ANASAYFA / Ekonomi / Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapan Bankalar Listesi Açıklandı!
konut kredisi faiz indirimi

Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapan Bankalar Listesi Açıklandı!

Konut kredisi faiz oranları devamlı değişiyor. İnsanların kredi çekerek ev sahibi olmak istemesi, bankaları harekete geçirdi. Konut kredisi faizleri giderek aşağıya iniyor. Konut kredisi faiz indirimine giden bankalar listesine yeni birkaç kurum daha eklendi. Güncel konut kredisi faizleri ev almak isteyenlerin yüzünü güldürüyor. Türkiye ekonomisinin çalkantılı dönemlerinde %2 seviyesine kadar tırmanan konut kredisi faizleri, günümüzde yapılan faiz indirimi ile %1 seviyelerine kadar geriledi. Uzun zamandır insanlar konut kredilerinde yapılacak olan faiz indiriminin ne zaman başlayacağını merak ediyordu. An itibariyle başlayan faiz indirimlerinin ardından konut kredisi faiz indirimi ne zaman bitecek? sorusu akıllara kazındı.

Konut kredisi faiz indirimi bitiş tarihi henüz belli değil. Uzun vadede faiz indiriminin geri alınması mümkün değil gibi görünüyor. Yakında düzenlenecek olan ekonomi zirveleri ile bu soruya daha mantıklı cevaplar verebileceğiz. 2019 yılında konut kredisi faiz indirim yapan bankalar listesi içeriğimizde sizlerle!

  İşveren Kredi Kartıyla SGK Pirimi Ödeyebilecek!

Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapan Bankalar

TEB Konut Kredisi Faiz Oranları 

  • 120 aya kadar vade ile %1.20 faiz oranıyla konut kredisi veren Türkiye Ekonomi Bankası, en az dosya masrafı çıkaran bankalar arasında yer alıyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz İndirimi Kampanyası

  • Türkiye’nin en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası, konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Son faiz indirimi ile birlikte Ziraat Bankası konut kredisini %0.99 faizle çekebilirsiniz.
  • Yüzde birin altında konut kredisi veren bankalar listesinde Ziraat Bankası birinci sırada yer alıyor. Güncel piyasalara göre en uygun ikinci el konut kredisi Ziraat Bankasında.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranlarında İndirim Yaptı 

  • Konut kredisi indirimi furyasına katılan Vakıfbank, güncel kredi faizlerini düşürme kararı aldı. Son yapılan düzenlemeye göre Vakıfbank konut kredisi faiz oranı %1.39 seviyesine kadar geriledi.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı İndirimi 

  • Önemli Kamu bankalarından bir tanesi olan Halkbank, güncel kredi verilerinde indirime gitti. Kredi faizinde indirim yapan Halkbank, şu anda tüm müşterilerine %0.99 faizle konut kredisi veriyor.
  Denizli Tekstil Ekonomisi Çökmek Üzere!

Akbank Konut Kredisi Faiz İndirimi 

  • Akbank’tan konut kredisi çekmek isteyenler piyasanın nispeten üstünde bir rakamla karşılaşıyor. Akbank güncel konut kredisi faiz oranı %1.35 olarak belirlendi. Akbank konut kredisi faiz indirimi yapsa bile, kamu bankalarının gerisinde kaldı.

İş Bankası Kredi Faizi İndirimi

  • İş Bankası müşterisiyseniz ve kredi puanınız yeterliyse şu anda %1.29 faizle konut kredisi çekebilirsiniz. İş Bankası konut kredisi faiz oranlarına göre Ziraat Bankası ve Halkbank çok daha ekonomik.

Konut Kredisinde Faiz İndirimi Yapan Diğer Bankalar ve Güncel Kredi Faiz Oranları

  • Yapı Kredi konut kredisi faiz oranı %1.43’tür.
  • QNB Finansbank konut kredisi faiz oranı %1.57’dir.
  • Garanti Bankası ev kredisi faiz oranı %1.36’dır.

Piyasada hizmet veren diğer bankaların konut kredisi faizlerinde ise düşüş henüz olmamıştır. Konut kredilerinde faiz düşüşü pek yakında tüm bankalarda uygulanacaktır. Eğer müşterisi olduğunuz bankada faiz indirimi henüz yoksa, ev alma kredisi faiz indirimi için biraz daha beklemeniz gerekebilir.

Ev Alma Kredisi Faiz İndirimi Nedir?

Son dönemlerde uygulanan faiz indirimi, devletin aldığı bir tür ekonomik tedbir olarak algılanabilir. Devlet vatandaş ile para trafiği arasındaki ilişkiyi hızlandırmak için faiz oranlarını düşürmeye çalışıyor. Suriye iç savaşı başta olmak üzere, ülkemizi köşeye sıkıştıran dış politikalar ne yazık ki ekonomimizi olumsuz yönde etkiliyor. Devlet yetkilileri de çeşitli ekonomi politikaları izleyerek, vatandaşın iç ekonomiyi canlandırmasını sağlamaya çalışıyor. Bu da ev alma kredilerine faiz indirimi olarak yansıyor. Kredi faiz oranları önümüzdeki birkaç ay içerisinde bir, iki kez daha düşebilir. Ondan sonra kredi faizlerinin uzunca bir süre sabit kalması planlanıyor.

  Meslek Liseleri Ekonomiye 171 Milyon Lira Katkıda Bulundu!

Faiz İndirimli Ev Kredisi Çekerek Ev Almak Mantıklı Mı?

Bir kez daha Merkez Bankası faiz indirimi yaparsa konut kredisi piyasaları mutlaka düşüşe geçecektir. Bu nedenle ev almak isteyen okurlarımıza bir ay daha beklemelerini öneriyoruz. Güncel ekonomi piyasalarının ne olacağı belli olmuyor. Merkez Bankası ve diğer ekonomi kuruluşlarının kararlarına bağlı kalınarak alınan son indirim kararı ile ev kredisi çekebilirsiniz. Son banka faiz indirimini bekledikten sonra indirimli konut kredisi çekmek son yılların en mantıklı hamlesi olabilir.

Konut kredilerinde ikinci indirim söz konusu olabilir. İçeriğin yayın tarihinden itibaren 1 ay bekleyip, süreci izlemenizde kesinlikle fayda var.

HAKKINDA Erkan Akkuş

Güncel ekonomi ve devlet destekleri üzerine devamlı araştırmalar yapıyorum. Bu yaptığım araştırmaları da okurlarımla paylaşıyorum. İletişim : erkanakkus@bayfinans.net

ÖNERİLENLER

hamsi kilo fiyatı

Hamsi Tezgahtaki Yerini Aldı!

Yasakların kalkması ile balıkçılık sezonu başlamış oldu. Karadenizli balıkçılardan edindiğimiz bilgilere göre müşterilere sezonun ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir