Finansbank 5030 İhtiyaç Kredileri

25.02.2020

Finansbank ihtiyaç kredisi almak çok kolay. Peki nasıl? Finansbank’tan ihtiyaç kredisi almak için TC kimlik numaranızı 5030’a SMS olarak göndererek ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

Acil durumlarda paraya sıkıştığımız zamanlar olabiliyor ve doğal olarak bu gibi zamanlarda bankalara başvurmayı tercih ediyoruz.

Örneğin eğitim harcamalarımız için, evlilik harcamalarımız söz konusu olduğunda bir ev ya da araba almak istediğimizde ilk durağımız bankalar.

Finansbank bizlerin farklı ihtiyaçları doğrultusunda bu ihtiyaçlara yönelik olarak bizlere birbirinden farklı ihtiyaç kredileri sunuyor. Bu yazımızda Finansbank’ın İhtiyaç Kredilerini, Bu Kredilere Nasıl Başvurabileceğimizi ve Finansbank İhtiyaç Kredilerinde Faiz Oranlarını ele aldık.

Finansbank İhtiyaç Kredileri

Finansbank ihtiyaç kredilerinin birbirinden farklı özellikleri mevcut. Bu ihtiyaç kredileri; 3 Ay Ödemesiz İhtiyaç Kredisi, Kolay Ödemeli Kredi, Tanışma Kredisi, Doğum Günü Kredisi, Borç Transferi Kredisi, Kamu & Finansmaaş Kredisi şeklinde sıralanmaktadır.

Siz size uygun olanı seçiyorsunuz ve gerisini Finansbank’a bırakıyorsunuz.

Peki bu İhtiyaç Kredilerin birbirlerinden farklı özellikleri nelerdir gelin bir göz atalım.

Finansbank Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank Kredi Başvurusu

Finansbank Gelir Belgesiz Kredi Kartı

3 Ay Ödemesiz İhtiyaç Kredisi: Bu krediye başvurduğunuzda krediyi aldığınız gibi kullanabiliyor ve kredinizi ödemeye 3 ay sonra başlıyorsunuz.

Kolay Ödemeli Kredi: Kolay ödemeli ihtiyaç kredisinin özelliği ise ödeme taksitlerinin uygun fiyatlarla başlamasıdır.

Tanışma Kredisi: Tanışma kredisi kendine özel bir kredidir. Herhangi bir banka müşterisi olsanız bile Finansbank’a gelmeniz durumunda özel kredi oranlarından yararlanabilirsiniz fakat bunun için iki temel şart mevcuttur. Bu krediye başvurabilmeniz için;

 • QNB Finansbank’tan son 1 yıl içerisinde ihtiyaç kredisi almamış olmanız,
 • Mevcutta açık bir ihtiyaç kredinizin ya da hazır bir kredinizin bulunmuyor olması gerekmektedir. Bu durumları sağlıyorsanız Tanışma Kredisine başvurabilirsiniz.

Kamu & Finansmaaş Kredisi: Bu kredinin özelliği kamu çalışanlarına özel olarak faiz oranlarının mevcut olmasıdır. Maaşını Finansbank’tan alan Finansbank müşterileri de ihtiyaç kredisine başvurduklarında bu uygun faiz oranlarından yararlanabilir.

Borç Transferi Kredisi: Borç Transferi Kredisi, diğer tüm banka borçlarınızı QNB Finansbank’ta toplamanız durumunda ödemelerinizi düzenlemenizi sağlamak için verilir. Bu krediye yalnızca QNB Finansbank şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Doğum Günü Kredisi: Finansbank bizlere doğum günümüze özel olarak kredi faizi sunuyor. Doğum günümüzün denk geldiği ay süresi boyunca Finansbank İhtiyaç Kredisine başvurduğumuzda özel faiz oranlarından yararlanabiliyoruz.

Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Finansbank’ın İhtiyaç Kredilerine başvurabilmek için çeşitli yollar mevcuttur. Bu yolların neler olduğuna birlikte bakalım.

 • Başvuru kararınızı aldıysanız, Finansbank Hesabınızdan “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğer zaten halihazırda QNB Finansbank müşterisi iseniz ihtiyaç kredisine başvurmak için 0850 220 8 573 numarasını arayabilirsiniz. Alo Kredi hattı olan bu numarayı 7/24 tuşlayabilirsiniz.
 • En kolay yoldan başvurmak için yapmanız gereken tek şey TC kimlik numaranızı 5030’a SMS olarak yollamanızdır.
 • Kredi başvurunuzu KrediGO uygulamasını telefonunuza indirerek uygulama üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulamaya özel olarak belirlenen kredi fiyatlarından da yararlanabilirsiniz.

Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Finansbank’ın ihtiyaç kredilerine başvurabilmeniz için istenilen belgeler genel belgelerdir. Fakat hangi krediye başvuracağınıza göre ek belgelerde gerekebilmektedir.

 • Başvuru Formu
 • Nüfus Cüzdanı ya da nüfus cüzdanı olmaması halinde noter tasdiki olan güncel bilgileri barındıran ve son 3 ay içerisinde düzenlenmiş olan sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefon hattı faturalarından biri
 • Gelir Belgesi
 • Tapu sahibi iseniz Tapu fotokopileri (tercih ettiğiniz kredilere göre istenmesi halinde)
 • Kira kontratları (tercih ettiğiniz kredilere göre istenmesi halinde)
 • Araç ruhsatları (tercih ettiğiniz kredilere göre istenmesi halinde)
 • Mevduat ve diğer gelir belgeleri (tercih ettiğiniz kredilere göre istenmesi halinde)

Finansbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Finansbank İhtiyaç Kredilerinde vade oranı ortalama olarak 60 ay şeklinde belirlenmiştir. Faiz oranları ise başvuru skorunuza göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama bir örnek vermek gerekirse;

Çekeceğiniz Kredi Tutarı 20.000 TL ise 60 ay vade ile aylık olarak 453,18 TL ödemeniz gerekir. Aylık faiz oranı %0,89’dur. Toplam ödemeniz gereken miktar 27.190,86 TL olur. Bir başka örnek olarak;

Çekeceğiniz Kredi Tutarı 50.000 TL ise 12 ay vade ile aylık olarak 4. 461,55 TL ödemeniz gerekir. Aylık faiz oranı %0,89’dur. Toplam ödemeniz gereken miktar 53.538,57TL olur.

finansbank kredi faiz oranlari

finansbank kredi faiz oranlari

YORUMLAR
 1. Gizem dedi ki:

  Bu kadar kolay kedi alındığını bilmiyordum. Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler..