Borç Kapatma Kredisi Kullanabileceğiniz Bankalar

12.04.2019
A+
A-

Borç kapatma kredisi veren bankalar aracılığı ile tüm borçlarınızı tek çatı altında toplayabilirsiniz. Borç Kapatma Kredisi; Bankalara olan kredi, kredi kartı ve ek hesap borçlarının, yeni çekilen bir kredi ile kapatılması ve tek bir bankaya borçlanılmasına borç birleştirme kredisi adı verilmektedir.

Borçları bir araya toplamak, kredi birleştirmek için kullanılan bu yeni kredi türünde tüketicinin eline onaylanan kredi nakit olarak verilmemektedir. Yeni kredi çekerek kredi ve kredi kartı borcu kapatmak, tek bankaya borçlanmak, tüketicinin ödeme planının düzene girmesine de yardımcı olacaktır.

Borç kapatma kredisi, eğer maaş müşterisiyseniz daha hızlı bir şekilde onaylanmaktadır. Borç toplama kredisi için gerekli evraklar ise çalışan ve işyeri sahibi olma durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Borç kapatma kredisi, kredi borçlarının yanı sıra kredi kartı borçlarını bir araya toplamaya imkan sağlamaktadır.

Borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 yılında da ödemelerini dengelemek, düzenlemek isteyen tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Borç kapatma kredisi aylık taksit ödeme rakamınızı düşürse de yeni faiz yükü olarak karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle kredi başvurusu öncesinde hesabınızı iyi bir şekilde gözden geçirmeli, ödeyemeyeceğiniz bir borç yükü altına girmemelisiniz.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Kullanılır?

Borç kapatma kredisi veren bankalar, yapılan kredi değerlendirmesi sonrasında tüm borçlarınızı ödeyerek, kalan tutarı sizlere teslim etmektedir. Borç transfer kredisi kullanmak sanıldığı kadar zor ve meşakkatli bir iş değildir. Eğer orta derecede kabul edilen bir kredi skoruna sahipseniz ve mevcuttaki kredi, kredi kartı ödemelerinizi zamanında yapıyorsanız, bankalar size borç kapatma kredisi vermek için can atacaktır. Tabi, başvuru sayınızın da fazla olmaması gerekmektedir. Başvuru sayısı fazla olanlara kredi verilmesi tamamen farklı şartlara bağlıdır.

Kredi başvurusu yapmadan önce diğer bankalara olan kredi, kredi kartı borçlarınızın toplam rakamını ve IBAN numaralarınızı öğrenmelisiniz. Toplam borcunuz ortaya çıktıktan sonra kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Borç kapatma kredisi veren bankalar için gerekli evraklar; 

Çalışanlar için; Maaş bordrosu, nüfus cüzdanı, sigorta hizmet dökümü.

İşyeri sahipleri için; Vergi levhası, imza sirküsü, gelir beyannamesi.

Kredi başvurunuzun onaylanmasının ardından diğer bankalara olan kredi borçlarınız EFT ile kredi çektiğiniz banka tarafından ödenecek, sizlerden ilgili bankaya giderek kredi kapatma yazısı almanız istenecektir. Kredi kartları içinde aynı durum geçerlidir. Ancak bir kapatma yazısı talep edilmemektedir. Borçlarınızın tamamının ödenmesinin ardından artık tek bankaya borçlanmış, ayda bir kez kredi taksiti ödüyor olacaksınız.

Borç Kapatma Kredisi Avantajları Nelerdir?

Borç kapatma ya da diğer adıyla borç transfer kredisinin avantajları;

 • Tek bankaya borçlanmak.
 • Tüm kredi ve kredi kartı borçlarını bir yere toplamak.
 • Aylık 1 bankaya ödeme yapmak.
 • Aylık ödenen taksit rakamının düşmesi.

Borç Kapatma Kredisi Dezavantajları Nelerdir?

Borç kapatma kredisi avantajı kadar dezavantajı da bulunmaktadır.

Tüm kredi ve kredi kartı borçlarını tek bankada birleştirmek, yeni bir bankadan kredi çekmek ve diğer bankalara olan borçları ödemek ile eş değerdir. Özellikle maaş aldığınız bankalardan yapacağınız başvurularda kefil ve evrak istenmeyecek, kredinizin onaylanması daha da hızlı şekilde gerçekleşecektir. Tabi ki bu onay kredi notunuza, KKB durumunuza bağlıdır.

