Colins Kasiyer Maaşları

25.09.2020

Colins kasiyer maaşları ne kadar? Colins satış temsilcisi personel maaşı kaç lira? Herkese selamlar. Bugün sizlerle 3 senelik Colins maceramı paylaşacağım. Bu şirkette çalışmaya başlamadan önce bilmeniz gereken hemen her şeyi bu yazıdan öğrenebilirsiniz. Maaş tutarından tutun da iş başvurusu esnasında katılmanız gereken mülakata kadar hemen her aşamayı tüm detaylarıyla paylaşacağım. Her şeyden önce Colins çalışan yorumlarını merak edenler için bu şirketle alakalı birkaç şey söylemek istiyorum. Bu sektörde çalışabileceğiniz en zorlu firmalardan birisi Colins’tir diyebilirim. Cidden emek vermeniz gerekiyor. Eğer kırılgan ve dirayetsiz bir yapıya sahipseniz bu şirketten uzak durun derim. Ne yazık ki Colins’te çalışmak biraz psikolojik kuvvet gerektiriyor. Kendinize ve işinize güveniyorsanız gözünüzü karartıp girin ancak öteki türlü sorunlar yaşayabilirsiniz.

Başlangıçta iş başvurusu sürecinden söz etmek istiyorum. Colins iş başvurusu formu internetten veya şubeler üzerinden doldurulabiliyor. Mevsimlik kasiyer alımları için kariyer sitelerini takip edebilir ya da Colins kariyer sayfasından açık pozisyonlara tek tıkla başvuru yapabilirsiniz. Uzun yıllardır bu markada çalışan bir kasa görevlisi olarak şubelere giderek başvuru yapmanızı öneririm. Daha kârlı çıkmanız muhtemel görünüyor.

Colins’te Çalışmak

Bu tarz markalara iş başvurusu yapmadan önce kafanızda onlarca soru olduğunu biliyorum. Yemek kartından tutun da ulaşım yardımına kadar hemen her şey işe yeni başlayanların kafasını allak bullak ediyor. Colins için bu ek ödemeler biraz sorun yaratabiliyor. Colins’te çalışan birinin yemek masrafı ve ulaşım giderleri kağıt üstüne bakarsanız ödeniyor ancak bu ödemelerin zamanında yapıldığı pek söylenemez. Her zaman olmasa da bazen ek pirim ödemeleri gecikmeli olarak yapılabiliyor. Colins’te yeni başlayan kasiyer bunları ilk 3 ay kesintisiz olarak alır ve ardından bazı gecikmelerle karşılaşabilir. Aynı şekilde fazla mesai farkları da bazen geç ödeniyor.

colinste kasiyer olmak

Eğer ufak tefek gecikmeleri önemsemiyorsanız, bu firmada paranız kalmayacağından emin olabilirsiniz. Colins biraz zor olsa da çalışanının hakkını veren bir firma. AVM şubelerinde yemek kartı verilmezse şaşırmayın. Bazen yemek firmaları ile anlaşma yapılıyor ve şubeye direkt sipariş geliyor. Aynı şekilde yine AVM servisleriyle de ulaşımınız karşılanabilir. Colins çalışma şartları açısından şubeden şubeye farklılık gösterebiliyor.

Colins Çalışma Saatleri ve Şartları

Colins kasiyeri olduğunuzda sabah 8 akşam 5 gibi bir düzen beklemeyin. Mesailerimiz kağıt üzerinde 8 saat gösteriliyor ve çoğunlukla da bu şekilde oluyor ancak bazı günler yoğunluk varsa ek mesai yapmanız gerekebilir. Ek mesai ücretleri hakkında bilmeniz gerekenleri de az evvel söylemiştim. Bu ek pirim ödemeleri bazı dönemlerde gecikebiliyor. Çalıştığınız pozisyona göre işe başlama saatiniz de değişiyor. Mesela kıdeme göre en erken saat sekizde şubede olmanız gerekebilir. En geç ise mağaza müdürleri saat dokuz on gibi şubeye giriş yapıyor. Depo müdürleri ve müdür yardımcıları da yine sekiz, sekiz buçuk gibi işe geliyor.

