İcralık Olanlara Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

İcralık olanlara borç kapatma kredisi kullanmaları için farklı hizmetler sunan komisyoncu firmalar bulunmaktadır. Ancak sizler icrada olan borçları kapatmak, sıfırlamak için banka kredisi kullanmak istiyorsanız, bu durumda kredinizin onaylanması oldukça zordur. Tabi icrada olan borcunuzun ne olduğu da kredinizin onaylanıp onaylanmaması konusunda önemli etkiye sahiptir. İcralık olan borcunuz bir bankaya ait ise yani kredi ya da kredi kartı borcu ise bu borcunuzu kapatmadan kredi çekmeniz mümkün değildir. İcralık kişilere kredi veren komisyoncular ise belirli bir ücret karşılığında sizlerin borcunuzu ödemekte, sonrasında yeni kredi çekmeniz için yardımcı olmaktadır. Ancak yapılan bu işlemler hiç bir şekilde yasal değildir.

İcralık olanlara kredi veren bankalar, öncelikle icraya konu olan borcun kapanmasını talep edecektir. Eğer bankaya borcunuz var ancak henüz icralık duruma düşmediyseniz, borç kapatma kredisi kullanarak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Hacizlik olanlara kredi veren komisyoncular, içerisinde bulunduğunuz sıkışıklıktan faydalanarak sizlerden önden ödeme isteyebilir. Böyle bir durumda asla önceden ödeme yapmamalısınız.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

Ziraat Bankası icralık olanlara kredi vermek için öncelikle icraya konu olan borcun kapanmasını talep eden bankalar arasındadır. Eğer hacize konu olan borcunuzu ödediyseniz, ödeme belgeniz ile birlikte Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi alabilmeniz için hacize konu olan icra dosyanızın kesinlikle banka borçlarından dolayı açılmamış olması gerekmektedir. Bir kredi ya da kredi kartı borcunuz nedeniyle icraya düştüyseniz, bu durumda yeni kredi alamazsınız.

Ziraat Bankası eğer icranız kapanmış ve icra dosyanız sistemden silinmiş ise kredi başvurularınızı değerlendirmeye alacaktır. Ancak az önce de ilettiğim gibi kesinlikle bu borcun bir bankaya ait olmaması gerekmektedir. Aksi halde başvuru sayısınız artacak, haciz dosyalarınızı kaldırsanız dahi yeni kredi alamayacaksınız. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmanız halinde Başvuru Sayısı Fazla Olana Kredi Veren Bankalar isimli makalemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

İcralık Olanlara Para Veren Komisyoncular

İcralık olanlara para veren komisyoncular, belirli bir ücret karşılığında sizlere kredi çekebileceklerini ya da sicilinizi düzeltebileceklerini iddia etmektedir. Hacizlik olanlara kredi veren kişiler olarak bilinen bu komisyoncuların bir çoğu ön ödemeyi aldıktan sonra ulaşılamaz hale gelmektedir. Böyle bir durum ile karşılaştığınız da dolandırılmamak için kesinlikle önceden bir ödeme yapmayınız.

İcralık durumdaysanız ya da maddi açıdan zor günler yaşıyorsanız, komisyoncuları ağına düşmeden önce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvuruda bulunabilirsiniz. Devlet tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda nakit para yardımı almanız mümkündür. Alabileceğiniz para yardımı miktarı çok yüksek olmasa da acil ihtiyaçlarınızı ve gıda harcamalarınızı bu yardım ile karşılayabilirsiniz.

İcra takibi olana kredi veren finans kuruluşları içerisinde resmi olarak hizmet verenler de bulunmaktadır. Bu resmiyeti BDDK sisteminden kontrol ederek, firmanın yasal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Son çare olarak bu kuruluşlara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar;

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Kredi Notu Nasıl Yükselir? 

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekin!

 

Kredi ve Finans Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir