ html=”true” css_class=””]

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h4″ question-0=”LC Waikiki kasiyer eğitimi zor mu? ” answer-0=”Kasa öğretimi ve LCWAY isimli programın eğitimi gerçekten zorlayıcı değil. Windows 7 gibi işletim sistemlerini zorlanmadan kullanabiliyorsanız bunları da kolayca halledebilirsiniz. ” image-0=”” count=”1″ html=”true” css_class=””]

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.