ANASAYFA / Ekonomi / İşveren Kredi Kartıyla SGK Pirimi Ödeyebilecek!

İşveren Kredi Kartıyla SGK Pirimi Ödeyebilecek!

İşverenler SGK pirim borçlarını kredi kartıyla ödeyebilecek. E-Devlet üzerinden ödeme sayfası açıldı ve ödeme yapmak isteyen işverenlerin işlemleri kabul ediliyor. Birçok işveren her ay SGK pirimi ödemekten bıkmış durumda. Bunu oturduğunuz yerden kredi kartınız aracılığıyla kolayca yapabileceksiniz. Hatta bazı bankalar SGK pirim borcu ödemelerinde taksit imkanı bile sunuyor. Bunlara ek olarak isterseniz sigorta pirimi için otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. İşverenleri büyük bir zaman kaybından kurtaran kredi kartıyla ödeme sistemine dair hemen her türlü detayı haberimizde bulabilirsiniz.

İnternetten Kredi Kartıyla SGK Pirimi Ödemek

İnternetten çalışanlarınızın sigorta pirimlerini ödemek istiyorsanız, 2 şeye ihtiyacınız var.

 • E-Devlet Şifresi
 • Sigorta Masrafları Kadar Limiti Olan Kredi Kartı

Eğer bu iki şeye sahipseniz, siz de aylık SGK pirim ödemelerinizi internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

  2019'da İkinci El Ev Satışları Tavan Yaptı!

İnternetten Kredi Kartıyla SGK Pirim Borcu Nasıl Ödenir?

 • E-Devlet Şifresi Olmayanlar: Öncelikle en yakın PTT şubesine gidiniz. Orada 2₺ karşılığında kimliğinizi gösterdiğiniz takdirde E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.
 • Kredi Kartı Olmayanlar: Ticari kimliğinizle bankalara kredi kartı başvurusu yapabilir, dilerseniz CVV kodu olan banka kartınızı kullanarak E-Devletten ödeme yapabilirsiniz.
 • Buraya tıklayarak SGK kredi kartıyla pirim borcu ödeme sayfasına girin.
 • TC Kimlik numaranızı ve aldığınız E-Devlet şifresini tuşlayın.
 • Kart ile pirim ödeme sayfasına giriş yaptıktan sonra üzerinize kayıtlı çalışanları ve mevcut sigorta ödemelerini görebilirsiniz. Ödeme tuşuna bastığınızda telefonunuza bir SMS gelir.
 • Telefonunuza gelen mesajdaki 6 hanelik şifreyi ekranda çıkan kutucuğa girmeniz gerekir. Bu sayede işlem tamamlanır.
 • Eğer banka kartınızın ve kredi kartınızın bakiyesi bu işlem için yetersiz ise bu durumda ödemenin gerçekleşmediğini belirten bir mesaj telefonunuza gelecektir.

Banka Kartıyla İnternetten SGK Ödeme

Kredi kartı ile banka kartı farklı şeylerdir. Banka kartı içinde nakit para olduğu sürece size harcama hakkı verir. Kredi kartı ise belli bir limite sahiptir ve sonradan ödemek üzere harcamalar yapmanıza izin verir. Banka kartınız yani maaş kartınız varsa internetten SGK ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bunun için:

 • Kartınızın arka yüzüne bakın. 3 haneli bir numara yani CVV Güvenlik Kodu varsa her şey hazır demektir.
 • Eğer kartınız eskiyse ve CVV numarası yoksa bu durumda ödeme yapamazsınız. Bankanın çağrı merkezini arayınız.
  Dünya'nın En Pahalı Baklavası Endonezya'da! Dilimi 5.680 Türk Lirası!

Geriye kalan süreçte yukarıdaki işlem basamaklarını aynen uygulayın. Unutmayın internetten SGK ödemesi yapmak istediğiniz banka kartının bağlı olduğu hesapta yeterince para bulunmalıdır. Aksi takdirde ödeme işlemi gerçekleşemez.

SGK Borcunu İnternetten Ödeyemeyenler Dikkat! Kartınız Kapalı Olabilir!

Kartınızla E-Devlet üzerinden ödeme yapmadan önce kartınızın E-Ticaret işlemlerine açık olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Kartınız E-Ticaret Yurt İçi işlemlerine açık olmazsa, E-Devletten kredi kartıyla SGK ödemesi yapamazsınız. Eğer kartınızın internet alışveriş kısıtını kaldırmak istiyorsanız, bankanızla iletişime geçiniz. Sonrasında bu kısıtı geri ekleyebilirsiniz. E-Ticaret kısıtı açık bırakılmamalıdır. Kredi kartı dolandırıcıları genellikle E-Ticaret kısıtı olmayan kart sahiplerini hedef almaktadır.

SGK Borcuna Taksit Yapan Bankalar

 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası

Yukarıdaki bankaların bazıları SGK borçları için 2, bazıları ise 3 taksit olanağı sunmaktadır.

Bu bankalar bazı kredi kartlarında SGK pirim borçlarına taksit yaptırma olanağı sunmaktadır. Sahip olduğunuz kredi kartının SGK taksitine uygun olup olmadığını merak ediyorsanız, bankanızın çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

SGK Borcuna Otomatik Ödeme Talimatı Veren Bankalar

 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
  Meslek Liseleri Ekonomiye 171 Milyon Lira Katkıda Bulundu!

Yukarıdaki bankalar SGK borcunu her ay ödemek isteyen işverenler için otomatik ödeme talimatı sunmaktadır. Bu konuda bilgi almak için bankanızın çağrı merkezine ulaşmanız gerekir. Otomatik ödeme talimatı kesintisi olabilir. İşlem ücretleri konusunda bankanızın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mobil Bankacılıktan SGK Pirim Borcu Ödemek Mümkün!

Mobil bankacılık kullanan işverenler, çalışanlarının SGK pirimlerini mobil bankacılık uygulaması üzerinden ödeyebilirler. Kredi kartı veya banka kartınızı seçerek, “ödemeler” sekmesinden pirim borçlarını ödeyebilirsiniz. Bu işlemde %2 oranında komisyon alınabilir. İşlem ücretini henüz ödeme yapmadan önce ekranda görebilirsiniz. Eğer bütçenizi zorlayan bir komisyon talep edilirse, işlemi iptal edip en yakın banka şubesinden ödeme yapınız.

HAKKINDA Erkan Akkuş

Güncel ekonomi ve devlet destekleri üzerine devamlı araştırmalar yapıyorum. Bu yaptığım araştırmaları da okurlarımla paylaşıyorum. İletişim : erkanakkus@bayfinans.net

ÖNERİLENLER

hamsi kilo fiyatı

Hamsi Tezgahtaki Yerini Aldı!

Yasakların kalkması ile balıkçılık sezonu başlamış oldu. Karadenizli balıkçılardan edindiğimiz bilgilere göre müşterilere sezonun ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir