Finansman Türleri Nedir ? Detaylı İçerik

07.04.2019
A+
A-

Kendi paranızla bir işe başlamak veya büyümek, sizi en iyi finansal pozisyona sokar. Kendi paranı kullanmak, ek borç almaktan alıkoyuyor ve işinizde eşitlikten vazgeçmiyorsunuz. Ayrıca hiçbir şeyi geri ödemek zorunda değilsiniz ve hiçbir faiz tahakkuk ettirilmez. Müşterek sahip hesaplar kullanıyorsanız, diğer sahibin iznine sahip olduğunuzdan emin olun.Bir işletmeye sahipseniz veya işinizi açmadan önce müşterilerinize sahipseniz, işletmenizi büyütmenin en iyi yolu müşteri satış gelirlerini kullanmaktır.

Finansman Türleri

Tasarruf hesabınızı tüketmeden kişisel fonlarınızı kullanmanın aynı yararlarını elde edersiniz. Daha fazla borç almazsınız veya eşitlikten vazgeçmezsiniz ve kredi veya birikim faizi ödemek zorunda kalmazsınız. Büyümeniz daha yavaş olabilir, ancak kredi geri ödeme planı olmadan daha fazla gönül rahatlığı yaşayacaksınız.

Kredi Kartları

Finansal uzmanlar, yüksek faiz oranları ve kişisel kredinize zarar verme riski nedeniyle kredi kartlarını kullanmaya karşı uyarıda bulunur. Bazı durumlarda, bir kredi kartı kullanmak, geleneksel bir kredi almaktan daha kolay bir çözüm olabilir. Bir örnek kısa sürede nakit akış problemlerini karşılamak için bir kredi kartı kullanıyor olabilirsiniz. Kredi kartı kullanıyorsanız, sadece her ay ödeyebilirsiniz. Kredi kartını aylık olarak ödeyemezseniz, daha fazla ücret ve gecikme ücreti alırsınız. Ödemeleriniz geciktiyse, daha yüksek faiz oranlarına da maruz kalabilirsiniz.

Arkadaşlar ve Aile

Arkadaşlardan veya aileden borç almak başlangıçta iyi bir fikir gibi görünse de, bu ihtimalleri tartmanız gerekir. Nihayetinde, soru “Bu parayı ne pahasına alırım?” Olur. Para hediye olarak verilirse, geri ödenmesi gerekmez. Ancak paraya faiz / sahiplik almak için verilirse, o düzenlemenin nasıl işleyeceğini belirlemeniz gerekir. Karar verme sürecinde girdileri olacak mı? Yoksa yönetim kurulu üyeleri mi olacak? Rollerinden bağımsız olarak, dikkatli olmalısınız. Herhangi bir durumda, açıkça tanımlanmış yatırım, sahiplik ve geri ödeme koşulları ile hazırlanmış kredi veya yatırım belgeleriniz olduğundan emin olun. Diğer insanlar veya kuruluşlar tarafından başlatılan çabaları desteklemek için genellikle İnternet aracılığıyla paralarını ağlayan ve toplayan bireylerin ortak çabası. Kitle fonlaması da bir şirketin finansmanına birçok yatırımcıya küçük miktarlarda hisse satarak başvurabilir. Kitle fonlarının bu biçimi, yasa koyucuların dikkatini çekmiştir ve menkul kıymet yasalarına uyumu sağlamak için kapsamlı bir şekilde araştırılmalıdır. Kitlesel fonlamanın kökenleri, “kitle kaynak kullanımı” kavramına dayanır; bu, birçok tarafın küçük katkılarını alıp artırarak bir hedefe ulaşan daha geniş bir kavramdır.

Kitle fonlaması, bu kavramın, belirli bir projeyi veya girişimi finanse etmek için birçok tarafın küçük katkılarıyla fonların toplanmasıdır. Kitle fonlaması modelleri, finanse edilecek fikirleri/projeleri öneren kişi veya kuruluşlar ve teklifleri destekleyen kişilerin “kalabalığı” dahil olmak üzere çeşitli katılımcılar içerir.

