Bayfinans

İş Kuracaklara Devlet Desteği KOSGEB’den Geldi!

İş Kuracaklara Devlet Desteği KOSGEB’den Geldi!

İş kuracaklara devlet desteği geliyor. KOSGEB kredileri verilmeye devam ediyor. İş fikriniz varsa ve devlet desteği alarak kendi işini kurmak istiyorsanız, sizlerde bu imkandan faydalanabilirsiniz. İş kuranlara devletin verdiği kredi iki farklı aşamadan oluşuyor. Hiç para olmadan girişimci olmak ve devlet desteğiyle iş yeri açmak günümüzde hayal değil. Burada KOSGEB kredisi çekmek isteyenlerin tek bir özelliğe sahip olması gerekiyor. KOSGEB hibe kredi ve faizsiz kredi dağıtıyor. Bu kredilerden faydalanmak için mutlaka güçlü bir iş fikrine ihtiyacınız var. Öncesinde alacağınız 32 saatlik KOSGEB girişimcilik kursu ile devlettin vereceği hibe kredi fırsatlarıyla hayalinizdeki işletmeyi kurabilirsiniz.

İş Kuranlara KOSGEB’den 50 Bin Lira Hibe Destek

Hiçbir para yatırmadan yapacağınız başvuru ile bir kursa katılma hakkı kazanıyorsunuz. Orada aldığınız 32 saatlik girişimcilik eğitimden sonra, size verilen belgelerle fikrinizi yazılı hale getiriyorsunuz. Girişimcilik fikrinizi KOSGEB kurullarına sunuyorsunuz. Bu aşamada eğer hibe kredi desteği almaya uygun görülürseniz size 50 bin lira geri ödemesiz destek veriliyor.

Eğer girişimcilik fikriniz için ilk etapta 50 bin lira yetmiyorsa, bu durumda KOSGEB fikrinizi beğendiği takdirde size ikinci teklifi sunuyor. Bu teklif ise faiz devlet desteği kredisidir.

50 Bin Lira Hibe Kredi Yetmeyene, 100 Bin Lira Faizsiz KOSGEB Kredisi Devletten!

50 bin liralık hibe destek yetersizse, KOSGEB tarafından sağlanan faizsiz kredi olanağından faydalanabilirsiniz. Devletin verdiği KOBİ destek kredisi oldukça rahat ödeme planlarına sahip. Bu kredinin geri ödemesi para alındıktan tam 2 sene sonra başlıyor. Bu destek kredisinin faiz oranı ise %0. Şu devirde genç girişimcilere verilen bu destek bir hayli avantajlı.

KOSGEB Hibe Kredi Başvuru Şartları

 • 18 yaşından büyük (reşit) olmak.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Yüz kızartıcı olarak nitelendirilen suçlardan herhangi birine bulaşmamış olmak.
 • KOSGEB tarafından verilen 32 saatlik temel girişimcilik kursuna veya üniversite sertifika programlarına dahil olmak ve belge almak.
 • İŞKUR bünyesinde kayıtlı olan üyeler için son bir sene içerisinde işletme açanlar da devlet destekli hibe kredi sahibi olabilir.
 • Özgürlük kısıtı olmamak.

KOSGEB hibe destek kredisi başvurusu öncesinde fikrinizin yeterli olup olmadığını iyice analiz etmeniz gerekir. Eğer bu konuda kendinizden emin değilseniz KOSGEB danışmanlığı yapan kişilere başvurabilirsiniz. Başlıca girişimci destek kredisini almak isteyen bir kişinin projesinde şu özellikler mutlaka bulunmalıdır.

 • KOSGEB hibe desteği almak için somut bir projeniz yani girişimcilik fikriniz olmalıdır.
 • Girişimcilik fikriniz kağıda dökülebilir durumda olmalıdır. Soyut değil gerçekçi bir proje bulmalısınız.
 • Projenizi daha önce yapanlar olabilir ancak aynı projeye farklı fikirler eklemek KOSGEB kredi onayı almanıza yardımcı olur.
 • Girişimcilik fikri neticesinde kazanç sağlanacak olan aracın yasal olması ve toplum kurallarına uygun olması gerekir.
 • Girişimcilik fikrine verilen hibe kredilerde tutarlılık çok önemlidir. İş planında açık bırakmamanız gerekir.
 • KOSGEB kurulundan hibe kredi onayı almak için planlı gelir tablosu gibi ticari ihtiyaçları önceden hazırlamanız gerekir.
 • Bir ürünün veya markanın birebir taklit edilmesiyle elde edilen girişimcilik fikirleri özgünlük ihlali dolayısıyla kabul edilmeyecektir. Projenizin ve özellikle marka haklarınızın kişisel olması gerekir.

KOSGEB Onaylı Hibe Kredi Almak Zor Mu?

KOSGEB tarafından desteklenen girişimcilik hikayelerinin başarıları her yıl düzenli olarak açıklanıyor. Birçok insan fikirlerini güzelce resmiyete dökerek hibe kredi desteği alıyor. Kısacası KOSGEB’den hibe devlet desteği kolayca alabiliyor. Yukarıdaki proje niteliklerine sahip güçlü bir fikriniz varsa siz de rahatlıkla 50 bin liralık hibeden ve 100 bin liralık faizsiz girişimci kredisinden faydalanabilirsiniz. Buradaki en önemli nokta girişimcilik fikrinizin yeterince güçlü ve kazanç getirebilecek bir proje olması.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.