İzmir Senetle Araba Satışı Yapan Galericiler ve İletişim Bilgileri

05.10.2019
A+
A-

İzmir’de senetle araba satışı yapanlar hakkında detaylı araştırmalar yaptık. İzmir Konak ve diğer beldelerdeki tüm araba satıcılarını araştırarak sizler için detaylı bir liste hazırladık. Senetle araba almak istediğinizde bu fikrinize karşı çevrenizdeki herkes farklı bir şeyler söyler. Bu fikir kirliliğinin arasında gerçek bilgiler veren bir içerik arıyorsanız doğru yerdesiniz.

İzmir’de yaşayıp araba alacak durumunuz yoksa veya sadece peşinat birikimi yapmadan taksitle araba sahibi olmak istiyorsanız, senetle araba veren galerilerden birine başvurabilirsiniz. Senetle araba satan şirketler sizin adınıza taksit sayısı kadar senet çıkarır. Siz bunları imzalarsınız ve peşinat ödemeden sıfır kilometre veya ikinci el otomobil sahibi olursunuz. Taksitleri ödedikçe satıcı senetleri size verir ve böylece senetle araba almış olursunuz.

İzmir’de senetle araba satışı yapan birçok farklı şahıs, şirket ve galeri bulunmaktadır. Senetle araba alırken dikkat edilmesi gerekenler listemizden sonra İzmir ve diğer illerdeki satıcılardan bahsedeceğiz.

İzmir’de Senetle Otomobil Almak

Bu kurumlar arasında iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Aksi takdirde dolandırıcılara paranızı kaptırabilirsiniz. Daha önce İzmir’de senetle araba veren kurumlardan birini tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Senetle araba alırken satıcının güvenilir olması çok önemlidir.

Senetle araç almak için galeriye gittiğinizde taksit sayısını belirlemek çok kolaydır. Herhangi bir yasal zorunluluk olmadığından ve galerici her taksit artışında sizden daha çok komisyon alacağından, senetle arabanın satış sözleşmesinde taksit sayısını belirleme işi size kalır. Bu konuda makul olmanız gerekir. Aşırı uçuk sayıda taksit söylemeniz komisyonu arttırır. Taksit sayısı ile senet sayısının eşit olduğuna da dikkat etmeniz gerekir.

İzmir başta olmak üzere İstanbul, Ankara ve diğer tüm illerimizde gerçekleşen senetli araba satışları, bazı durumlarda hüsranla sonuçlanabilir. Bu nedenle senetle alınan aracın durumunu iyice gözden geçirmeniz gerekmektedir. İzmir’de peşinatsız araba veren galerilerden birine gittiğinizde aracı kendi bildiğiniz ekspertiz firmasına götürmeden satın almayın. Her galerici aracı boyar, cilalar ve temizler. Bu da aracı daha çekici kılar. Oysa araçta büyük kaza darbeleri olabilir.

İzmir’de Peşinatsız Araba Satışı Yapanlar

Peşinatsız araba satın almak hemen herkesin hayalidir. Bu hayale ulaşmanızı sağlayan ve senetle araba satışı yapan İzmir galericileri genellikle Sanayi Sitesi bölgesinde bulunuyorlar.

İzmir’deki senetle araba satışı yapanlara ulaşmak için telefonunuzu kullanmanız yeterli. İzmir merkezli birkaç galeriyi aradığınız zaman senetle araç satışı yapan galerileri nerede bulacağınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Sizlere Türkiye genelinde hizmet veren ve tabii İzmir’de de şubeleri bulunan 2 senetli araç satışı şirketini önereceğiz. Bu iki şirketten birçok kişi senetle araç alımı yaptı. Sizler de firma iletişim bilgileri üzerinden bilgi alabilirsiniz.

  • Wowwo Araç Satış Şirketi
  • Emin Otomotiv Galericilik ve Satış Danışmanlığı

Wowwo İzmir Senetle Araba

Senetle taşıt satışı fikrini Türkiye’ye ilk getiren firmalardan bir tanesi olan Wowwo, merkezi İstanbul’da bulunan büyük bir holdinge bağlı olarak hizmet veriyor. İkinci el ve sıfır kilometre araçları, peşinatsız şekilde senetle satan şirket, bugüne kadar birçok insanı araç sahibi yaptı. Halen hizmetlerine devam eden Wowwo, bünyesinde birçok farklı aracı bulunduruyor. İzmir’de Wowwo’dan senetle araba alımı için tercih edebileceğiniz modellerden bazıları şu şekilde:

  • Fiat Albea 1.3 Multijet (Çıkma değil.)
  • Fiat Doblo 2007 ve üstü
  • Fiat Egea Sıfır Kilometre Senetle Satış
  • Renault Symbol
  • Renault Kangoo
  • Wolkswagen Passat İkinci El

Emin Otomotiv İzmir’de Senetle Araba

İzmir’de senetle araba veren galeriler listesinin 2. durağı Emin Otomotiv. Senetle araba satışından öte, gün formatlı araba satışı yapan Emin Otomotiv gruplar halinde planlamalar yapıyor. 20 kişiyi bir araya getiriyor ve ortak bir araç modeli seçiyor. 20 tane aynı model aracı bir satıcıyla anlaşarak satın alıyor.

Senetle satın alınan araçlar İzmir’deki sıfır ve ikinci el galerilerden temin ediliyor. Sonrasında 20 kişi her ay taksit ödüyor. Bu sayede her ay havuzda 1 araba parası birikmiş oluyor. Emin otomotiv senetle araba satışı yapan ikinci firmamızdı.

Sonrasında her ayın sonunda taksitlerini düzenli ödeyerek senetle araba alma hayalleri kuranlar arasında kura çekiliyor. Bu kura Noter eşliğinde çekildiğinden herhangi bir belirsizlik söz konusu olmuyor.

Kura sonucunda çıkan kişiye o ay araba veriliyor. Arabayı erken alsanız bile senetle araba taksiti ödemeye devam ediyorsunuz. Bu sistemle birlikte 20 ay sonra gruptaki herkes İzmir’deki bir şirket aracılığıyla senetle otomobil satın almış oluyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.