çalışma saatleri

Colins için iş başvurusu yapmak istiyorsanız şu özelliklerin sizde olduğundan emin olun. Bu özelliklere sahip olanlar genellikle daha kolay işe alınıyor.

  • Disiplinli, sabırlı, güler yüzlü ve yapıcı olmanız gerekir. Çabuk sinirlenmemek ve çözüm odaklı olmak bu sektörde başarılı olmanın en büyük şartıdır.
  • Müşteri ile kurulan iletişimde gösterdiğiniz başarı sizlerin kariyer basamaklarını kolayca tırmanmasına yardımcı olacaktır. Müşterilerle aranız ne kadar iyi olursa o kadar çabuk yükselirsiniz.
  • Çalışma şartları tarafında değinmemiz gereken bir diğer nokta da eğitim düzeyiniz. En az lise ve dengi okullardan mezun olmanız gerekiyor. İlkokul mezunu kasiyer alımı ne yazık ki çoğu zaman yapılmıyor.
  • Üniversite öğrencileri için kasiyerlik iş ilanları da dönem dönem açılıyor. Eğer okurken part time çalışmak isterseniz bu firmaya başvuruda bulunabilirsiniz. Yine 4 yıllık veya 2 yıllık mezunları lise mezunlarına göre daha öncelikli olarak işe alınıyor.
  • İstanbul, İzmir ve Antalya gibi turistik şehirlerde yabancı dil bilen kasiyer ilanları açılabiliyor. İngilizce ya da farklı bir dilde bilginiz varsa bunu belgeleyerek daha yüksek maaşlı bir işe sahip olabilirsiniz.
  • Kasiyerin görevleri sizlerin de tahmin edeceği üzere pek zor olmuyor. İşiniz tamamen rakamlarla, ürünlerle ve evraklarla oluyor. Bu nedenle yazı işlerinden anlamanız sizlere ayrıcalık sağlayacaktır. Kurumsal iletişimde iyi bir geçmişiniz varsa bu üstlerinizin size daha olumlu yaklaşmasını sağlar.

Colins Personel Maaşları

colins personel maaşları

Colins Kasiyer Maaşı: Yeni başlayan kasiyer en başta asgari ücret almaktadır. Bu yemek ödemeleri ve diğer ek pirimlerle birlikte çoğu zaman 2.500₺ civarını bulmaktadır. Kıdem alıp birkaç yıl bu şirkette çalıştığınızda maaşınız kasiyerlik için 2.700-3.000₺ arasında değişmektedir.

Colins Satış Temsilcisi Maaşı: Satışa sunulan kıyafetlerin stok durumunu takip eden, sorulan bedeni müşterilere veren ve deneme kabinlerine yönlendiren, dağılan kıyafetleri katlayan görevlilerin maaşları kasiyerlerde 50-100₺ daha düşük veya yüksek olabilir. Şubeden şubeye farklılıklar oluşabiliyor. Yeni başlayan satış temsilcisi maaşı genelde 2.200-2.250₺ civarında oluyor.

kasiyer maaşları ne kadar 2020

Colins Temizlikçi Maaşları: AVM’de çalışan temizlikçi maaşları genelde asgari ücrettir ve artış göstermez. Sadece Colins ve LC Waikiki gibi markalar bazı dönemlerde yıllık pirim ödemesi yapmaktadır. İş arayan ev hanımları için bu pozisyonlar genelde çok verimli olabiliyor. Çalışırken gördüğüm temizlik personeli hep o tarz insanlardı. Eğer oturup durmayayım biraz para kazanayım derseniz temizlik işçisi pozisyonlarına başvuru yapabilirsiniz.

Colins Mağaza Müdürü Maaşları: Mağaza müdürü yani yönetici olmak gerçekten hiç de kolay değil. Eğer mal sahibi değilseniz bu pozisyonlara yükselmek için çok büyük torpile ihtiyaç duyarsanız. Ya da üniversite tahsilinizin çok iyi olması gerekir. Mağaza müdürü aylıkları 8.000₺’den başlayıp 10 bin liraya kadar çıkmaktadır. Daha büyük satış potansiyeli olan mağazalarda bu rakamlar daha da artabilir.

Colins Kasiyer Eğitimi ve Oryantasyon

Her şirkette olduğu gibi Colins’te de işe yeni başlayan kasiyerler için eğitim süreci uygulanmaktadır. İşin kavranması, cihazların öğrenilmesi ve kurumsal kimliğin kazanılması için bir iki hafta süren bir eğitim periyodu uygulanmaktadır. Bu sürece oryantasyon denir ve bu süreçte çalışılan her gün için normal şekilde maaş ödemesi yapılır. Eğitim için herhangi bir para vermenize de gerek yoktur. Unutmadan ben iş başvurusu için gittiğimde de herhangi bir ücret ödememiştim. Siz de başvuru formları vs. için ödeme yapmayacaksınız. Colins firmasında kasiyerlik yaparken işiniz pek de zor olmuyor. Basit ve anlaşılır bir tahsilat sistemleri olduğundan bilgisayarla aranız iyiyse hemen alışıyorsunuz. Bu nedenle bu aşamaları kaygı etmenizi pek önermem. Standart bir bilgisayarı kullanabilen herkes bu sistemleri birkaç saat içerisinde çözebilir.

Colins Personel İndirimi

personel indirimi yüzde kaç

LC Waikiki, Defacto ve diğer birçok giyim markası çalışanları için özel indirim fırsatları sunmaktadır. Yine Colins’te bu kampanyalardan düzenleyip kendi çalışanlarına uygun fiyatlı satışlar yapmaktadır. Ben Colins kart alarak %5 oranında indirim hakkı kazanıyorum. Bunun yanında zaten kampanya duyurularını mağazada çalışırken duyduğunuz için uygun fiyatlı ürünlerden kendinize de ayırabiliyorsunuz. Çalışanlara verilen ayrıca indirim kuponları da olabiliyor. Bu tamamen üstünüzde çalışan yöneticileriniz ile olan diyaloğunuz ile alakalı. Eğer personele ilgi duyan ve ihtiyaçlarını dinleyen bir müdürünüz varsa sizi her anlamda koruyup kollayacaktır. Personel indirimi gibi avantajları da kolayca size sağlayacaktır.

Okurlarımızın Soruları

okurların soruları [sc_fs_multi_faq headline-0=”h4″ question-0=”İş kıyafetleri ücretli mi yoksa ücretsiz mi veriliyor?” answer-0=”Ben genelde kendi aldıklarımı giyiyorum ancak bildiğim kadarıyla isteyen personele kıyafet destekleri veriliyor. Bunun yanında Colins firmasında örneğin Suvari gibi tek tip kıyafet uygulaması bulunmuyor. Günün modasına ayak uydurmanız yeterli bulunuyor. ” image-0=”” count=”1″ html=”true” css_class=””]

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h4″ question-0=”Sadece yazın çalışacak eleman alımı var mı? ” answer-0=”Elbette dönem dönem kısa süreli iş ilanları açılıyor. Özellikle giysi alışverişinin yoğunlaştığı yaz aylarında satış görevlisi alımları açılıyor. Bu personele genellikle saatlik ödeme yapılıyor. Bunun yanı sıra şubelerin özel alımları da olabiliyor. En yakın Colins şubesine danışmanızı öneririz. ” image-0=”” count=”1″ html=”true” css_class=””]

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h4″ question-0=”Müşteri şikayet edince ne oluyor? ” answer-0=”Bu firma her giyim firması gibi müşteriden gelen şikayetleri dikkate alıyor ve mutlaka personele yansıtıyor ancak adaletsizlik yapmıyor. Eğer siz verdiğiniz hizmetten ve üslubunuzdan eminseniz herhangi bir şikayet vakasından korkmanıza gerek yoktur. ” image-0=”” count=”1″ html=”true” css_class=””]

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h4″ question-0=”Covid-19 pandemisi nedeniyle personelini işten çıkardılar mı?” answer-0=”Hayır, bu sağlık yönünden büyük risk aldığımız günlerde Colins hiçbir çalışanını işten atmadı. Bu konuda Türkiye’de nadir firmalardan birinde çalışıyorum diyebilirim. Devletin sağladığı kısa zamanlı çalışma ödeneklerinden vs. yararlanarak işlerimizi halletmeye çalıştık ve büyük oranda mağdur edilmedik. ” image-0=”” count=”1″ html=”true” css_class=””]

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.