Kredi Kartı Ücreti Almayan Bankalar

29.11.2019
A+
A-

Maddi gücümüzün yetmediği şeyleri alırken taksit yaptırmak ya da bir ay sonra ödemek için kullandığımız kredi kartları, maalesef senelik aidatları ile bizlerin ekonomisine zarar verebiliyor. Bankalar kredi kartı ücretini hiç acımadan yıllık olarak hesap kesim tarihlerinde alıyor. Bu içeriğimizde kredi kartı ücreti almayan bankalar listesini sizlerle paylaşacağız. En uygun masrafsız kredi kartını seçmek için tek yapmanız gereken şey içeriğimizi okumak. 

Tüm bankalar kredi kartı ücreti almıyor. Günümüzde masrafsız ve ek ödemesiz kartlar veren bankalar da bulunmakta. Özellikle öğrenciler ve düzenli geliri bulunan maaş müşterileri bankaların sağladığı aidatsız kredi kartlarından faydalanabiliyor.

Aidatsız Kredi Kartı Ne Demek?

Bankalar sundukları hemen her hizmet için müşterilerden kesintiler yaparlar. Bu aidat da bu kesintilerden bir tanesidir. Bankanın kredi kartlarını kullandığınızdan dolayı yıllık olarak kestiği (genelde birkaç taksitte keserler.) ücrete kredi kartı aidatı (kart ücreti) denir. Bunu hesap işletim ücreti gibi de düşünebilirsiniz. Kredi kartı ücreti almayan bankalar tarafından sağlanan aidatsız kredi kartlarına ise hiçbir ücret ödemeniz gerekmez.

Kredi Kartı Ücreti Anlamı

Hali hazırda kullandığınız kredi kartının aidatlı mı yoksa aidatsız mı olduğunu öğrenmek istiyorsanız bankanızın çağrı merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz. En az aidatlı kredi kartları ile 0 aidatlı kartlar arasında hiç fark yoktur. Bu nedenle sakın aidatlı kart başvurusu yapmayın, yaptıysanız da iptal edin.

Kredi Kartı Kullanım Ücreti Ödememek ve İptal Ettirmek Mümkün mü?

Hali hazırda kart ücreti olan bir hizmet alıyorsanız bunu iptal ettirmeniz mümkün değildir. Aidatsız kredi kartı kullanmanın avantajları saymakla bitmez, bu avantajlardan faydalanmak için aşağıdaki listede yer alan kartlardan birini kullanabilirsiniz. En iyi masrafsız kredi kartı önerisini verdikten sonra sizlerden geçmişte alınan kredi kartı kesintilerini nasıl geri iade alabileceğinizi anlatacağım.

Ek Kart Aidatı Ne Demek?

İlk önce “Ek Kart Nedir?” sorusuna cevap verelim. Bir kartın iki kişi tarafından kullanılabilmesi için sunulan hizmettir diyebiliriz. Aynı karttan 2 tane olur ve hesap tek bir müşteriye yansıtılır. Ek kredi kartı aidatı kart ücreti alan bankalar tarafından genelde yıllık bedelin yarısı olarak ek kart başına tahsil edilir.

Kart Aidatı Ne Zaman Kesilir?

Genellikle sözleşmenizde yer alan kullanım başlangıç tarihinin tam bir sene sonrasında, denk geldiği ayın hesap kesim tarihinde aidat ödemesi banka tarafından sorgusuz sualsiz alınmaktadır.

Hangi Bankalar Bedava Aidatsız Kart Veriyor?

Günümüzde hizmet veren birçok kamu bankası ve özel banka müşterilerine senelik ücretsiz kredi kartı vermektedir. Yıllık kart ücreti almayan bankalar bu ücretsiz hizmetlerini genellikle kendi banka kartlarından maaş çeken müşterilerine sunmaktadır.

