Başvuru Sayısı Fazla Olana Kredi Veren Bankalar

19.03.2019
A+
A-

Başvuru sayısı fazla olana kredi veren bankalar, kredi almak isteyen ve başvuru sayısı 8’in üzerindeki kişiler için önemli bir yere sahiptir. Bankalar kredi talep eden müşterilerinin maddi durumlarını inceleyerek krediyi onaylama ya da ret etme yetkisine sahiptir. Bu ret nedenlerinden biri de başvuru sayısının yüksek olmasıdır. Fazla sayıda başvuru yapmak kredi notunu düşüreceği gibi bankalardan kredi alınmasını da zorlaştıracaktır.

Başvuru sayısı fazla olana kredi veren bankalar, genellikle internet üzerinden her bankaya kredi başvurusu yapan tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Yapılan kredi başvuruları sistemden 6 ay sonra silinmektedir.

Başvuruların silinme sürecinin uzun olması tüketicinin uzun bir süre beklemesine, bu süre içerisinde yeni kredi alamamasına neden olmaktadır. KKB başvuru sayısı Findesk üzerinden alınacak olan KKB raporunda net bir şekilde görünmektedir.

Başvuru Sayısı Fazla Olana Kredi 2020

Ziraat Bankası başvuru sayısı fazla olanlara kredi vermeyi tercih eden bankalardan ilkidir. Bin önceki yazımızda Ziraat Bankasının maaş bordrosuz kredi kartı verebildiğine değinmiştik. Bu yazımızda da başvuru sayısı fazla olanlara nasıl kredi verebildiğini açıklayacağız.

Ziraat Bankası kredi verme politikalarında yer alan en önemli etmen müşterinin ödeme durumudur. Yani başvurunuz fazla diye krediniz ret olmayacaktır. Eğer ödemeleriniz düzenli ise basit bir açıklama ile fazla başvurunuzun değerlendirme dışında kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken bir Ziraat Bankası şubesine uğramak olacaktır. Görevli banka çalışanı ilk olarak kredi raporunuza göz atacak ve başvuru sayınızı görecektir.

Böyle bir durumda başvuruları nereden nasıl yaptığınızı ya da başvuruları siz yapmadıysanız kimin nasıl yaptığını açıklamalısınız. Bu sayede kredi başvurunuz değerlendirmeye alınacak ve onaylanma olasılığı yükselecektir.

Başvuru sayınızın yüksek olması halinde yeni kredi ya da kredi kartı başvurularınızı asla internetten ya da kısa mesaj ile yapmayınız. Kısa mesaj ile yapılan başvurular için değerlendirme aşamasında başvuru sayısına bakılmaktadır.

Başvuru Sayısı Fazla Olana VakıfBank Kredisi

Vakıfbank fazla kredi başvurusu olanlara kredi veren Devlet bankalarından biridir. Vakıfbank için önemli olan müşterinin ödemesi ve sigortasının bulunmasıdır. Eğer bir yerde minimum 6 aydır sigortalı olarak çalışıyorsanız ve evraklarınızı eksiksiz olarak sunabiliyorsanız, Vakıfbank başvuru sayınızla ilgilenmeyecektir.

Ziraat Bankası’nda olduğu gibi Vakıfbank kredi başvurunuzu da yalnızca şubelerden yapmanız, kredinizin onaylanma ihtimalinin yükselmesi için önemlidir. Eğer kredi başvurunuz sırasında sigorta hizmet dökümü, maaş bordrosu gibi evrak alamıyorsanız, gelir belgesiz kredi veren bankalar arasından bir seçim yaparak kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Başvuru sayısı fazla olanlara kredi veren bankalar kredi skorunu ve ödeme düzenliliğini kontrol edecektir. Ancak başvuru sayınızın silinmesi beklemek isterseniz, bu konuda olumsuz kredi başvuruları ne zaman silinir? başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Kredi Başvuru Sayısı Öğrenme

Kredi notunuz düşükse, öncelikle kredi notunuzu yükseltme yollarını araştırmalı, sonrasında kredi başvuru sayısı yapmalısınız. Bu sayede bir yandan kredi skorunuz yükselirken bir yandan da geçen zaman nedeniyle başvurularınız sistemden silinecektir.

Kredi notu sorgulama isimli makalemizde KKB raporunuzu nerelerden ve nasıl anlatacağınıza değindik. Dilerseniz öncelikle kredi risk raporunuzu alın ve incelemeye başlayın. Kredi risk raporunuzu Findeks üzerinden temin edebilirsiniz. Bu sayede tüm banka çalışmalarınızı, zamanında yapılan ya da yapılmayan ödemelerinizi, başvuru sayınızı öğrenebilirsiniz.

Başvuru sayınızın fazla yüksek olması durumunda yeni bir kredi arayışından önce başvuru sayınızı düşürmeye odaklanmalısınız. Tabi ki başvuru sayısına bakmadan kredi veren bankalar vardır. Ancak bu bankalar sizlerin sigortalı bir işte minimum 6 aydır çalışıyor olmanız gibi şartları önünüze sunacaktır.

Kredi Başvuru Sayısı Nasıl Artar?

Pek bilinmese de kredi başvuru sayısını artıran onlarca seçenek bulunmaktadır. Sizler denemek için bir kredi başvurusu yapmış olabilirsiniz. Bu başvuru sonrasında özellikle internette önünüze kredi başvuru reklamları gelecek ve yine başvuru yaparak denemeye devam edeceksiniz.

Kredi başvuru sayısını düşüren nedenler; 

  • İnternetten rasgele yapılan kredi başvuruları.
  • Kısa mesaj ile yapılan kredi başvuruları.
  • ATM’lerden yapılan başvurular.
  • Sizin adına başkasının yaptığı başvurular.
  • Kredi kartı başvuruları.
  • Ek hesap başvuruları.

Başvuru sayısı fazla olana kredi veren bankalardan dahi kredi başvurusu yapmadan önce iyi düşünmeli, kredi notunuzu öğrenmeli ve sizlere hangi bankanın kredi verebileceğini bilmelisiniz. Ancak bu sayede başvuru sayınızı yükseltmeden kredi alabilirsiniz. Başvuru sayısı sorgulama ve başvuru sayısı fazla olana kredi veren bankalar yazımız hakkındaki soruları yorum bölümünden bizlere iletebilir misiniz?

Okurlarımızın Soruları

okurların soruları

KKB Gecikme Ne Zaman Silinir?

KKB gecikme silinme süresi resmi kaynaklara göre 5 yıldır. Bu beş yıllık süre sizler borcunu tamamen ödedikten sonra başlar. Bu beş yıl içerisinde bankalara yapacağınız tüm kredi ve kredi kartı başvurularında bu gecikme görünecektir. Bu nedenle birçok başvurunuz reddedilir.

YORUMLAR
  1. Ünal dedi ki:

    Sms ile cevap vermenin başvuru olarak değerlendirildiğini bilmiyordum: Sayenizde öğrendim harika bir yazı !