Borç kapatma kredisi çekmenizin amacı kredi kartlarına olan borcunuzu ödeme ise ancak bir iş yerinde çalışmadığınız için kredi kartı alamıyorsanız, gelir belgesiz kredi kartı almayı deneyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası borç transfer kredisi genellikle emekliler tarafından tercih edilmektedir. Maaşını Ziraat Bankası’na taşıyan emeklilere özel oranlarda kullandırılan Ziraat Bankası borç birleştirme kredisi vadesi 60 ay ile sınırlıdır. Bu vadede düşüş yapabilirsiniz ancak artış yapamazsınız. Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi faiz oranı  60 aya %1,30 olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi başvurusu, Ziraat Bankası şubeleri, Ziraat Bankası internet sitesi, ATM’ler, Ziraat Mobil uygulaması ve çağrı merkezinden yapılabilir. Daha fazla bilgi almak isterseniz, Ziraat Bankası borç kapatma kredisi başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Finansbank Borç Kapatma Kredisi

QNB Finansbank borç kapatma kredisi faiz oranı aylık %1.19’dan başlamaktadır. Başlamaktadır diyoruz çünkü kredi skorunuz düştükçe bu oran yükselmektedir. Örnek hesaplama tablosunu aşağıdan inceleyebilirsiniz. Faiz oranları müşterinin başvuru skoruna göre değişiklik göstermektedir.

QNB Finansbank borç birleştirme kredisinin tüketicilere sunduğu özellikler aşağıdaki gibidir.

 • Diğer bankalara olan borçlarınızı Finansbank çatısı altına toplayabilirsiniz.
 • Diğer bankalara yapılacak kredi kredi kartı ödeme işlemleri, işlemden bir sonraki iş günü karşı bankaya ulaşmaktadır.
 • Konut Kredisi, Ek Hesap ve QNB Finansbank’taki borçlarınız Borç Transferi Kredisi kapsamında değerlendirilememektedir.
Kredi TutarıKredi Faiz Oranı (Aylık)Kredi Vadesi (Ay)Kredi Taksit Tutarı (Aylık)Kredi Tahsis Ücreti (BSMV Dahil)Sigorta Prim Tutarı*Yıllık Toplam Maliyet
10.000%1,9960315 TL52,5 TL521.98 TL%33.0876
10.000%2,3260345 TL52,5 TL534.46 TL%39.4116
10.000%2,7860388 TL52,5 TL551.04 TL%48.6900

Finansbank borç kapatma kredisi başvurusu sms ile ya da Finansbank şubelerinden yapılmalıdır. SMS ile kredi başvurusu bir ön işlem olarak değerlendirilmekte, asıl onay için şubeye davet edilmektesiniz.

 • Ön başvurunuzu, TC kimlik numaranızı 5030’a SMS olarak göndererek veya QNB Finansbank Şubelerini ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ön başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde, dilediğiniz QNB Finansbank Şubesi’nden Borç Transferi Kredisi için kesin başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Finansbank kredi başvurusu sırasında istenilen evraklar;

 • Kimlik belgeniz.
 • Adres Kayıt Sistemi’nde adres bilginizin güncel olmaması halinde; son 3 ay içinde düzenlenmiş sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su veya cep telefonu faturalarınızdan herhangi biri
 • Gelir belgeniz.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Akbank borç kapatma kredisi faiz oranı %2.25 olarak belirlenmiş, taksit sayısı ise maksimum 60 ay olarak tüketicilere sunulmuştur. Eğer kredi kartı borçlarınızı bir araya toplamak isterseniz, Akbank tam da sizler için bir kampanya düzenliyor. Kredi kartı borçlarını Axess kredi kartı ile ödeme ve 12 aya varan vade ile taksitlendirme imkanı sunan Akbank, kredi borçlarınız içinde farklı seçenekler sunmaktadır.

Akbank borç birleştirme, borçları bir araya toplama kredisi başvurusu sadece Akbank şubelerinden yapılabilmektedir. İstenilen evraklar ise diğer bankalar da olduğu gibi kimlik belgesi, gelir belgesi ve sigorta hizmet dökümüdür. Akbank borç kapatma kredisi için https://www.akbank.com bağlantısını takip edebilirsiniz.

Denizbank Borç Kapatma Kredisi

Denizbank borç kapatma kredisi, kefilsiz ve 60 ay vade seçeneği ile tercihinize sunulmuştur. Borç transfer kredisi faiz oranı başvuruda bulunan tüketicinin kredi notuna ve ödeme performansına göre değişiklik göstermektedir. Tercihinizi Denizbank’tan yana kullanmak isterseniz, kredi başvurunuzu sadece Denizbank şubelerinden yapmanız gerekmektedir.

Denizbank borç kapatma kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, https://www.denizbank.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Tutarı (TL)Vade (ay)Aylık Faiz Oranı (%)Aylık Taksit Tutarı (TL)Kredi Tahsis Ücreti (TL)Sigorta ve Vergi  Dahil Ücretler Toplamı  (TL)Aylık Toplam Maliyet Oranı (%)Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
10.000121,65944,4350,00158,612,317427,8089
10.000241,65527,5150,00217,252,268327,2198
10.000361,65391,0750,00310,042,251227,0148
10.000481,65324,6950,00412,932,242626,9115
10.000601,65286,2950,00526,682,237526,8498

Denizbank borç transfer kredisi başvurusu için gerekli evraklar;

 • Şubelerden temin edebileceğiniz kredi başvuru formu.
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Maaş bordrosu (Geli Belgesi)
 • Son aya ait resmi fatura veya yerleşim yeri belgesi

Borç kapatma kredisi veren bankalar hakkındaki soru ve görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.