Kredi Çekemiyorum Bana Kredi Çıkmıyor Ne Yapmalıyım?

12.06.2019
A+
A-

Kredi çekemiyorum, bana kredi çıkmıyor, acil para lazım diyorsanız, hızlı kredi veren bankalar sizlere yardımcı olacaktır. Aynı gün içerisinde kredi kullanmanıza imkan tanıyan bankalar, acil kredi istiyorum diyen tüketicilere de alternatif çözümler sunmaktadır.

Acil ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanımıza sunulan ihtiyaç kredileri için kredi notunuzun 800 puanın üzerinde olması gerekmektedir. Bana kredi çıkmıyor, kredi alamıyorum diyorsanız, yazımızı sonuna kadar takip edebilir, tecrübe ile tespit edilmiş aynı gün kredi çekme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir ve ya daha fazla bankadan aynı gün içerisinde kredi çekmek mümkündür. Kredi ihtiyacınız tek bankadan onaylanan kredi tutarı ile karşılanmıyor ise farklı bir bankadan da aynı gün kredi alabilirsiniz. Ancak onaylanan kredinizi bir sonraki gün çekmek isterseniz, kredinizin iptal edilmiş olması durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bana Kredi Çıkmıyor, Ne Yapmalıyım?

Kredi çekmeniz için gerekli kriterleri karşılamıyorsanız, çoğu banka sizlere kredi vermek istemeyecektir. Kredi skorunuz yüksek olsa dahi yapılan çok sayıda başvuru nedeniyle dahi kredi alamayabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmadan önce Findeks üzerinden kredi risk raporu alarak hem kredi notunuzu hem de ödeme düzenliliğinizi görebilirsiniz. Kredinizi çekmeden önce ihtiyacınız olan kredi tutarını belirlemeniz de kredi çekme sürecinde kafa karışıklığı yaşamanızın önüne geçecektir.

Bana kredi çıkmıyor diyorsanız, kredi risk raporunda yer alan alanları detaylı olarak incelemeniz gerekmektedir. İlk olarak kontrol etmeniz gereken alan ise aktif olarak kullanmaya devam ettiğiniz ek hesap ve kredi kartlarınızda bir ödeme gecikmesinin olup olmadığıdır. Ödemelerinizde bir gecikme bulunmuyor ise sizin için belirlenen üst kredi kullanım limitini kontrol etmelisiniz. Kredi kullanım limiti, geliriniz ve giderleriniz doğrultusunda sistem tarafından belirlenen, bankalardan kullanabileceğiniz kredi ve kredi kartlarının toplam limitini ifade etmektedir.

Son olarak kontrol etmeniz gereken alan başvuru bölümüdür. Kredi notunuz yüksek, ödemeleriniz düzenli ve limit kontrol sisteminiz dolu değilse, kredi alamamanızın tek nedeni yapılan kredi başvurularıdır. Başvuru sayısı fazla olanlara kredi veren bankalar bu durumda sizler için çözüm olabilir.

Kredi notunuz düşük olduğu için bankalardan kredi alamıyorsanız, senetle para veren kuyumcular, ikrazatçılar, faktoring firmaları sizler için alternatif para bulma noktası olabilir.

acil para lazim

acil para lazim

Senetle Para Veren Yerlere Güvenebilir Miyim?

Senetle para veren ikrazatçılar, genellikle yasalara uygun olmayarak çalışmakta, halk arasında bilinen ismi ile tefecilik yapmaktadır. Bu nedenle ikrazatçılar dışında kalan kişilere güvenemezsiniz. Dönem dönem yaşanan maddi sıkıntılar, aşırı borçlanma yükü geçinmenizi zorlaştırabilir ve sizleri tefecilerden para almak zorunda bırakabilir. Böyle bir durumda bizlerin önerisi, eşiniz dostunuz ile yola devam etmeniz olacaktır.

Unutmamalısınız ki tefeciler de aldığınız paraya faiz ekleyecek ve çoğu zaman sizlerden ipotek isteyecektir. Aynı ipoteği bankaya sunarak ipotekli kredi kullanmanız sizler için daha avantajlı olacaktır.

Kredi çekemiyorum, bana kredi çıkmıyor, kredi çekemiyorum diyorsanız, Senetle para veren faktoringler ve ikrazatçılar borç para verme işlemlerini yasal prosedürler doğrultusuna gerçekleştirmektedir. Bu firmalar özel sertifikalara sahip olmakla birlikte, hem uygun faiz oranı hem de uygun vade ile sizlere yardımcı olabilir.

