Fibabanka Gelir Belgesiz Kefilsiz Anında 30.000 TL

18.04.2019
A+
A-

Fibabanka gelir belgesiz kredi ile anında 30.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Fibabanka çoğu tüketici tarafından Finansbank ile karıştırılmaktadır. Bu karışıklığın nedeni ise özellikle Finansbank çalışanları içerisinde banka isminin Fiba olarak kısaltılarak kullanılmasıdır. Ancak Finansbank’ın eski sahibi Hüsnü Özyeğin’in Finansbank’ı satması ve Fibabanka’yı kurması ile Finansbank içerisinde de Fiba kısaltmasının kullanımı kaldırıldı. Fibabanka, henüz yüksek bir müşteri kitlesine sahip olmamış olsa da oldukça cazip kredi avantajları ve kredi çeşitleri ile tüketicilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Gelir belgesi istemeden kredi veren Fibabanka, evraksız verilebileceği kredi tutarının üst limitini 30.000 TL olarak belirlemiştir. Gelir belgesiz ve kefilsiz kredi almak isteyenlerin ilk adresi olan Fibabanka faiz oranı ise diğer bankalara oranla biraz daha düşüktür.

Fibabanka gelir belgesiz kredi başvurusu şubelerden yapılabildiği gibi internet ve ATM üzerinden de yapılabilir, ancak gelir belgesiz kredi kullanmak istiyorsanız başvurunuzu internet üzerinden yapmanız gereklidir. Aksi halde kredi başvurularınız evraklı olarak değerlendirilecek, eksik evrak olması halinde başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Fibabanka Gelir Belgesiz 30.000 TL Kredi Özellikleri

Fibabanka gelir belgesi istemeden kredi veren bankalar arasından yer alan Fibabanka, kredi kullanmak isteyen müşterileri için bazı koşullar belirlemiştir. Bu koşulları en aza indirgeyerek üç madde halinde sıralayabiliriz. Aşağıda yer alan seçeneklerden herhangi biri sizlere uygun değilse ya da bankalardan kredi alamıyorsanız, senetle kredi veren yerler sizlere çözüm sunabilir.

 • Evraksız kredi başvurusu sadece internet üzerinden yapılmalıdır.
 • Kredi başvurusunun onaylanması halinde 7 gün içerisinde kullanılması gereklidir.
 • Kredi başvurusu 1.000 ve 30.000 TL arasındaki tutarlar için yapılabilecektir.

Fibabanka tarafından sunulan kefilsiz evraksız ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında bankanın sayfasından bilgi almak isterseniz, https://www.fibabanka.com.tr/bireysel/bireysel-krediler/ihtiyac-kredisi/aninda-kredi.aspx bağlantı adresini kullanabilirsiniz.

Kredi TutarıKredi Vadesi (Ay)Kredi Faiz Oranı (Aylık)Kredi Taksit TutarıKredi Tahsis Ücreti (BSMV Dahil)Sigorta Prim TutarıAlınacak Ücretler Toplamı*Aylık Efektif Faiz OranıYıllık Efektif Faiz Oranı
5.000 TL36%1,45188,07 TL26,25 TL157,82 TL184,07 TL%1,7723%23,4680
5.000 TL48%1,45154,51 TL26,25 TL201,78 TL228,03 TL%1,7654%23,3676

Alınacak ücretler toplamı kredi tahsis ücreti, sigorta masrafı ve vergilerden oluşmaktadır. Aylık ve yıllık efektif faiz oranına sigorta masrafları dahil edilmemiştir. Hayat sigortası bedeli 45 yaş erkek bireye göre ve kredi vadesi boyunca hesaplanmış olup aylık ve yıllık efektif faiz oranına dahil değildir.

Fibabanka İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu için diğer bankalarda olduğu gibi yaşınızın en az 18 olması gerekmektedir. Ayrıca kredinizin onaylanması halinde ferdi kaza sigortası yaptırmanız da zorunluluk olara karşınıza çıkacaktır. Başvuru yapmak için öncelikle https://internetsubesi.fibabanka.com.tr adresine giriş yapmanı gereklidir. Giriş yaptıktan sonra ilk olarak şehir seçmesiniz. Eğer bulunduğunuz il içerisinde Fibabanka şubesi bulunmuyor ise en yakın ili tercih ederek kredi başvurunuza başlayabilirsiniz. Şuan için Fibabanka, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Şanlıurfa ve Tekirdağ illetinde hizmet vermektedir.

Şehir seçiminizin sonrasında diğer alanları da eksiksiz tamamlayarak başvurunuzu gönderebilirsiniz. Yaptığınız başvurunun sonrasında krediniz kısa bir değerlendirilmeye tabi tutulacak ve başvuru sonucu sisteme belirttiğiniz telefon numarasını kısa mesaj olarak gönderilecektir.

fibabanka kredi basvurusu

fibabanka kredi basvurusu

Fibabanka kredi başvurusu için belirlenen üst limit 30.000 TL olsa da eğer kredi notunuz çok yüksek değilse daha düşük bir rakam üzerinden başvuru yapmanızı öneririz. Bayfinans.net olarak yaptığımız araştırmalarda kredi notu çok yüksek olmayan kişilerin başvurularının ret olarak sonuçlandığını, ancak aynı kişilerin daha düşük bir kredi miktarına başvurduğunda onay aldıklarını gözlemledik. Kredi değerlendirme sürecinde önemli rol oynayan başlıklardan biri de başvuru sayınızdır. Eğer kredi başvuru sayısınız yüksek ise başvuru sayısı çok olanlar kredi alabilir mi? başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

A ) Fibabanka Senetle Kredi Veriyor mu?

Fibabanka senetle kredi seçeneği sadece KOBİ ve küçük işletme sahipleri için geçerlidir. Bireysel olarak senetle kredi kullanmak isteyenler bu avantajlı kredi seçeneğinden faydalanamaz. Kredi notunuz düşükse ve normal olara kredi kullanamıyorsanız, Fibabanka tarafından sunulan kredi avantajlarından biri olan Vatan Bilgisayar kredisini inceleyebilirsiniz. Kredi notunuza bakılmaksızın onaylanabilen Vatan Bilgisayar kredisi ile elektronik bir ürün satın alabilir, sonrasında bu ürünü satarak nakit para alabilirsiniz. Ancak bu işlem nedeniyle belirli bir zararınız olacaktır.

B ) Fibabanka Vatan Bilgisayar Kredisi

Fibabanka Vatan Bilgisayar kredisi sadece mağazalardan yapılacak olan alışverişlerde geçerlidir.

Fibabanka Vatan Bilgisayar mağazalarında,  yapacağınız elektronik alışverişleriniz için  6 ay, 10 ay ve 12 ay taksitli faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Bu kredi sayesinde bir telefon ya da bilgisayar alabilirsiniz. Eğer kredi çekme nedeniniz elektronik bir ürün satın almak ise bu kredi seçeneği sizler için uygun olacaktır.

Kredi Başvurusu, Kullandırım ve Ödeme Detayı

 • VATAN boşluk T.C. kimlik numaranızı 3422’ye gönderebilirsiniz.
 • Cep telefonunuza gelecek onay mesajı ile dilediğiniz Vatan Bilgisayar mağazasından alışveriş yapabilirsiniz.
 • Kredi taksit ödemelerinizi, İnternet Bankacılığı, 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığı, Fibabanka şubeleri üzerinden veya kredi hesabınıza para transferi yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Cep telefonu alımlarında 3.500 TL’ye kadar 12 ay taksitli faizsiz kredi seçeneklerimizden faydalanabilirsiniz.

3.500 TL üzeri cep telefonu alımlarında 6 ay taksitli faizsiz kredi seçeneklerimizden faydalanabilirsiniz.

Bilgisayar ve tablet alımları 6 ay taksit ile sınırlıdır.

Fibabanka tarafından sunulan Vatan Bilgisayar kredisi hakkında detaylı bilgi almak için https://www.vatanbilgisayar.com/fibabanka-12-taksit-temmuz/ adresini inceleyebilirsiniz.

C ) SMS ile Kredi Başvurusu

Fibabanka anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanın bir diğer yolu kısa mesajdır. Cep telefonunuz üzerinden göndereceğinzi kısa mesaj ile kredi başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. SMS ile yapılan kredi başvurularında kredi üst limiti 20.000 TL’dir. Başvuru yapmak için cep telefonunuzun mesaj yazma bölümüne TC Kimlik numaranızı yazmanız ve 3422 kısa mesaj servisine göndermeniz gereklidir.

Kısa mesaj ile yapılan kredi başvurularının sonuçları cep telefonunuza mesaj yolu ile iletilecektir. Eğer başvuru sonucunuz sizlere ulaşmaz ise 0850 222 77 77  numaralı Fibabanka müşteri hizmetlerini arayarak başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz.

Fibabanka Kredi Başvurusunda İstenilen Evraklar

Fibabanka internetten yapılan gelir belgesiz kredi başvurularında her hangi bir evrak istemez, ancak başvurunuzu şubelerden ya da farklı kanallardan yapıyorsanız, aşağıdaki evrakları eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir.

 • Nufüs cüzdanı, pasaport ya da ehliyet.
 • Gelir Belgesi
  Ücretli çalışanlar için maaş bordrosu
  Emekliler için emeklilik belgesi
  Faiz geliri olanlar için gelir bildirgesi
  Konut sahipleri için kontrat
  Gayrimenkul kazancı olanlar için kira belgesi
  İş sahipleri veya ortakları için vergi levhası
 • Son 3 aya ait 1 adet adınıza kayıtlı fatura ya da ikametgah belgesi.

Yukarıda yer alan evraklardan her hangi birinin eksik ya da hatalı olması durumunda kredi notunuz yüksek olsa dahi kredi başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Olumsuz sonuçlanacak olan her kredi başvurunuzun kredi notunuzu düşüreceğinizi unutmamalısınız. Kredi notunuzu düşüren diğer nedenler için kredi skorunu neler düşürür başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Fibabanka gelir belgesiz kredi başvurusu sırasında sizlerden kefil ya da evrak talep edilmez. Diğer bankalar da dönem dönem bu tür kredilerin kullanımına imkan tanımaktadır. Fibabanka kefilsiz kredi başvurusu hakkında aklınıza takılan tüm soruları aşağıda yer alan yorum bölümünden kredi uzmanlarımıza iletebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.