Allianz Bireysel Emeklilik (BES) İptal Etme

11.03.2020
A+
A-

Allianz Bireysel Emeklilik Sisteminde İptal işlemi Nasıl Gerçekleşir? Allianz Bireysel Emekliliğe Nasıl Katılırım? Emeklilik İçin Katkı Payları Oranları Nedir? Kaç Yaşında Emekli Olabilirim? Emekli Olmak İçin Kaç Para Ödemem Gerekir? gibi soruları her gün araştırıyoruz fakat kimi zaman sorularımıza net bir cevap bile bulamıyoruz.

İşte buna son vermek için bu yazımızı sizlerle buluşturmak istedik. Yazımızda örnek olarak Allianz bireysel emeklilik şirketini işeyeceğiz. Aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını hemen aşağıda bulabilirisiniz.

Allianz Bireysel Emeklilik Sistemi

Belli bir yaştan sonra artık geçmişte çalışmış olduğumuz vaktin geri ödemesini almak istiyoruz. Haklı olarak hem zihinsel hem de fiziksel açıdan her birimiz iş hayatında yoruluyoruz.

İçlerimizden bazıları sigortalı işlerde çalışırken bazıları ise o kadar şanslı olamayabiliyor. Bu açığı kapatabilmek için ise bireysel emeklilik sistemleri yardımımıza koşuyor.

İşte Allianz da bu şirketlerden biri. Bireysel Emeklilik Nasıl İşler? Şirketin işleyiş biçimi oldukça kolay, çalışma hayatınızda ufak meblağları kenara atıyorsunuz, o meblağlar emeklilik hayatınızda birikim olarak sizlere geri dönüyor.

Hem de Allianz’da isterseniz tek seferde bu parayı alabileceğiniz gibi isterseniz paranızı emekli maaşı olarak ay ay da alabiliyorsunuz.

Diğer bir avantaj ise şu, örneğin emekli olmaya hak kazandınız fakat paranızı hemen almak istemiyorsunuz, o zaman bu hakkınızı gelecek dönemlerde kullanabilmek için erteleme şansınız da mevcut.

Allianz Bireysel Emeklilik (BES ) İptal Etme

Allianz Bireysel Emeklilik (BES )İptal Etme

Allianz Bireysel Emeklilik Sisteminde İptali

Bir şeye tamamen hayatınız boyunca bağlı kalmak elbette sizi zor bir duruma sokar. Hayatınızda yeni kararlar almak isteyebilirsiniz.

Örneğin bireysel emeklilik katkı paylarınızı ödüyorsunuz fakat gelir durumunuz birden değişiklik gösterdi. Artık bu katkı paylarını ödemeye gücünüz yetmiyor da olabilir. Ya da çok daha iyi bir bireysel emeklilik programı bulmuş ve değişim yapmak istemiş de olabilirsiniz.

İşte bu yüzden bir işe katılmanın kolay olabileceği gibi bir işten ayrılman da kolay olması gerekmektedir.

Allianz bireysel emeklilik bunu bizler için düşünmüş ve ayrılma isteğimizi hemen gerçekleştirmemiz için bizlere seçenek sunmuş. Peki ama nasıl? Allianz bireysel emeklilik sözleşmenizi iptal edebilmeniz için iki yol mevcut. Seçeneklere göre;

Birinci yol: Allianz BES Ayrılma Talep Formunu doldurarak Allianz şirketine elden ya da posta yolu ile ulaştırabilirsiniz

İkinci yol: Allianz müşteri hizmetleri (0850 399 99 99) çağrı merkezini arayarak, müşteri temsilcisine ayrılma talebinizi iletebilirsiniz.

Ayrılma talep formuna burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Allianz Emekli Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

Bu şirkette emekli olabilmeniz için aranan şartlar oldukça azdır. Bu şartlar;

 • en az 10 yıldan beri Allianz bireysel emeklilik sisteminde olmanız gerekmektedir.
 • 57 yaşında olmanız gerekmektedir. (56 yaşını tamamlamak)

Şartlar sağlandığında artık sizde emekliliğin tadını çıkarabilir, her ay düzenli olarak maaşınızı istediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik İptal Etme

Allianz Bireysel Emeklilik de Katkı Payı Ücretleri Ne Kadardır?

Katkı payı emekli olduğunuz dönemde harcayabilmeniz için düzenli bir şekilde biriktirdiğiniz para miktarına verilen isimdir. Allianz Bireysel Emeklilik Sistemine katkı payı yatırırken tavsiye edilen tutar, bugün aldığınız gelirin en az %10’udur.

Katkı paylarınızı ödeme konusunda ise seçenekler şu şekilde; 3 aylık, 6 aylık dönemlerden birini seçebilir ve kredi kartınızla ya da otomatik ödeme talimatlarınızla ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Unutmayın ki bugün yatıracağınız bu meblağ yarın geleceğiniz için size yardımcı olacaktır.

Allianz BES’e Nasıl Başvuruda Bulunabilirim?

Allianz Bireysel Emeklilik Sistemine başvuruda bulunurken yapmanız gereken ilk şey planınızı belirlemek, bunun için Allianz bizlere çeşitli planlar sunuyor. Nasıl mı?

Allianz Bireysel Emeklilik Planları

 1. Allianz Yaşam ve Emeklilik Ürünleri
 • Kişiye Özel Bireysel Emeklilik Planı
 • Safran Bireysel Emeklilik Planı
 • Kişiye Özel Faizsiz Plan
 1. Allianz Hayat ve Emeklilik Ürünleri
 • Bireysel Emeklilik Planı
 • Premium Bireysel Emeklilik Planı
 • HSBS Bireysel Emeklilik Planı
 • HSBS Premium Bireysel Emeklilik Planı

Bu planların çok çeşitli olmasının nedeni katkı paylarının ve yararlanabileceğiniz avantajların birbirinden farklılık göstermesidir.

Örneğin Kişiye Özel Bireysel Emeklilik Planında minimum katkı payı 125₺’ dir. HSBC Bireysel Emeklilik Planında ise minimum katkı payı 250₺’ dir. Premium Bireysel Emeklilik Planında ise minimum katkı payı 125₺ iken, plan başlangıç fonu zorunlu olarak 100.000₺’dir.

Yani kendi ihtiyacınız doğrultusunda size uygun olan bir nevi paket niteliğindeki bu planları seçebilirsiniz. Planınızı belirledikten sonra ise yapmanız gereken şey BAŞVURU FORMU’nu doldurmak, formlara ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Emekli olmak artık çok daha kolay öyle değil mi?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.