Kredi Kartı Ücreti Almayan Bankalar listesi güncel

Kredi kartı ücreti almayan bankalar hangileridir? sorusuna cevap olan ve yıllık kart ücreti olmayan kredi kartları veren bankalar şu şekilde sıralanabilir: 

 • EnPara Kredi Kartı
 • Yapı Kredi Word Kart
 • QNB Finansbank Fix Kart
 • İş Bankası Maximum Kredi Kartı
 • Halk Bankası Paraf Kredi Kartı
 • Akbank Axess Kredi Kartı
 • Türkiye Ekonomi Bankası Kredi Kartı
 • Garanti BBVA Bankası Bonus Kredi Kartı
 • Kuveyt Türk Bankası İhtiyaç Kart
 • Ziraat Bankası Bankkart Combo Kredi Kartı
 • HSBC Visa Concept/Advantage Kredi Kartı
 • Vakıfbank WorldCard
 • ING Bankası Pegasus Plus Kredi Kartı
 • Odeabank Bank O Kart
 • Burgan Bank Süper Banka Kartı
 • Şeker Bank Koop Kart / Memleketim Bonus Card

1. En Para Masrafsız Kredi Kartı

QNB Finansbank çatısı altında müşterilerine hizmet veren En Para, tamamen interaktif bir hizmet anlayışına sahip. Yani bu bankanın şubeleri yok. Tüm işlemleri internet üzerinden gerçekleştiriyorsunuz.

Kredi Kartı Ücreti Almayan Bankalar

Şu anda en iyi aidatsız kredi kartı tavsiyesi En Para kredi kartıdır. Bundan daha iyisini bulamazsınız. En iyi masrafı olmayan kredi kartı hangisi? sorusuna da cevap verdiğimize göre devam edelim.

2. Yapı Kredi Yıllık Ücretsiz Word Kart

Kredi Kartı Ücreti Almayan Bankalar

World Eko kredi kartının yıllık aidat bedeli sıfırdır. Kredi kartı kullanım bedeli ödemek istemiyorsanız, ücretsiz temassız ödeme hizmeti de sunan bu kredi kartını tercih edebilirsiniz. Kredi kartı ücreti almayan bankalar tarafından verilen kartların limitleri ve diğer tüm özellikleri diğerleriyle aynı oluyor. Sadece kredi kartı kampanyalarına dahil olamıyorsunuz.

3. QNB Finansbank Senelik Masrafsız Fix Kart Çıkarma

Kredi Kartı Ücreti Almayan Bankalar

Finansbank kredi kartı aidatı ne kadar? sorusuna sadece birkaç kredi kartı türünde sıfır cevabını verebiliyoruz. Fix kart bu kartların en iyisi. Yıllık kart ücreti almayan almayan bankalardan bir tanesi de QNB Finansbank. Aynı zamanda bu banka ücretsiz ek kart da sunuyor. Ek kart aidatı ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

4. İş Bankası Yıllık Kart Ücretsiz Maksimum Aidatsız Kart

aidatsız kredi kartları

Nakit avans çekme, vadesiz hesapları bağlama, fatura ödeme, mobil bankacılık kullanma gibi birçok farklı bankacılık işlemini yapabildiğiniz standart bir kredi kartıdır. Kullandığınız süre boyunca hiçbir ek ücret ödemenize gerek yoktur.

5. Halk Bankası Paraf Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu

aidat kesintisiz kredi kartı verenler

HalkCard “Ücretsiz kredi kartı!” sloganıyla piyasaya sürülen Visa ve MasterCard geçerliliği olan standart bir karttır. Borç veya harcama taksitlendirme gibi birçok özelliği kullanabilidiğiniz bu kartı almak için şubeden başvuru yapmanız yeterli. Kredi kartı ücreti almayan bankalar listesi son hız devam ediyor.

6. Akbank Axess Ödemesiz Kredi Kartı

kesintisiz banka kartları hangileri

Öğrenciden kredi kartı aidatı almayan bankalar arıyorsanız ve 18-30 yaş aralığındaysanız, kullanmaya başladıktan sonraki 1 sene boyunca bu karta aidat ödemezsiniz. Elbette ki başvuru öğrenci belgeniz ile “Axess Kampüs Modu” adı altında yapmış olmanız gerekiyor.

7. TEB Yıllık Aidatı Olmayan Kredi Kartı

yıllık aidat olmayan kart

Sade Kart kampanyası adı altında müşterilerinden kredi kartı kullanım aidatı kesmeyen Türk Ekonomi Bankası, oldukça kapsamlı bir hizmet sunuyor. Bu kartı normal bir kredi kartı gibi kullanıyorsunuz ve hiç kart kullanım parası ödemeden hayatınıza devam ediyorsunuz.

