ANASAYFA / Ekonomi / Alibaba O Dünya Devini Satın Aldığını Açıkladı!
son dakika ekonomi haberleri
PARIS, FRANCE - APRIL 05: In this photo iIllustration, the logo of the online e-commerce company Alibaba is displayed on the screen of an iPhone on April 05, 2019 in Paris, France. Founded by Jack Ma in 1999, the Chinese group Alibaba has established itself as one of the world's e-commerce giants. In China, it holds nearly 90% of the market. Last year, Alibaba recorded $ 10.2 billion in profits. (Photo by Chesnot/Getty Images)

Alibaba O Dünya Devini Satın Aldığını Açıkladı!

Dünyanın en büyük E-Ticaret şirketlerinden bir tanesi olan Alibaba, son yılların önde gelen şirketlerinden bir tanesini satın aldığını duyurdu. Çinli şirket Koala’yı satın alacağını açıklayan E-Ticaret devi, bu şirketin yaptığı projeleri daha da ilerletmeyi planlıyor. 2 milyar dolarlık anlaşma neticesinde dünya devi Alibaba, paravan şirketleri arasına bir yenisini daha ekleyecek. Dünyanın sayılı satış markalarından bir tanesi olan Koala, aslında kökeni teknoloji ve bilişim olan NetEase isimli şirkete bağlı.

Alibaba 2 Milyar Dolarlık Anlaşmayı İmzaladı!

Alibaba yine kendi memleketinde icraatlar sürdüren büyük bir pazarlama şirketine talip oldu. Çin ekonomisi için büyük değerler anlamına gelen iki büyük isim, satın alma anlaşmasıyla masaya oturdu. Alibaba Koala isimli şirketi 2 milyar dolar karşılığında satın aldı. Alibaba’nın strateji planı ise sır gibi saklanıyor. Alibaba çeşitli sektörlerde satışlar gerçekleştiren bu şirketi, kendi ürün ağına dahil etmeye hazırlanıyor.

  İşveren Kredi Kartıyla SGK Pirimi Ödeyebilecek!

Alibaba Ürün Ağını Genişletmeye Hazırlanıyor!

Koala’da aynı Alibaba gibi çeşitli ürünlerin elektronik ortamdaki satış işlemlerini gerçekleştiriyor. Özellikle giyim ve elektronik alanında satışlar gerçekleştiren Koala, Alibaba ailesine dahil oluyor. Bu birliktelik uzmanlara göre öncelikle Çin ekonomisine fayda sağlayacak. Çin devleri tarafından yürütülen E-Ticaret projeleri artık daha tutarlı olacak.

Çin, Geleceğin E-Ticaret Devi Olacak!

Mesafelerin birkaç tık ile kısaldığı günümüz teknoloji çağında, Çin’in çok büyük hedefleri bulunuyor. Hazırladığı E-Ticaret projeleri ile dünyanın en büyük ekonomilerine kafa tutan Çin, birçok uzmana göre bu yüzyılın E-Ticaret devleri arasında yer alacak (ki alıyor da). Dijital pazarlamanın gücüne bağlılığını en baştan beri koruyan Çin, kendi iç ekonomisindeki şirketleri tek bir çatı altında toplamaya kararlı.

E-Ticaret Yarışında Türkiye Ne Durumda?

Her ne kadar iç ekonomiye katkı sağlayan büyük dijital pazarlama şirketlerimiz olsa da, günümüz global pazarında hatırı sayılır bir yere sahip değiliz. Global pazarda ancak ve ancak çeşitli iş ortaklıkları ile varlığımızı koruyabiliyoruz. Global pazarda tam anlamıyla yer alabilmemiz için öncelikle güçlü birkaç paravan şirket ile sektöre giriş yapmalıyız. Henüz sahip olduğumuz dijital pazarlama şirketleri ile bunu gerçekleştiremeyiz. Güçlü ve ekonomik problemi olmayan girişimcilik fikirlerine ihtiyacımız var.

  Dünya'nın En Pahalı Baklavası Endonezya'da! Dilimi 5.680 Türk Lirası!

HAKKINDA Erkan Akkuş

Güncel ekonomi ve devlet destekleri üzerine devamlı araştırmalar yapıyorum. Bu yaptığım araştırmaları da okurlarımla paylaşıyorum. İletişim : erkanakkus@bayfinans.net

ÖNERİLENLER

hamsi kilo fiyatı

Hamsi Tezgahtaki Yerini Aldı!

Yasakların kalkması ile balıkçılık sezonu başlamış oldu. Karadenizli balıkçılardan edindiğimiz bilgilere göre müşterilere sezonun ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir