0 Kredi Notuna En Kolay Kredi Veren Bankalar

19.03.2019
A+
A-

0 Kredi notuna kredi veren bankalar başlıklı makalemizde, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar ve kredi skoru 0 olanlara kredi veren bankaları inceleyeceğiz. Kredi puanı 0 olan tüketicilere çoğu banka kredi vermemeyi tercih eder. Peki, kredi skoru 0 olan kişiler nasıl kredi ya da kredi kartı alabilir. Ben bu durumu deneyimli personel arayan o koca koca şirketlere benzetiyorum.

Üniversiteden yeni mezun olmuş birilerini işe almak yerine deneyim sorarlar ve çoğu zaman deneyimsizlik nedeniyle personel alımı yapmazlar. Okuldan yeni mezun olmuş, iş hayatına atılması gereken insanlar nasıl iş bulacak? Konumuza dönecek olursak, bankalarda o koca koca firmalar gibi 0 kredi notuna kredi vermek istemez.

Bankaların kredi puanı 0 olanlara kredi vermemesinin en büyük nedeni, 0 kredi notuna sahip kişinin daha önce herhangi bir bankadan kredili ürün kullanmamasıdır. Bankalar bu durumda sizin ödemelerinizi düzenli yapıp yapamayacağınızı bilemez ve risk almak istemez.

En Kolay Kredi Veren Banka

En kolay kredi veren bankalar, kredi faiz oranlarını yüksek tutarak tüketicilerin kredi ihtiyaçlarını karşılamayı tercih ederler. Kolay kredi almanın yoluda bu bankalar arasından bir seçim yapmaktan geçer. Kolay kredi başvurusu ile kredi çekmeniz, anında kredi kullanmanız için internetten online olarak yapılabilmektedir.

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar, kredi notu düşük olan kişiler için sığınacak bir liman niteliğindedir. Bankalar verdikleri kredi ya da kredi kartının aktif bir şekilde kullanılmasını ve ödemelerin zamanında yapılmasını isterler. Ancak bazı durumlarda elimizde olmayan nedenlerden dolayı ödemelerimiz gecikebilir. Geciken bu ödemeler kredi notunun düşmesi sorununu karşımıza çıkaracaktır.

Kredi notunun düşmesi demek, kredi ya da kredi kartı başvurularınızın olumsuz olarak sonuçlanması, bankalardan kredi alamamanız demektir. Tabii bu durumda kredi notunu düşüren nedenler önemli rol oynayacaktır. Kredi skorunuz yaptığınız çok sayıda başvuru nedeniyle düşebileceği gibi kullandığınız kredi ve kredi kartı limit toplamlarının LKS (limit kontrol sistemi) limitinizi dolmuş olması nedeniyle de düşebilir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Ziraat Bankası

Ziraat Bankası 800 puan altına kredi veren, kredi başvuru değerlendirmesinde başvuru sayısına ve kredi notuna odaklanmayan bankalardan biridir. Kredi notuna bakmayan bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası için en önemli kriter son 3 ay içerisindeki ödemelerinizin düzenli yapılmış olmasıdır. Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar böyle bir durumda iyi araştırılmalı, başvuru sayısını artırmamak için dikkatli bir şekilde başvuru yapılmalıdır.

Kredi notunuz düşük ise ve kredi alamıyorsanız, kredi başvurusu yapmak yerine kredi notunu yükselmek için harekete geçmelisiniz. Bu sayede hem kredi başvuru sayınız artmayacak hem de istediğiniz kredi miktarını düşük faiz oranı ile dilediğiniz bankadan alabileceksiniz.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi Verme Şartları

Ziraat Bankası kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar arasında ilk sırayı almaktadır. Bunun nedeni ise sadece ödemelerinizi önemsiyor olmasıdır. Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi verebilir, ancak karşılamanız gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları maddeler halinde inceleyelim.

Sigortalı Çalışanlar;

 • Minimum 6 aydır sigortalı bir iş yerinde çalışıyor olmalısınız.
 • Sigorta primleriniz eksiksiz yatırılıyor olmalı.
 • Çalıştığınız yerden maaş bordrosu almalısınız.
 • Son 3 ay ödemeleriniz (kredi ve kredi kartı) zamanında yapılmış olmalı.

Bağkur’lu Çalışanlar;

 • İş yeriniz son 1 yıldır resmi olarak faaliyet göstermeli.
 • Geliriniz belgelenmeli.
 • Vergi levhası kredi başvurusu yapacak kişi adına olmalı.

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız, Ziraat Bankası şubesine evraklarını ile birlikte giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurunuzu internetten yapmak isterseniz, https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/tuketici-kredisi bağlantısını kullanabilirsiniz.

Vakıfbank 0 Kredi Puanına Kredi

Vakıfbank 0 kredi puanına kredi vermeyi tercih eden bankalarda ikinci sırada kendisine yer buluyor. Ziraat Bankası gibi Vakıfbank’ta kredi puanınızı önemsemez ve öncelikli olarak ödeme düzeninizi kontrol eder. Bu sayede kredi notunuz düşük olsa da Vakıfbank kredi başvurunuzu onaylayabilir. Tabii onay için gerekli ilk kuralı başarılı bir şekilde geçmeniz gerekmektedir.

Vakıfbank 0 KKB Kredi Şartları

Vakıfbank üzerinden kredi çekmek istiyorsanız ve KKB puanınız bulunmuyorsa aşağıdaki şartları taşımanız gerekmektedir. Aksi halde başvurunuzun onaylanması mümkün değildir.

Sigortalı Çalışanlar;

 • Minimum 6 aydır sigortalı bir iş yerinde çalışıyor olmalısınız.
 • Sigorta primleriniz eksiksiz yatırılıyor olmalı.
 • Çalıştığınız yerden maaş bordrosu almalısınız.
 • Son 3 ay ödemeleriniz (kredi ve kredi kartı) zamanında yapılmış olmalı.

Bağkur’lu Çalışanlar;

 • İş yeriniz son 1 yıldır resmi olarak faaliyet göstermeli.
 • Geliriniz belgelenmeli.
 • Vergi levhası kredi başvurusu yapacak kişi adına olmalı.

Kredi başvurunuzu Vakıfbank’a yapmak isterseniz, en yakın Vakıfbank şubesini evraklarını ile birlikte ziyaret edebilirsiniz. İnternetten başvuru yapmak isteyenler ise Vakıfbank internet sitesi bağlantısını kullanarak hızlı bir şekilde Vakıfbank kredi başvurusu yapabilir.

Kredi puanı 0 olana kredi veren bankalar içerisinden sadece birini seçerek başvuru yapmaya özen göstermeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. 0 kredi notuna kredi veren bankalar listemiz sürekli olarak güncellenmektedir. Bu konudaki soru ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümümüz üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

O Kredi Notu ile Kredi Kartı Alabilirsiniz

Kredi notu 0 olanlara kredi veren bankalara yaptığınız kredi başvurularından bir sonuç alamadıysanız, kredi kartı almayı tercih edebilirsiniz. Kamu ya da özel bankaların bir çoğu kredi başvurularında evrak talep etmek ve kredi başvuruları gibi sıkı bir denetim uygulamaz.

Alacağınız kredi kartını düzenli kullanmanız halinde kredi skorunuz yükselecek, 0 kredi notundan kurtulmuş olacaksınız. Kredi skoruna bakmadan kredi kartı alabileceğiniz bankaların listesine gelir belgesiz kredi kartı başlıklı içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.