Son zamanlarda özellikle Facebook reklamlarında senetle para verenlere yönelik reklamların arttığı gözlemlenmektedir. Karşılaştığınız reklamlardaki kişiler sizlere senetle para vermek için önden para yatırmanız gerektiğini iletebilir. Bu durum tamamen dolandırıcılık amaçlı olmakla birlikte istedikleri parayı gönderdikten sonra bir daha bu kişilere ulaşamazsınız. Dolandırıcıların tuzaklarına düşmemek için kesinlikle kimseye önden bir ödeme yapmayınız.

Kefil ile Kredi Kullanmayı Deneyin

Siciliniz bozuk olduğu için kredi alamıyorsanız, bozuk sicile kredi veren bankalar arasından bir tercih yaparak kredi başvuru yapabilir ya da kredi notu yüksek bir kefil bularak bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Krediyi kullanan tüketici ile kefil, çekilen krediden aynı anda sorumlu olduğu için kefilli kredi başvuruları rahat rahat onaylanabilmektedir. Bulduğunuz kefilin yaş olarak sizden biraz daha büyük olması ya da memur olması bankanın kefil profilini daha detaylı ve kredi onay yönünde değerlendirmesine imkan sağlamaktadır.

Kefil ile çekilen ihtiyaç kredilerinin ödenmemesi halinde kredi çekilen banka, kefil ya da krediyi çeken kişiden kredi tutarını tahsil etmeye çalışacaktır. Kefilin maddi durumunun daha iyi, gelirinin daha yüksek olması halinde ise kredi tutarını direk olarak kefilden tahsil etmeye yönelecektir.

Bana Kredi Çıkmıyor Diyenlere İNG Mini Kredi Paketleri

Bankaların hedeflerini tamamlamak için genellikle yıl sonlarında doğru sundukları mini kredi paketleri, bana kredi çıkmıyor diyen kişilerin imdadına yetişmektedir. Faiz oranı, standart ihtiyaç kredisine oranla daha yüksek olan mini kredilerin onaylanma ihtimalleri daha yüksektir. Adından da anlayabileceğiniz gibi mini kredi paketlerinde maksimum limit 5.000 TL ‘dir. Oluşan acil nakit ihtiyaçlarınız için mini krediler ile kredi sicil sorununa takılmadan kredi kullanabilme olasılığınız yüksektir.

Mini kredi kampanyaları genellikle aşağıdaki bankalar tarafından tüketicilerin kullanımına sunulmaktadır.

  1. İNG Bank; Uzun zamandır tüketicilere sunduğu mini kredi ile gelir belgesiz kredi kullanılmasına imkan sağlayan İNG Bank, kredi kullanımınız için kimliğiniz dışında bir evrak talep etmemektedir. İNG Bank mini kredi başvurusu sadece internetten yapılabilmektedir. Başvuru yapmak için https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu adresini ziyaret edebilirsiniz.
  2. Akbank; Akbank müşterisi olun ya da olmayın, kredi başvurusu yapabileceğiniz Akbank direkt kredi, 40.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için yanınızda yer almaktadır. Maksimum 60 ay vade ile kullanabileceğiniz Akbank direkt kredi, başvurunuzun onaylanması halinde hesabınıza yatırılmaktadır. Akbank direk kredi başvurusu yapmak için https://webapp.akbank.com/Direkt-Kredi-Hizli-Basvuru/EntryPoint.aspx bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Bana Kredi Çıkmıyor Kara Listedeyim

Bana kredi çıkmıyor, ne yaptım ise kredi alamıyorum ya da yasal takibim var kara listede olmanıza rağmen bankalardan ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. İpotekli kredi kullanabilmeniz için yasal takibe düşmüş olan borçlarınızın ödenmiş olması ve üzerinizde haciz bulunuyor ise kalkmış olması gerekmektedir. Yasal takibe düşmüş bir borcunuz varsa ve henüz ödenmemişse sizlere hiç bir banka kredi vermeyecektir. Kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar yazımızda da bu durumun detaylarından ve nasıl kredi alınacağından bahsetmiştik.

Sonuç olarak bana kredi çıkmıyor, kredi çekemiyorum, acil para lazım diyorsanız, sicilinizi düzeltmeli ya da bankalar dışındaki kişi ve kurumlardan borç para bulmalısınız.

YORUMLAR
  1. Esra Tekin dedi ki:

    Ne yaptıysam kredi çekemedim ne yapmam gerekiyor