8. Garanti BBVA Bonus Aidat Parasız Kredi Kartı

kart ücreti almayan bankalar

Bonus Flexi kredi kartıyla müşterilerinden senelik kart ücreti almayan Garanti Bankası, sonradan taksitlendirme özelliğine varıncaya kadar normal bir kredi kartında bulunması gereken hemen her özelliği müşterilerine sunuyor.

9. Kuveyt Türk İhtiyaç Kart

ihtiyaç kart özellikleri

Yeni evlenmek üzere olup kredi kartından eşya satın almak isteyenlere sunulan özel bir hizmetle sizleri karşılıyoruz. Kart işletim ücreti olmayan bu kredi kartında tam 58 aylık taksit yaptırma olanağınız bulunuyor ve yeni evli çiftlere özel banka tarafından tek çekim avantajları sunuluyor.

10. Ziraat Bankası Senelik Aidatsız Kredi Kartı

senelik aidatsız kredi kartı

Ziraat Bankası klasik Bankkart Combo kredi kartı aidatı kaç lira? sorusunun cevabı sıfır. Bu kartı genellikle memurlar, emekliler, KYK bursu ya da kredisi alanlar kullandığı için banka kendisinden düzenli olarak maaş alan müşterilerinden kredi kartı senelik kullanım parası kesmiyor.

11. HSBC Avantage Komisyonsuz Kredi Kartı

komisyonsuz kredi kartı

HSBC Avantage ve Concept kredi kartlarının tamamında yıllık kullanım ücreti bulunmayan kart çeşitleri var. Kredi kartı ücreti almayan bankalar aidatsız kredi kartı başvurusu yapmak isteyen müşterilerini şubelerine ve internet sitelerine bekliyor. Sizler de başvurularınızı oralardan yapabilirsiniz.

12. Vakıfbank Aidatsız Tercihkart

aidatsız kredi kartı önerileri

Vakıfbank senelik kart aidatı olmayan kredi kartı kullanmak isteyen müşterileri için World kart özelliklerini taşıyan kaliteli bir ürün sunuyor. Vakıfbank Tercihkart kullanıcıları yıllık aidat parası ödemiyor.

13. ING Bank Sıfır Aidatlı Kredi Kartı

kredi kartı ücreti almayan bankalar

“Kart ücreti olmayan kredi kartı!” sloganıyla reklamlar yapan ING Bankası, sıfır masraflı bir kredi kartı hizmetine sahip. Bu kartla diğer tüm kartlarda olduğu gibi taksitli ve tek çekim alışverişler yapabiliyorsunuz.

14. Odeobank Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu

aidatsız kredi kartı çıkartmak

Yıllık kart ücreti olmayan kredi kartı hizmetini tüm müşterilerine sunan Odeabank, Türkiye’nin en çok tercih edilen kredi kartı modellerinden bir tanesinin sahibi. Birçok kişi ücretsiz kredi kartı başvurusu yapmak için Odeabank şubelerini tercih ediyor.

15. Burgan Bank Süper Banka Kartı

artı paralı banka kartı

Mevduat hesabına bağlı ücretsiz kredi kartı veren bankalardan biri olan Burgan bank, aslında artı paralı bir banka kartı sunmaktadır. Bu kartın bir limiti bulunuyor, teminatla oluşturulan bu limit paranız olmadığı zaman yaptığınız harcamalarda devreye giriyor ve günlük faiz kesiliyor. Artı paralı ücretsiz banka kartı yerine diğer bankaların sunduğu kredi kartı çeşitlerine bakmanızı öneririz.

16. Şeker Bank Sıfır Kesintili Kredi Kartı

sıfır kesintili kredi kartı

Sıfır masraflı ücretsiz Bonus kart sahibi olmak istiyorum diyorsanız Şeker Bank hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Memleketlim ve Koop kredi kartları hiçbir yıllık ücret istemiyor. Yıllık kart ücreti almayan bankalar listemizin bu kartla birlikte sonuna geldik.

Öğrencilerden Kredi Kartı Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir?

