Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

29.07.2019
A+
A-

Kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar için önemli olan ödemelerinizin düzenidir. Kredi ve kredi kartı ödemelerinizi zamanında yapıyorsanız, pek çok bankadan kredi almanız mümkündür. Ancak kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi risk raporunuzu incelemeniz, kredi almanızı engelleyen faktörleri tespit etmenize yardımcı olacaktır.

Kredi skoru, bankalardan kullandığınız kredi ve kredi kartlarına zamanında yaptığınız ödemeler ve bu ürünlerin toplam limitlerinin yanı sıra bir takım etmenlerin hesaplanması ile tespit edilmektedir. Bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? KKB Kredi Notu Sorgulama başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi skorunu önemsemeyen bankalar, verdikleri kredileri geri alıp alamayacağı ile ilgilenmektedir. Bu bankalar için önemli olan kredi notunuzun kaç olduğu değil, borç ödemelerinizin ne kadar düzenli olduğudur. Geçmişteki kredi ya da kredi kartlarınıza yaptığınız ödemelerin düzenli olması aşağıda yer alan bankalardan kredi kullanma ihtimalinizi güçlendirecektir.

Kredi Puanı Olmayanlara Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası kredi skoruna bakmadan kredi veren bankalar içerisinde ilk sırada yer almaktadır. Özellikle emekli müşterilerinin kredi başvurularını genellikle olumlu yanıtlayan Ziraat Bankası, kredi değerlendirme sürecinde müşterilerinin borçlarını nasıl ödediğini gözlemlemektedir.

Kredi ya da kredi kartı borçlarınızı zamanında ödüyorsanız kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali yükselecektir. Kredi başvurunuzu Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile yapmaya özen göstermeli, başvurunuz sırasında sizlerden talep edilen başvuru evraklarını eksiksiz olarak teslim etmelisiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusunda İstenilen Evraklar

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında çalışma durumunuza göre evrak talep etmektedir. Bir iş yerinde sigortalı olarak çalışıyorsanız sizlerden istenilen evraklar farklı, emekliyseniz farklı olacaktır.

Çalışanlardan Kredi Başvurusunda İstenilen Evraklar 

  • Maaş Bordrosu ya da Maaş Yazısı
  • Sigorta Hizmet Dökümü
  • Nüfus Cüzdanı

Emeklilerden Kredi Başvurusunda İstenilen Evraklar

  • Nüfus Cüzdanı
  • Emekli Maaş Bildirgesi ( E Devlet üzerinden alınabilir. )

Maaşınızı Ziraat Bankasından almıyorsanız, kredi başvurunuzun onaylanması ile emekli maaşınız da Ziraat Bankası’na geçirilecektir.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa Ziraat Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi başlıklı içeriğimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Kredi Notu Olmayanlara Halkbank Bireysel İhtiyaç Kredisi

Kredi notu 0 olanlara kredi veren Halkbank, kredi değerlendirme sürecinde kredi skorunuzu baz almamaktadır. Kredi değerlendirme sürecinde ilk olarak borçlarınızı ödeme düzeniniz incelenmekte, sonrasında ise limit kontrol sisteminde yer alan limitinize bakılmaktadır. Limit kontrol sistemi; Bankaların sizlere verebileceği toplam kredi ve kredi kartı limitlerinin tamımının toplamını ifade etmektedir.

Halkbank kredi başvurusu için istenilen edilen evraklar; nüfus cüzdanı, maaş bordrosu ve sigorta hizmet dökümüdür. Emekli olmanız durumunda ise sadece kimliğiniz ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bir işyerinde çalışmıyorsanız ve emekli değilseniz, Gelir Belgesiz Evraksız Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar aracılığı ile kredi kartı alabilirsiniz.

Halkbank ihtiyaç kredisi vadesi maksimum 60 ay ile sınırlıdır. Kredi başvuruları sadece Halkbank şubelerinden yapılabilmektedir. Size en yakın Halkbank şubesini https://www.halkbank.com.tr/5675-subeatm_arama adresinden kontrol edebilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara İNG Bank İhtiyaç Kredisi

ING Bank kredi puanı düşük olanların kredi veren ancak faiz oranını yüksek tutan bankalardan birisidir. ING Bank şubelerinden yapacağınız kredi başvurularınız için kredi notunuzun önemi oldukça düşüktür. Gerek fatura gerekse kredi ve kredi kartı ödemeleriniz düzenli ise ING Bank ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.