Bankalar

Bir ya da iki yıl boyunca mevcut bir işiniz varsa, bir bankadan daha iyi bir kredi alma şansınız olur. Bir işletme kuruyorsanız, bankalar genellikle ticari krediler için bir teminat ve kişisel teminat gerektirir. Küçük İşletmeler İdaresi (SBA), bankalara küçük işletme kredileri yapmalarını teşvik etmek için kredi garantileri sağlar. Kredinin temerrüde düşmesi durumunda, SBA bankayı geri ödeyecektir. Ancak, işletme sahibi, tüm kredinin geri ödenmesinden sorumludur. Mevcut bir işletme olarak, nakit akışınızı yönetmeye yardımcı olmak için işletmeniz büyüdükçe bir banka ile bir kredi limiti oluşturmalısınız. In Angel Investors: Angel yatırımcıları genellikle gelecekteki işlere yatırım yapmak isteyen varlıklı bireylerdir.

Girişimci kapitalist firmalara benzerler, ancak genellikle bireylerdir. Eğer melek yatırımcıları kullanırsanız, işin yedi yıl içinde hisse senedi satın alındığında hisse senedi veya stok geri alımı şeklinde bir miktar getiri görmeyi bekleyeceğini bilin. Melek yatırımcılarını arayan işletme sahipleri, küçük işletmelerle çalışan avukatlar veya muhasebecilerle iletişim kurmalı; Size başvurabilecekleri yatırımcıları olabilir.  Eşler Arası Kredilendirme: İşletmeler, kredilendirme yöntemini (çevrimiçi kredilendirme veya kişiden kişiye borç verme olarak da adlandırılır) kullanmaktadır çünkü bankalar aracılığıyla kredi almaktan daha ucuz ve kolaydır. Bu krediler bireysel krediler veya kişisel borç olarak kabul edilir ve kredi puanınızı düşürerek kişisel kredi raporunuzda gösterilir. Eşler arası krediye hak kazanabilmek için genellikle 640 ya da daha fazla krediye sahip olmak için iyi bir kişisel kredi puanına ihtiyacınız vardır ve krediler genellikle 25.000 TL civarındadır.

Faizsiz İşletme Kredileri

Bu tür krediler teminat gerektirmez ve aynı zamanda kredi kredisi olarak adlandırılır. Bu krediler, geri ödeme garantisi olarak hiçbir teminat olmadığı için borç verenler için daha risklidir. Bu risk nedeniyle, kredi tutarları daha küçüktür ve faiz oranları daha yüksektir.

Küçük İşletme Kredileri

Bu tür krediler, mütevazı yıllık gelire sahip nispeten az varlıklı işletmeler içindir. Küçük işletme kredilerine hak kazanabilmek için küçük bir işletme olarak kalifiye olmalısınız. Küçük işletmeler genellikle, sahip olunan meblağların miktarı, değeri ve türü, üretilen gelir ve gelir, çalışan sayısı ve operasyon yılları gibi çeşitli faktörlerle ölçülür. Çoğu kredi veren kurum küçük işletme kredileri için teminat ve teminat gerektirir. SBA para ödemez, ancak ticari bankalar, finans şirketleri ve devlet kurumları aracılığıyla kredilere hak kazanan küçük işletmeler için garantiler sunar.

Geri Ödemeli İşletme Kredileri

Azınlık kredileri için uygun olan işyerleri, münhasıran veya ağırlıklı olarak azınlık kökenli bireyler tarafından sahiplenilmelidir. Bu krediler sadece küçük işletmeler için değildir ve başvuru sahibi borç verenin gerekliliklerine uymak zorundadır. Gereksinimler, azınlık mülkiyeti veya ağırlıklı olarak azınlık işgal altındaki bir mahallede yer almak olabilir. Belirli azınlık gruplarını destekleyen ve destekleyen bazı kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, küçük işletme kredisi programlarına sahip olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.