İcralık Olanlara Kredi Verenler ile Borçlarınızı Kapatın

12.04.2019
A+
A-

İcralık olanlara kredi kullanmaları için farklı hizmetler sunan komisyoncu firmalar bulunmaktadır. Ancak sizler icrada olan borçları kapatmak, sıfırlamak için banka kredisi kullanmak istiyorsanız, bu durumda kredinizin onaylanması oldukça zordur. Tabi icrada olan borcunuzun ne olduğu da kredinizin onaylanıp onaylanmaması konusunda önemli etkiye sahiptir. İcralık olan borcunuz bir bankaya ait ise yani kredi ya da kredi kartı borcu ise bu borcunuzu kapatmadan kredi çekmeniz mümkün değildir. İcralık kişilere kredi veren komisyoncular ise belirli bir ücret karşılığında sizlerin borcunuzu ödemekte, sonrasında yeni kredi çekmeniz için yardımcı olmaktadır. Ancak yapılan bu işlemler hiç bir şekilde yasal değildir.

İcralık olanlara kredi veren bankalar, öncelikle icraya konu olan borcun kapanmasını talep edecektir. Eğer bankaya borcunuz var ancak henüz icralık duruma düşmediyseniz, borç kapatma kredisi kullanarak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Hacizlik olanlara kredi veren komisyoncular, içerisinde bulunduğunuz sıkışıklıktan faydalanarak sizlerden önden ödeme isteyebilir. Böyle bir durumda asla önceden ödeme yapmamalısınız.

İcralık Olanlara Kredi Veren Yerler

İcralık olanlara para veren komisyoncular, belirli bir ücret karşılığında sizlere kredi çekebileceklerini ya da sicilinizi düzeltebileceklerini iddia etmektedir. Hacizlik olanlara kredi veren kişiler olarak bilinen bu komisyoncuların bir çoğu ön ödemeyi aldıktan sonra ulaşılamaz hale gelmektedir. Böyle bir durum ile karşılaştığınız da dolandırılmamak için kesinlikle önceden bir ödeme yapmayınız.

İcralık durumdaysanız ya da maddi açıdan zor günler yaşıyorsanız, komisyoncuları ağına düşmeden önce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvuruda bulunabilirsiniz. Devlet tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda nakit para yardımı almanız mümkündür. Alabileceğiniz para yardımı miktarı çok yüksek olmasa da acil ihtiyaçlarınızı ve gıda harcamalarınızı bu yardım ile karşılayabilirsiniz.

İcra takibi olana kredi veren finans kuruluşları içerisinde resmi olarak hizmet verenler de bulunmaktadır. Bu resmiyeti BDDK sisteminden kontrol ederek, firmanın yasal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Son çare olarak bu kuruluşlara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Senetle Para Veren Yerler 2020 (Faktoringler, Kuyumcular, İkrazatçılar)

İcralık Borcu Olan Emeklilere Kredi

1. Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

Ziraat Bankası icralık olanlara kredi vermek için öncelikle icraya konu olan borcun kapanmasını talep eden bankalar arasındadır. Eğer hacize konu olan borcunuzu ödediyseniz, ödeme belgeniz ile birlikte Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi alabilmeniz için hacize konu olan icra dosyanızın kesinlikle banka borçlarından dolayı açılmamış olması gerekmektedir. Bir kredi ya da kredi kartı borcunuz nedeniyle icraya düştüyseniz, bu durumda yeni kredi alamazsınız.

Ziraat Bankası eğer icranız kapanmış ve icra dosyanız sistemden silinmiş ise kredi başvurularınızı değerlendirmeye alacaktır. Ancak az önce de ilettiğim gibi kesinlikle bu borcun bir bankaya ait olmaması gerekmektedir. Aksi halde başvuru sayısınız artacak, haciz dosyalarınızı kaldırsanız dahi yeni kredi alamayacaksınız. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmanız halinde Başvuru Sayısı Fazla Olana Kredi Veren Bankalar isimli makalemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avukatlık olanlar için kredi önerileri vermek aslında pek de mantıklı değil gibi görünüyor. Bankaların haciz davası olanlara kredi verirken ne yapacağı pek de belli olmuyor. Ziraat Bankasından borcu çok olanlara kredi çıkabilir de, çıkmayabilir de. Son yapılan düzenleme ile icra davası olanlara kredi çekme hakkı bazen verilebiliyor. Bu nedenle hiç ümit olmasa bile Ziraat Bankasına borç kapatma kredisi başvurusu yapmakta fayda var. Hele bir de yakın zamanda sicil affı yasası çıkarsa, bu durumda TC Ziraat Banası sizin için tek çıkış kapısı olur.

2. ING Bank İcralık Olanlara İhtiyaç Kredisi

ING Bank icralık olanlara kredi vermeye devam ediyor. Kredinizi ING Bank üzerinden kullanmak istiyorsanız, kredi başvurunuzu ING Bank internet şubesi üzerinden yapmanız gerekmektedir. ING Bank E Kredi paketi kapsamında yapılan kredi başvurularına hızlı onay vermeyi hedefleyen ING Bank, çoğu zaman kredi notunu, haciz durumunun önünde tutmaktadır. İcralık olanlara kredi veren bankalar genellikle icranın hangi firma ya da kurumdan konulduğuna odaklanmaktadır. Eğer bir arkadaşınız ile alacak verecek nedenizle icralık olduysanız, kredinizin onaylanmaması için bir neden bulunmuyor.

3. İcralık Olanlara Aktif Bank N Kolay Kredi

Aktif Bank, gelir belgesiz kefilsiz kredi sunan bankalar arasında yer almaktadır. Aktif Bank internet sitesi üzerinden yapacağınız kredi başvuruları hızlı bir şekilde değerlendirmeye tutulmakta, kredi sonucunuz dakikalar içerisinde cep telefonunuza kısa mesaj olarak iletilmektedir. Aktif Bank kredileri PTT üzerinden de kullanılabilmektedir. N Kolay kredi başvurunuz sırasında sizlere sorulan kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir. Bilgilerinizden her hangi birinin yanlış ya da hatalı olması durumunda krediniz onaylansa dahi iptal edilecek ve yeniden başvuru yapmanız istenecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.