Ankara’da Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

03.10.2019
A+
A-

Ankara’da yaşayanlar için senetle araba satan birçok farklı şirket bulunmaktadır. Bu şirketlerden senetle araba almak istediğinizde, şirketin galerisine gitmeniz gerekir. Buna ek olarak Ankara’da şirket olmamasına rağmen senetle araba satışı yapan birçok farklı galerici de bulunmaktadır.

Peşinatsız senetle araba almak isteyenler bu satıcılara başvurarak sıfır peşinatla sıfır ve ikinci el otomobil alabilirler. Senetle araba alma işinde çok dikkatli olmanız gerekiyor. İstanbul senetle araba satan yerler yazımızda da bahsettiğimiz gibi ne yazık ki senetle araba satanlar arasında bazı dolandırıcılar da yer alıyor.

Ankara’da Senetle Araba Satışı Yapan Yerler

Ankara’da senetle peşinat olmadan araba veren birçok farklı satıcı bulunmaktadır. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi senetle araba satan galeriler ya da şirketler bu konuda size yardımcı olabilir. Ankara’da senetle araba veren yerler arasında İstanbul merkezli 2 büyük şirket de bulunmaktadır. Dilerseniz onları da tercih edebilirsiniz. Senetle araba satan yerlerden özellikle önerebileceğimiz iki şirket şunlardır:

Elbette Ankara il sınırları içerisinde onlarca araç satıcısı ve galeri bulunuyor. Senetle araba satın almak istediğinizde bu alternatiflerden birini değerlendirebilirsiniz. Yukarıdaki iki şirket ise en uygun komisyonu talep eden, köklü yapılanmalardır. Tercihinizi yapmadan önce her satıcıyı iyice araştırmanız gerektiğini belirtmek isteriz.

Wowwo Ankara Şubesi

Wowwo’dan senetle peşinatsız araba almak istiyorsanız, bu durumda öncelikle İstanbul merkez şubesine ulaşmanız gerekir. İstanbul şubesine ulaştıktan sonra araç alma işlemlerini başlatabilirsiniz. Wowwo senetle araba satışı yapan köklü firmalardan bir tanesidir. Senetle araba alabileceğiniz diğer iller; İstanbul  ve İzmir‘ dir.

Emin Otomotiv Ankara Şubesi

Senetle taksitli araba almak istediğinizde Emin Otomotiv karşınıza mutlaka çıkacaktır. Bu kurum araba almak isteyen 20 ile 40 kişiyi bir araya getirir ve bir araç modeli belirler. Sonrasında bu gruptaki kişi sayısınca taksit yapılır ve senet imzalanır. Her ay kura çekilerek senetle araba alan bir kişiye aracı teslim edilir. Annelerimizin sıklıkla yaptığı günlere benzetebileceğiniz bu uygulama, kendi içerisinde güçlü bir network’e sahiptir.

Ankara Senetle Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Senetle araba almak öncelikli olarak büyük bir risktir. Bu nedenle eğer durumunuz nispeten iyiyse araç peşinatı biriktiriniz ve sonrasında araç kredisi çekiniz.
  • Araba almak için senetle ödeme yöntemine başvurduğunuzda taksit sayısını çok fazla yüksek tutmayınız. Taksit sayısı yükseldikçe senet komisyonu da artmaktadır.
  • Senet tutarı mutlaka taksit sayısına bağlı olarak değiştirilmelidir. Aracın değeri 40.000₺ ise tek senede imza atmayın. Taksitli senetli araba alırken taksit sayısı kadar senede, taksit tutarınca imza atın.
  • Peşinatsız ikinci el araba almak istediğinizde aracı mutlaka kendi güvendiğiniz ekspertiz firmasına gösterin. Aracın yıkanmış olması, cilalanmış olması veya diri durması sizi aldatmasın.
  • Senetle araba alırken gereken evraklar arasında mutlaka ipotek edilecek malın beyan belgesi de olacaktır. İpotek edilen malın araç değerine kıyasla makul seviyede olması gerekmektedir.

Galeriler Hangi Evrakları İstiyor?

  • Kimlik ve kimlik fotokopisi
  • İkametgah belgesi
  • Anlaşmada varsa ipotek edilen malın beyanı
  • Çalışma belgesi
  • Sabıka ve suç kaydı

Elbette bu araç satışından önce istenen evraklar her galeride farklılık gösterebilir. Galericiler satış yaptıkları kişiye güvenmek istedikleri için farklı evrak taleplerinde bulunabilirler. Galeriden ipotekle araba alma durumunuz yoksa bazı satıcılar senetle satılan arabayı rehin almak isteyecektir. Bu bazen senet ödemesinin yarısına gelininceye kadar sürebilir. Bunu anlaşmadan önce muhakkak konuşunuz.

Ankara’da senetle araç satışı yapanlar aracı rehin aldıklarında ne yazık ki sorumluluk kabul etmezler. Başınızın derde girmemesi için bu konuya da dikkat etmeniz gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.