Aslına bakılırsa neredeyse tüm bankalar öğrenci kredi kartlarından ücret kesintisi yapmamaktadır. Öğrenciler için masrafsız kredi kartı almak istiyorsanız, size en yakın olan bankanın şubesine öğrenci belgeniz ve kimliğimiz ile giderek başvuruda bulabilirsiniz. Öğrenciye masrafsız kredi kartı veren ve en çok tercih edilen bankalar şunlardır:

 • Ziraat Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası
 • Garanti Bankası

Öğrenciler yıllık aidat parası ödenmeyen kredi kartları almak için genellikle bu bankaları tercih ediyor. 30 yaşından küçükseniz bu bankaların şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Ücreti Almayan Bankalar Aidatsız Kredi Kartı Başvurularını Nereden Alıyor?

Bankalar kredi kartı başvurularını gelişen teknoloji sayesinde birkaç farklı yöntemle alabilmektedir. Senelik kart ücreti almayan bankalar tarafından sunulan kredi kartlarına başvurmak için yapabileceğiniz işlemler şunlardır:

İnternetten Başvuru: Bankanın resmi web sitesine girin ve kredi kartı menüsüne erişin. Ardından “Başvurular” butonuna tıklayarak doğruluğundan emin olduğunuz bilgileri tuşlayarak başvurunuzu yapın.

Mobil Uygulamadan Başvuru: Masrafsız kredi kartı başvurusu için bankaların ücretsiz mobil bankacılık uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Uygulamaların ana ekranlarından direkt “Başvuru Yap” menüsüne girerek kredi kartına başvuruda bulunabilirsiniz.

En Garanti Kredi Kartı Başvurusu: Şubeye giderek tüm bu zahmetleri en aza indirebilirsiniz. Hem bu sayede “Hangi kredi kartının yıllık aidatı ne kadar?” sorusuna da net cevaplar bulabilirsiniz. Bankadaki görevli memurlar size gerekli cevapları verecektir.

Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır? İade İşlemleri Nasıl Yapılır?

Geçmişe dönük kredi kartı aidat ödemelerini iade almak mümkündür. Son yasa ile her bankanın aidatsız kredi kartı bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu yasayla birlikte birçok bankanın müşterisi için kredi kartı aidatını geri almanın kapıları da açılmıştır. Bankalar siz normal kredi kartı isteseniz bile size kazanç sağlamak adına Premium özellikli kredi kartı gönderebiliyor. Bu gibi talepleriniz haricinde gelişen hizmetlerden ötürü kesilen kredi kartı aidatlarını geri alabilirsiniz.

kredi kartı aidat geri alma

Kredi kartı aidatlarını geri almak için bankanızın çağrı merkezini aramanız yeterlidir. Çağrı merkezi yetkilisine bağlanıp çekilen kredi kartı aidat bedelinin geri iade edilmesini talep edebilirsiniz. Kredi kartı aidatı iadesi için çağrı merkezi görevlisi bir hayli direnecek ve bu parayı geri ödemek istemeyecek. Kararlı olun ve haklarınızı kibar bir üslupla dile getirin. Buna rağmen kredi kartı aidatını geri alamazsanız E-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Kredi Kartı Aidat Kesintisi Geri Alma Başvurusu Yapma Rehberi

e devletten kredi kartı aidat geri alma

Türkiye Bankalar Birliği tarafından E-Devlet üzerinden kredi kartı kesinti iadesi alma hizmeti verilmektedir. Bu hizmetten yararlanarak sizler de geçmişte yapılan irili ufaklı tüm kredi kartı kesintilerinizin iadesini sağlayabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden kredi kartı ücret iadesi alma başvurusu şu şekilde yapılır:

 • Buraya tıklayarak ilgili E-Devlet sayfasına girin.
 • Ardından TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile giriş yapın.
 • Başvurunuza ilişkin yasal prosedürleri barındıran anlaşmaları kabul edin ve ilerleyin.
 • Kredi kartı aidatını geri almak istediğiniz bankayı seçin.
 • Bankaya başvuruda bulunduğunuz tarihi seçin.
 • Ardından kesintinin gerçekleştiği tarihi gün, ay, yıl formatında yazın.
 • Başvuru ve talep özetlerinizi kaydettikten sonra ücret geri alma başvurunuzu tamamlayınız.

E-Devlet kredi kartı kesinti geri alma başvurusu sonrasında tarafınıza yaklaşık 1 ay içerisinde dönüş yapılacaktır. Bunlarla uğraşmamak için en başta kredi kartı ücreti almayan bankaları tercih etmenizi öneriyoruz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.